Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Darbų sauga viešajam sektoriui: naujausi pakeitimai ir geroji praktika

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 5 ak. val.
    Kaina: 100 – 110€

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Darbuotojų (valstybės tarnautojų) sauga ir sveikata – tai visos darbo vietoje taikomos prevencinės priemonės, skirtos darbuotojų profesinės rizikos suvaldymui siekiant išsaugoti darbingumą, sveikatą bei gyvybę, sukurti saugią darbinę aplinką. Remiantis LR įstatymais, kiekvienam darbuotojui privalo būti sudarytos saugios ir nekenksmingos darbo sąlygos. Tad darbuotojo sauga ir sveikata turi būti išskirtinis kiekvienos įmonės, įstaigos, institucijos ar organizacijos prioritetas.

Darbuotojų saugą ir sveikatą reglamentuojančių teisės aktų kaita gana dažna, pavyzdžiui, 2024-01-01 turėtų įsigalioti Valstybinės darbo inspekcijos įstatymo pakeitimo projektas, kuriuo numatyta, kad nelaimingų atsitikimų darbe, darbuotojų saugos ir sveikatos, norminių darbo teisės aktų pažeidimų, svarstančių įsidarbinti pas pažeidimą padariusį darbdavį, kandidatų ir darbuotojų informavimo ir jų teisėtų interesų apsaugos užtikrinimo tikslais VDI savo interneto svetainėje viešintų tam tikrą informaciją, vienus metus nuo VDI nutarimo įsiteisėjimo dienos.

Seminaro metu lektorius:

 • Supažindins su naujausiais įstatymų pakeitimais ir jų taikymo ypatumais viešajame sektoriuje.
 • Analizuos, kaip efektyviai pasiskirstyti atsakomybes ir užtikrinti darbuotojų saugą.
 • Aptars svarbiausias normas, reglamentuojančias darbo vietų įrengimą, ir pasidalins teismų praktikos pavyzdžiais.
 • Pateiks rekomendacijas, kaip vertinti riziką, užkirsti kelią nelaimingiems atsitikimams ir profesinėms ligoms.
 • Atkreips dėmesį į specifinius reikalavimus, taikomus dirbant iš namų ar kitose neįprastose darbo vietose.

Seminaras skirtas viešojo sektoriaus vadovams, kurie priima sprendimus dėl darbuotojų saugos ir sveikatos organizavimo ir įgyvendinimo savo įstaigose, taip pat darbų saugos specialistams, ekspertams, kurie kasdien rūpinasi darbuotojų sauga, rengia ataskaitas ir vertina riziką.

Temos

 1. Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo pakeitimų taikymas;
 2. Atsakomybių pasiskirstymas organizuojant darbuotojų saugos ir sveikatos sistemą;
 3. Darbuotojų darbo vietų įrengimą, darbo įrenginių naudojimą reglamentuojančio normos, teismų praktika;
 4. Darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimai, rizikos vertinimas, nelaimingų atsitikimų ir profesinių ligų prevencija;
 5. Darbuotojų instruktavimas, mokymas ir atestavimas;
 6. Darbų saugos reikalavimai dirbant per nuotolį.

ŽINIOMIS DALINASI

Vilius Mačiulaitis

Advokatas dr. Vilius Mačiulaitis yra gerai žinomas darbo teisės specialistas, 2012-2014 m. ėjęs Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus pareigas. Advokatų kontoroje iLAW V.Mačiulaitis specializuojasi darbo teisės, darbuotojų saugos ir sveikatos, administracinės teisės srityse, taip pat dirba su verslo bei administraciniais ginčais. Valstybinėje darbo inspekcijoje Vilius Mačiulaitis dirbo daugiau nei 12 metų, per kuriuos perėjo visas karjeros grandis – nuo vyriausiojo specialisto iki įstaigos vadovo. Pastaraisiais metais p. Mačiulaitis buvo atsakingas už darbo inspekcijos veiklos organizavimą, o pagrindinė jo veiklos sritis buvo darbo įstatymų bei darbuotojų saugą ir sveikatą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimų prevencija. Dr. Vilius Mačiulaitis taip pat dirba Mykolo Romerio universiteto Verslo teisės katedroje, kur dėsto darbo teisės bei darbo sutarčių disciplinas, vadovauja magistro baigiamųjų darbų rengimui bei gynimams. V.Mačiulaitis stažavosi Tarptautinės darbo organizacijos mokymų centre Turine (Italija), Europos teisės akademijoje Triere (Vokietija), Budapešto verslo koledže (Vengrija), kaip ekspertas dalyvavo įvairiose Tarptautinės darbo organizacijos, Europos Komisijos bei nacionalinių institucijų darbo grupėse.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

10:00-14:30 Seminaro trukmė
9:00-10:00 Nuotolinė registracija
12:00-12:45 Pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro medžiagą

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden