Countline Finance
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Darbas švenčių, poilsio ir kitomis dienomis viešajame sektoriuje: darbo laiko ir atlygio apskaita

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 2 ak. val.
    Kaina: 65€

Laikas ir vieta

2022-02-09, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
65€
Darbas švenčių, poilsio ir kitomis dienomis viešajame sektoriuje: darbo laiko ir atlygio apskaita (tiesioginė seminaro transliacija)
65

APIE SEMINARĄ

Darbo laiko apskaitos ypatumai, kai darbuotojas dirba švenčių dieną, naktį, poilsio metu, viršvalandžius – kada, kaip ir iš kokių lėšų mokėti? Kaip apskaičiuoti darbo užmokestį už viršvalandžius bei darbą švenčių ir poilsio dienomis?

Nuo 2021-07-15 įsigaliojo Valstybės tarnybos įstatymo pakeitimai, kuriais patikslinta, kad už darbą poilsio ir švenčių dienomis, nakties, viršvalandinį darbą valstybės tarnautojams mokama Darbo kodekso 144 straipsnio 1–5 d. nustatyta tvarka. VDI šiuo pagrindu atnaujino Rekomendaciją dėl teisės aktų nuostatų, susijusių su apmokėjimu ir kompensavimu už darbą poilsio ir švenčių dienomis, praktinio įgyvendinimo.

2021-10-06 VMI paskelbė išaiškinimą dėl darbuotojų maitinimo ir pavėžėjimo į darbą išlaidų priskyrimo leidžiamiems atskaitymams paskelbus valstybės lygio ekstremaliąją situaciją šalyje dėl COVID-19 ligos.

Nuo 2022-01-01 keitėsi  MMA ir MVA dydžiai, kurie turi įtakos tiek darbuotojų atlyginimams, tiek mėnesio NPD bei metinio NPD apskaičiavimui.

2022-01-01 įsigaliojo Valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų, valstybės tarnautojų, valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos (atlyginimo) bazinio dydžio, taikomo 2022 metais, įstatymo pakeitimai, kuriais patvirtintas 181 euro pareiginės algos bazinis dydis, kuris, palyginti su praėjusiais metais galiojančiu pareiginės algos baziniu dydžiu, padidėjo 2,3 procento. Taip pat įsigaliojo ir Valstybės tarnybos įstatymo pakeitimai, kuriais pakeisti 10 – tos pareigybių grupės pareiginių algų koeficientai.

Taip pat nuo 2022-01-01 įsigaliojo Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymo pakeitimai, kuriais padidinti minimalūs pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientai, siekiant, kad kvalifikuotų darbuotojų minimalūs pareiginės algos pastoviosios dalies dydžiai būtų didesni už nekvalifikuotų darbuotojų darbo užmokestį.

2021-12-28 VDI pateikė išaiškinimus dėl darbo tarybų narių laiko, kurį jie skiria tarybos veiklai apmokėjimo. Taip pat verta paminėti ir 2022-01-03 VDI pateiktus išaiškinimus, susijusius su vidutiniu darbdavio ir darbovietės skaičiaus nustatymu, atostoginių skaičiavimu, pasikeitus darbuotojo darbo laiko normai bei specifinių premijų ir priedų išmokų atvejais.

Temos

 1. Norminiai aktai, reglamentuojantys darbo laiko apskaitą. Praktiniai taikymo pavyzdžiai.
 2. Nukrypimai nuo darbo grafiko:

  Apmokėjimas už darbą šventinę dieną arba naktį:

  • Nuo kokios bazės skaičiuoti?
  • Kas ir kada turi tokias valandas pažymėti?
  • Ką daryti, jei tam nėra numatyta lėšų?

  Apmokėjimas už darbą poilsio metu:

  • Kada toks darbas yra draudžiamas?
  • Nuo kokios bazės skaičiuoti?
  • Kas ir kada turi tokias valandas pažymėti?

  Sutarti viršvalandžiai ir „aritmetiniai“ – kaip juos atskirti:

  • Nuo kokios bazės skaičiuoti?
  • Kas ir kada turi tokias valandas pažymėti?
 3. Nukrypimo valandų perkėlimas prie atostogų – kas būtent perkeliama ir kaip už tai apmokama?
 4. Ar valstybės tarnautojams ir darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis, apmokama vienodai?
 5. Kas atsakingas už rezultatą?

ŽINIOMIS DALINASI

Natalja Kobzevienė

lektorė praktikė, ekonomikos ir viešojo administravimo mokslų magistrė. Nuo 2008 metų veda mokymus ir seminarus apskaitos pagal VSAFAS ir VAS, mokesčių bei finansų valdymo temomis. Mokymų metu temos pristatomos remiantis ne teoriniais, o praktiniais pavyzdžiais, todėl sulaukia palankaus dalyvių įvertinimo. Natalja Kobzevienė yra 3 knygų autorė: „Pajamų apskaita pagal VSAFAS“, „Sąnaudų apskaita pagal VSAFAS“ ir „Darbo užmokesčio apskaita, taikant suminę darbo laiko apskaitą“.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti 

Seminaro informacija

Programa

10:00-11:30 Seminaro trukmė
9:30-10:00 Registracija

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

2022-02-09, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
65€
Darbas švenčių, poilsio ir kitomis dienomis viešajame sektoriuje: darbo laiko ir atlygio apskaita (tiesioginė seminaro transliacija)
65

Tęsti mokymų paiešką: