Countline Law Countline Management
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Darbuotojų piktnaudžiavimas savo teisėmis ir kaip to išvengti

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 4 ak. val.
    Kaina: 100€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Darbdavių ir darbuotojų santykiai yra neatsiejama organizacijos veiklos dalis. Svarbu, kad šie santykiai būtų grindžiami abipusiu pasitikėjimu ir pagarba. Deja, darbo aplinkoje vis dažniau stebimi atvejai, kai darbuotojai piktnaudžiauja suteiktomis teisėmis ir privilegijomis.

Darbdaviai, siekiantys pritraukti bei motyvuoti darbuotojus, jiems suteikia hibridinio  darbo ar darbo „iš namų” pasirinkimo galimybę.  Nors darbas “iš namų” suderinus jį su aiškiais darbo tikslais, terminais bei grįžtamuoju ryšiu, gali padidinti darbuotojų produktyvumą, tačiau ilgainiui darbuotojai labiau atsipalaiduoja ir pradeda tuo piktnaudžiauti.

Piktnaudžiavimo atvejai taip pat gali pasireikšti  nepagrįstai gaunamomis nedarbingumo pažymomis. Darbuotojai gali prašyti nedarbingumo pažymų, nesant tikro pagrindo, siekdami ilgesnių savaitgalių ar papildomų atostogų. Tokių veiksmų pasekmės gali neigiamai atsiliepti ne tik darbuotojų produktyvumui, bet ir visos įmonės veikimui.

Tai tik keletas darbuotojų piktnaudžiavimo pavyzdžių, seminaro metu lektoriai aptars ir kitus atvejus, kai darbuotojai linkę piktnaudžiauti savo teisėmis dėl psichologinio smurto prevencijos reikalavimų, jiems suteiktų įgaliojimų, darbo priemonių ir kt.

Seminaro metu bus detaliai analizuojami darbuotojų piktnaudžiavimo atvejai, aptariama, kokios yra teisinės ir moralinės pasekmės tiek darbuotojams, tiek darbdaviams, ir kaip šias problemas galima spręsti. Taip pat bus pateikiamos strategijos ir praktiniai patarimai, kaip identifikuoti piktnaudžiavimo atvejus ir efektyviai juos valdyti.

TEMOS

 1. Mantas Mikalopas (9:00-10:30)

  Darbuotojų piktnaudžiavimo savo teisėmis būdai/atvejai:

  • Piktnaudžiavimas įgaliojimais.
  • Piktnaudžiavimas sveikatos būkle.
  • Piktnaudžiavimas garantijomis.
  • Atsakomybė ir atskaitingumas.
  • Vadovaujančias pareigas einančių asmenų piktnaudžiavimai.

  Darbuotojų piktnaudžiavimo savo teisėmis padariniai: pakenkimas darbdavio reputacijai

  Teisminiai ginčai dėl darbuotojų piktnaudžiavimo

 2. Giedrė Skupienė (10:45-12:15)

  Žvelgiant iš organizacijų psichologo perspektyvos aptarkime:

  • Nebuvimo darbe piktnaudžiaujant  savo teisėmis (absenteizmo) priežastis.
  • Absenteizmo įtaka darbdaviui ir komandai.
  • Ką galime padaryti, kad absenteizmo mažėtų.
  • Darbuotojų manipuliacijos ir nepagrįsti kaltinimai psichologiniu smurtu darbdavio atžvilgiu ir kaip to išvengti.

ŽINIOMIS DALINASI

Mantas Mikalopas

Mantas Mikalopas yra advokatų profesinės bendrijos „iLAW LEXTAL“ partneris, advokatas. Pagrindinės advokato praktikos sritys: darbo, įmonių, sutarčių bei reklamos teisė, civilinės atsakomybės taikymas ir atstovavimas teisminiuose ginčuose. Mantas Mikalopas taip pat teikia teisines konsultacijas įvairiose visuomenės informavimo priemonėse, veda įmonių vidinius ir atviruosius mokymus. 2013-2015 m. dėstė darbo teisės paskaitas ir vedė seminarus Kazimiero Simonavičiaus universitete, nuo 2017 m. rugsėjo dėsto verslo teisę ISM vadybos ir ekonomikos universitete.Tarptautinio teisės žinyno „Chambers Europe“ paskelbtame 2016 m. geriausių advokatų kontorų ir teisininkų reitinge advokatų kontora „iLAW“ buvo įvertinta kaip viena iš lyderiaujančių teisės firmų darbo teisės srityje, o advokatas Mantas Mikalopas išskirtas kaip darbo teisės ekspertas. Šis advokatas žinyne „Chambers Europe“ įvardijamas kaip kylanti žvaigždė Lietuvos darbo teisės rinkoje, jis yra pelnęs klientų pripažinimą dėl to, kad „ieško sprendimų, o ne tik išvardija galimybes“. Mantas Mikalopas taip pat yra Lietuvos Respublikos darbo kodekso komentaro bendraautoris.

Giedrė Skupienė

Psichologė, bendradarbiaujančio konsultavimo ir emocinės brandos ugdymo praktikė, lektorė, HR srities profesionalė. Kurdama savo sąmoningą gyvenimą, mokydamasi, investuodama laiką į žmogaus pažinimą, sukaupiau daug žinių bei patirties ir visu tuo dosniai dalinuosi.

Konsultacijos klientams aktualia tema padeda pažvelgti į save ir situaciją kitomis akimis. Profesinių klausimų aptarimas bei mokymai suteikia žinių, aiškumą, veda prie atsakymų į karjeros klausimus, padeda pamatyti sprendimų galimybes ir suteikia postūmį atradimus taikyti gyvenime.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

Seminaro informacija

Programa

09:00-12:15 Seminaro trukmė
08:30-9:00 Registracija
10:30-10:45 Pertraukėlė

Papildoma Informacija

Sertifikatas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. seminaro dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden