Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Darbo kodekso pakeitimai ir jų įgyvendinimas švietimo įstaigoje

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 4 ak. val.
    Kaina: 85€

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Pandeminiai metai švietimo įstaigų darbuotojams tapo nemenku iššūkiu, kadangi, vadovaujantis Darbo kodeksu, teko patvirtinti nuotolinio darbo tvarkas ir spręsti daug naujų teisinių problemų. Šie mokslo metai nėra išimtis – keičiasi net 43 Darbo kodekso straipsniai, kurių dalis įsigaliojo nuo 2022-08-01, 2022-09-01, 2022-10-01,  o kiti įsigalios: 2022-11-01, 2023-01-01, bei kitų darbo santykius reglamentuojančių teisės aktų pakeitimų:

 • Įtvirtinti nauji pagrindai, kuomet darbdavys privalo suteikti darbuotojui neapmokamą laisvą laiką;
 • Tėvai auginantys vaikus iki 12 m. įgyja naujas teises į papildomas poilsio dienas priklausomai nuo vaikų skaičiaus ir sveikatos būklės;
 • Keičiasi ne viso darbo laiko reglamentavimas auginantiems vaikus iki 8 metų;
 • Naujai reglamentuojama naudojimosi tėvystės atostogomis tvarka;
 • Naujai reglamentuojama nuotolinio darbo tvarka auginantiems vaikus. Kokiais atvejais darbdavys privalo tenkinti nuotolinio darbo prašymą?
 • Suteikiamos papildomos garantijos tam tikrų kategorijų darbuotojams;
 • Sumažinamos, o kiek vėliau ir naikinamos kompensacijos darbuotojams dirbantiems kilnojamo pobūdžio ar su kelionėmis bei pervežimu susijusį darbą;
 • Darbo sutarčių nutraukimo pakeitimai;
 • Pareiga įrengti vaiko kambarius įstaigose, kuriose dirba ne mažiau kaip 100 darbuotojų;
 • Naujos pareigos darbdaviams psichologinio smurto prevencijos srityje;
 • Įtvirtinta pareiga darbdaviui, kurio vidutinis darbuotojų skaičius yra daugiau kaip 50, patvirtinti smurto ir priekabiavimo prevencijos politiką;
 • Nustatomi papildomi darbo santykių aspektai, apie kuriuos darbuotojas turi būti informuojamas (darbo sutartimi ar kitu dokumentu) iki darbo pradžios;
 • Su darbo santykiais susijusi informacija darbuotojui, kuris yra užsienietis, turi būti išdėstyta lietuvių kalba ir kita kalba, suprantama tokiam darbuotojui.

Siekiant užtikrinti pagrindinių DK pakeitimų įgyvendinimą, VDI 2022-10-06 atnaujino 2 kontrolinius klausimynus NR. EV-96 ir NR. V-356, įsigaliosiančius 2022-11-01.

Įsigaliojus minėtiems pakeitimams yra privalu atnaujinti vidaus taisykles ir tvarkas remiantis naujuoju reglamentavimu. Kokias turimas vidaus tvarkas reikia atnaujinti švietimo įstaigoms įsigaliojus pakeitimams? Kas turi būti įtvirtinta įstaigos psichologinio smurto prevencijos politikoje? Kokiais atvejais reikia keisti darbo sutartis?

Kokios naujos pareigos atsiranda darbdaviams psichologinio smurto prevencijos srityje? Kokiais atvejais privalomas nemokamo laisvo laiko suteikimas? Sužinokite atsakymus į šiuos ir kitus Jums rūpimus klausimus seminare. Seminaro metu lektoriai pasidalins gerosios praktikos pavyzdžiais, patars kaip išvengti klaidų bei pasikeitusias darbo teisės normas tinkamai taikyti praktikoje.

TEMOS

1 dalis. Advokatas Mantas Mikalopas (09:00-10:30 val.)

 1. Darbo kodekso pakeitimai nuo 2022-08-01 iki 2023-01-01:
  • Naujos garantijos darbuotojams auginantiems vaikus;
  • Naujos pareigos darbdaviams psichologinio smurto prevencijos srityje;
  • Nauja kompensacijų tvarka darbuotojams, dirbantiems kilnojamojo pobūdžio darbą ar darbą atliekamą lauko sąlygomis;
  •  Darbo sutarčių nutraukimo pakeitimai;
  • Terminuotų darbo sutarčių reguliavimo pakeitimai.

2 dalis. Lektorė Rasa Grigonienė (10:45-12:15 val.)

 1. Tinkamas Darbo kodekso pokyčių įforminimas įstaigoje:
  • Darbo sutarčių keitimas. Kokiais atvejais privalu keisti darbo sutartis?
  • Vidaus tvarkų rengimas ir koregavimas įsigaliojus DK pakeitimams;
  • Elektroninis procesų administravimas ir kt.

ŽINIOMIS DALINASI

Rasa Grigonienė

Lektorė mokymuose derina tiek dokumentų valdymo, tiek teisines žinias, todėl mokymų dalyviai visuomet gauna praktinių patarimų, kaip įgyvendinti sudėtingas teisines nuostatas praktiškai, parengiant reikalingus dokumentus. Rasa Grigonienė aktyviai vykdo konsultacinę veiklą, daugiau kaip 15 m. veda seminarus, kursus, mokymus darbo teisės, personalo bei dokumentų valdymo klausimais, atlieka įmonių, įstaigų dokumentų auditus, rengia lokaliuosius teisės aktus, veda vidinius mokymus. Rasa Grigonienė leidžia knygas, vadovėlius, rengia straipsnius. Yra paskelbusi virš 40 mokslo taikomojo pobūdžio publikacijų įvairiuose profesiniuose žurnaluose ir žinynuose, parengusi keletą metodinių priemonių.

Mantas Mikalopas

Yra advokatų profesinės bendrijos „iLAW“ partneris, advokatas. Pagrindinės advokato praktikos sritys: darbo, įmonių, sutarčių bei reklamos teisė, civilinės atsakomybės taikymas ir atstovavimas teisminiuose ginčuose. Mantas Mikalopas taip pat teikia teisines konsultacijas įvairiose visuomenės informavimo priemonėse, veda įmonių vidinius ir atviruosius mokymus. 2013-2015 m. dėstė darbo teisės paskaitas ir vedė seminarus Kazimiero Simonavičiaus universitete, nuo 2017 m. rugsėjo dėsto verslo teisę ISM vadybos ir ekonomikos universitete.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

Seminaro informacija

Programa

9:00-12:15 Seminaro trukmė
08:30-9:00 Registracija
10:30-10:45 Pertrauka

Papildoma Informacija

Sertifikatas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. seminaro dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden