Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Apgaulinga ir aplaidi apskaita: kas gali sulaukti tokio vertinimo pagal Baudžiamąjį kodeksą?

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 6 ak. val.
    Kaina: 130€ (+ PVM)
 • Specialus pasiūlymas!

Laikas ir vieta

2023-05-04, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
130€
Apgaulinga ir aplaidi apskaita: kas gali sulaukti tokio vertinimo pagal Baudžiamąjį kodeksą? (tiesioginė seminaro transliacija)
130 (+ PVM)
2023-05-04, Vilnius
Countline mokymų klasė
130€
Apgaulinga ir aplaidi apskaita: kas gali sulaukti tokio vertinimo pagal Baudžiamąjį kodeksą?
Su pietumis. Rinkitės patogų mokymosi būdą – jei nebegalėsite atvykti į vietą, visada galėsime perkelti Jūsų mokymąsi į nuotolinį formatą.
130 (+ PVM)

Investicijos į žinias atsiperka! Dalyvaukite mokymuose su kolegomis ir gaukite nuolaidą:

 • Dalyvaujant 2 dalyviams taikoma 5 % nuolaida
 • Dalyvaujant 3 dalyviams taikoma 10 % nuolaida
 • Dalyvaujant 4 dalyviams taikoma 15 % nuolaida
 • Dalyvaujant 5 dalyviams taikoma 20 % nuolaida

Domina mokymai didesnei dalyvių grupei? Susisiekite ilma.macaitiene@countline.lt arba telefonu 85 2053292

Apie seminarą

Įsigaliojus naujos redakcijos FAĮ, vadovo atsakomybė ir teisė – pasirinkti apskaitą tvarkantį asmenį. Atrodytų, visoms įmonėms reikia aukščiausią kvalifikaciją turinčių profesionalų – juk apskaita – tai įmonės saugumo garantas, o finansai –įmonės „kraujas“. Deja, ne visų vadovų pasirinkimai šiuo klausimu yra geri. Dėl tos priežasties tenka susidurti su aplaidžios apskaitos atvejais – kai užfiksuoti neaiškūs ir netikslūs buhalterinių sąskaitų likučiai, nesutampa skolų sumos su pirkėjais ir tiekėjais. Taip pat praktikoje gana dažnai pasitaikę atvejų, kuomet vadovai yra linkę slėpti pajamas, nemokėti visų priklausančių mokesčių.

Vadinasi, jeigu apskaitą tvarkantis asmuo bus parinktas netinkamai, už neteisingai sutvarkytą apskaitą atsakomybė teks pačiam vadovui. Jeigu vadovas galės įrodyti, kad apskaitą tvarkančio asmens pasirinkimas buvo tinkamas, tada už nekvalifikuotai atliktą darbą teks atsakyti pačiam finansininkui. Nors įmonės vadovas atsakingas už visų įmonės procesų valdymą, koordinavimą, darbų delegavimą ir kt., tačiau dalį kontrolės funkcijų vis tik derėtų pasilikti ir savo kompetencijai. Juolab, kad jau kurį laiką galioja  administracinių nusižengimų ir baudžiamojo kodekso pakeitimai, kuriais atsakomybė galima ne tik už aplaidžios ir apgaulingos finansinės apskaitos tvarkymą, bet ir už organizavimą.

Nuo 2023-05-01 įsigalios MAĮ pakeitimai, kuriais suvienodinamas fizinių ir juridinių asmenų, individualia veikla užsiimančių fizinių asmenų įtraukimas į nepatikimų mokesčių mokėtojų sąrašą. Tai ne tik apribojama dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, bet ir suteikia VMI galimybę tikrinti net už penkerių metų laikotarpį.

 • Kaip ištaisyti susidariusią padėtį?
 • Kokius veiksmus turi atlikti vadovas, o vėliau – su kokiais iššūkiais susiduria apskaitą tvarkantis asmuo?
 • Už kokius pažeidimus ir nusikalstamas veikas galima tapti nepatikimu mokesčių mokėtoju?
 • Kokia susiformavusi teismų praktika, nustačius aplaidžią ir apgaulingą apskaitą?

Globaliai ir detaliai, aptariant būtiniausias procedūras bei jų dokumentavimą – seminaro metu.

Temos

1 dalis. Advokatas Giedrius Danėlius (10.00-11.30 val.)

 1. Baudžiamoji atsakomybė už apgaulingą ir aplaidų apskaitos tvarkymą: naujausia teismų praktika, kokiais atvejais ir už kokius veiksmus gali būti taikoma?

2 dalis. Auditorė Jurgita Navikienė (11.30-15.45 val.)

 1. Vadovas atsakingas už informacijos ir dokumentų pateikimą apskaitą tvarkančiam asmeniui. Kodėl ir kaip dingsta dokumentai?
 2. „Dviguba buhalterija“ arba šešėlis – kokie rodikliai signalizuoja jo buvimą?
 3. Nepatikimas mokesčių mokėtojas – gali tapti kiekvienas, net ir padaręs klaidų.
 4. Apleistos ar apgaulingos apskaitos sutvarkymas:
  • Sąskaitų likučių fiksavimas ir neatitikimų masto nustatymas. Dokumentavimas.
  • Koregavimų strategija ir procedūros. Retrospektyvinis ir perspektyvinis klaidų taisymo būdai ir jų įtaka mokesčių deklaracijų tikslinimui.
  • Tinkamos apskaitos politikos pasirinkimo galimybės. Finansinės apskaitos ir mokesčių apskaičiavimo derinimo principai.
  • Ūkinių operacijų registravimo ir vertinimo tvarkos kūrimas bei ir atnaujinimas.
 5. Finansinių ataskaitų rinkinio, sutvarkius „apleistą“ apskaitą ar ištaisius klaidas, parengimo ypatumai.

ŽINIOMIS DALINASI

Jurgita Navikienė

Auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje bei didžiuosiuose šalies žiniasklaidos portaluose. Jurgita Navikienė nuolat ir pati kelia kvalifikaciją. Pastaraisiais metais dalyvavo mokymuose Austrijoje Antikorupcijos akademijoje ir Baltijos šalyse gilinosi į valdybų gerąją praktiką.

Giedrius Danėlius

Giedrius vadovauja nusikaltimų versle ir atitikties grupei. Daugiau nei 25 metus gilinasi į baudžiamosios teisės ir proceso subtilybes, užsiėmė nuolatine teisine praktika Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Teisinio darbo patirtį kaupė dirbdamas trijų apygardų prokuratūrose ir vadovaudamas vieno didžiausių Lietuvos miesto apylinkės ir apygardos prokuratūroms, taip pat vadovavo vienos didžiausių Lietuvos įmonių grupės atitikties reikalams. Teisės magistro laipsnį įgijo Vilniaus universitete.

Svarbiausi profesiniai pasiekimai dirbant advokatu: sėkminga prezidentės Dalios Grybauskaitės atstovės spaudai Daivos Ulbinaitės gynyba dėl valstybės paslapties atskleidimo ir piktnaudžiavimo tarnyba, sėkmingas buvusio miesto mero gynimas teisme byloje dėl kaltinimų prekyba poveikiu, sėkmingas verslo atstovo gynimas didelio rezonanso byloje dėl kaltinimų trims politinėms partijoms, parlamento nariams dėl kyšininkavimo, prekybos poveikiu; sėkmingas gydymo įstaigos vadovo gynimas dėl kaltinimų piktnaudžiavimo tarnyba ir kiti. Giedrius vadovauja Lietuvos advokatūros Baudžiamosios ir baudžiamojo proceso teisės komitetui, skaito pranešimus antikorupcijos, atitikties, pranešėjų apsaugos klausimais.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

Organizuokite šiuos mokymus tik savo organizacijai

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

10:00-15:45 Seminaro trukmė
09:30-10:00 Nuotolinė registracija
12:00-13:00 Pietų pertrauka
14:30-14:45 Pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

2023-05-04, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
130€
Apgaulinga ir aplaidi apskaita: kas gali sulaukti tokio vertinimo pagal Baudžiamąjį kodeksą? (tiesioginė seminaro transliacija)
130 (+ PVM)
2023-05-04, Vilnius
Countline mokymų klasė
130€
Apgaulinga ir aplaidi apskaita: kas gali sulaukti tokio vertinimo pagal Baudžiamąjį kodeksą?
Su pietumis. Rinkitės patogų mokymosi būdą – jei nebegalėsite atvykti į vietą, visada galėsime perkelti Jūsų mokymąsi į nuotolinį formatą.
130 (+ PVM)

Informacija dalyviams, dalyvaujantiems auditoriniuose seminaruose

 

 • Jeigu mokymų dieną Jums pasireikš karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), ūmūs viršutinių kvėpavimo takų ligų požymiai (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) prašome nevykti į mokymų vietą ir juose dalyvauti nuotoliniu būdu.

 • Užtikrinsime, kad aptarnaujantis personalas būtų sveikas ir visada pasiruošęs Jums padėti.

  Tęsti mokymų paiešką: