Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Vietos savivaldos įstatymo naujoji redakcija: pasikeitimai ir sprendimai

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 4 ak. val.
    Kaina: 90€

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Konstituciniam Teismui, priėmus nutarimą dėl tiesioginių mero rinkimų ir mero bei savivaldybės tarybos teisių atskyrimo buvo iš esmės pakeistas Vietos savivaldos įstatymas. Būtent 2023-04-01 įsigaliojo nauja redakcija išdėstytas LR Vietos savivaldos įstatymas. Pagrindiniai pakeitimai:

 • įtvirtinta savivaldybės tarybos dauguma, mažuma, opozicija ir opozicijos lyderis;
 • patikslintos normos dėl savivaldybės tarybos komisijų ir komitetų darbo;
 • nustatyta minimali trukmė, kiek privalu leisti pasisakyti, klausti, atsakyti į klausimus savivaldybės tarybos posėdyje;
 • sudaryta papildoma galimybė savivaldybės tarybos mažumai turėti savivaldybės tarybos mažumos valandą;
 • patikslintas savivaldybės kolegijos sudarymas ir papildomas klausimų, kuriuos jį nagrinėja sąrašas, kuris, be kita ko, yra nebaigtinis;
 • išgrynintos mero pareigos ir teisės, numatant, kokias funkcijas meras privalo atlikti pats, o kurias, jeigu pats nusprendžia, turi teisę pavesti atlikti savivaldybės administracijos direktoriui.

Seminaro metu lektorė palygins buvusį teisinį reglamentavimą su naujai įsigaliojusiu, atkreips dėmesį į pagrindinius pokyčius, akcentuos savivaldybės tarybos ir mero, mero ir savivaldybės administracijos direktoriaus santykį bei analizuos sekretoriato bei kitus klausimus.

Temos

 1. Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo 2021 m. balandžio 19 d. Nr. KT59-N5/2021;
 2. Dabartinis teisinis reguliavimas;
 3. Keičiami teisės aktai;
 4. Vietos savivaldos įstatymo struktūra;
 5. Pagrindinės sąvokos;
 6. Vietos savivaldos principai;
 7. Savivaldybės taryba;
 8. Savivaldybės kolegija;
 9. Savivaldybės tarybos komitetai ir komisijos;
 10. Savivaldybės vykdomoji institucija:
  • Meras: mero įgaliojimai, teisinis statusas, mero pavadavimas;
  • Vicemerai.
 11. Savivaldybės administracija ir jos direktorius, seniūnijos;
 12. Atstovavimas gyvenamųjų vietovių bendruomenėms;
 13. Vietos gyventojų dalyvavimas tvarkant savivaldybės reikalus;
 14. Savivaldybės kontrolė ir auditas;
 15. Išvados;
 16. Klausimai – atsakymai.

ŽINIOMIS DALINASI

Prof. dr. Ieva Deviatnikovaitė

Penkiolika metų dėsto administracinę teisę Lietuvos ir užsienio studentams. Gavusi J. W. Fulbrighto bei Baltijos ir Amerikos laisvės fondo (Baltic – American Freedom Foundation) stipendijas, stažavosi JAV Vašingtono valstijos universiteto bei Šv. Tomo universiteto Minesotos valstijoje teisės mokyklose, taip pat Kingstono universiteto Teisės mokykloje Londone, Karolio universiteto Filosofijos fakultete Prahoje. Publikavo per trisdešimt mokslinių straipsnių administracinės teisės ir teisės istorijos temomis, 2009 m. išleido mokomąją knygą „Administracinė teisė: kategorijos, apibrėžimai, užduotys“, 2017 m. vadovėlį „Užsienio šalių ir Europos Sąjungos administracinė teisė“, 2021 m. vadovėlį „Administracinė teisė. Bendroji dalis“, yra kelių studijų bendraautorė, eina profesoriaus pareigas Mykolo Romerio universiteto Teisės mokykloje. 2021 m. autorė tapo Prano Dovydaičio premijos, skiriamos žurnalo „Logos“ redakcinės kolegijos, laureate. Ką tik baigė rašyti monografiją „Administracinio teismo istorija Lietuvoje 1918-1940“.

 

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

Organizuokite šiuos mokymus tik savo organizacijai

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

09:00-12:15 Seminaro trukmė
08:30-09:00 Nuotolinė registracija
10:30-10:45 Pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden