Countline Management Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Nemokami mokymai.

Workation – darbuotojų motyvavimo priemonė. Kiek tai kainuoja įmonei?

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00

Darbostogos – jau daug kam girdėtas, tačiau tuo pačiu mitais stipriai apipintas terminas, dažniausiai klaidingai ir išimtinai siejamas tik su didelėmis, ypač IT sektoriaus įmonėmis bei startuoliais. Ar tikrai tik tokios įmonės gali sau leisti komandines išvykas į užsienį? Kur įmonės dažniausiai važiuoja ir ką ten veikia? Kur slypi darbostogų paslaptis, jei apie jas girdime vis dažniau ir dažniau?

Atkreipiame dėmesį, kad VMI atliko įsigytų verslo kelionių 2022-2023 metais analizę ir nustatė grėsmingą statistiką: priskaičiuota daugiau nei 260 tūkst. eurų papildomai mokėtinų mokesčių dėl asmeninių poreikių tenkinimo įmonės lėšomis. VMI akiratyje atsidūrė ir darbostogos arba kitaip žinomos kaip „workation“. VMI akcentuoja, kad toks darbas užsienyje nėra laikomas komandiruote ir yra prilyginamas nuotoliniam darbui, o pagrindinis kelionės tikslas – darbo funkcijų vykdymas.

Mitus išsklaidys ir apie „darbostogų“ organizavimo virtuvę atvirai papasakos pirmojo projekto Lietuvoje, dirbančio išimtinai tik su tokio tipo kelionėmis, vadovė Giedrė Kunigonė. O kaip įforminti „workation“ buhalterijoje, kiek tai kainuoja įmonei bei į kitus mokesčių ir apskaitos klausimus Jums atsakys auditorė Jurgita Navikienė.

TEMOS

1 dalis. „Onworkation.com“ vadovė Giedrė Kunigonė

 1. Kas yra darbostogos ir kuo jos naudingos įmonei?
 2. Darbostogų užkulisiai – kur, kada ir už kiek ir kodėl geriau to nedaryti patiems?
 3. 2023 metų apžvalga ir 2024 metų prognozė – TOP kryptys ir pasirinkimai.
 4. Darbostogų tips and tricks – kam pasiruošti, į ką atkreipti dėmesį ir ko tikėtis (ar geriau – nesitikėti)?
 5. Didžiausių darbostogų Lietuvoje – Tesonet 2023 – sėkmės istorija trumpai.

2 dalis. Auditorė Jurgita Navikienė – Atostogos dirbant #Workation. Apskaitos, mokesčių ir teisiniai aspektai

 1. Darbuotojų, kurie vyksta į užsienio komandiruotes, darbo sutarties ypatumai.
 2. Workation‘o įforminimas. Veikla šios specifinės komandiruotės metu.
 3. Dienpinigiai. Darbuotojų darbo užmokesčio dydžio įtaka dienpinigių apmokestinimui. Ar galima mokėti dienpinigius, kai viešbutyje yra maitinimo tipas „viskas įskaičiuota“?
 4. Kada tarnybinė komandiruotė arba workation‘as nebelaikoma komandiruote ir dėl to tenka apmokestinti išmokėtus dienpinigius?
 5. Dokumentai, pagrindžiantys komandiruočių išlaidas.
 6. Garantijos komandiruotės metu. Komandiruočių išlaidos:
  • Kelionės išlaidos;
  • Gyvenamojo ploto išlaidos;
  • Išvykimo dokumentų tvarkymo, draudimo išlaidos;
  • Valiutos keitimo išlaidos;
  • Kitos komandiruočių metu patirtos išlaidos.

Užsakyti vebinaro vaizdo įrašą

Nemokamo vaizdo įrašo užsakymo forma

ŽINIOMIS DALINASI

Giedrė Kunigonė

Turizmo profesionalė, ilgametė kelionių agentūros AirGuru darbuotoja, AirGuru projekto „Onworkation.com“, dirbančio išskirtinai su įmonių darbostogomis, vadovė.

Jurgita Navikienė

Auditorė, mokesčių ekspertė, mentorė:

Profesinė veikla:

 • UAB „Solidus vox“ įkūrėja ir vadovė.
 • 2023 metais išrinkta „Lietuvos metų verslininkė/vadovė“ (LPPARA asociacija).
 • ŠPPAR viceprezidentė.
 • Darbo grupės prie LR FM ir LLPPARA narė.
 • „NEO-FIN“ finansininkų klubo vadovė.

Verslumo skatinimas:

 • Aktyvi verslumo skatinimo Lietuvoje dalyvė.
 • Dalyvauja „Verslios Lietuvos“ projektuose.
 • Nacionalinio mentorių tinklo profesionalė.
 • Padeda verslininkams tobulinti asmenines kompetencijas ir suteikia jiems reikiamų įrankių pasiekti tikslus.

Švietimas ir konsultavimas:

 • Vykdo edukacines programas ir konsultacijas įmonių finansininkams nacionaliniu mastu.
 • Nuolat kelia savo kvalifikaciją (Austrijos Antikorupcijos akademijoje Association Baltic Institute of Corporate Governance).

Organizuokite šiuos mokymus tik savo organizacijai

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.