Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Viešųjų pirkimų politikos pokyčiai ir jų įtaka viešųjų pirkimų praktikai nuo 2022 m.

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 8 ak. val.
    Kaina: 170 – 200€

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Seimas priėmė ilgai lauktus Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimus, kurių didžioji dalis įsigalios jau 2022-01-01. Šiuos pakeitimus galime drąsiai vadinti viešųjų pirkimų politikos reforma, kadangi iš esmės keičiami viešųjų pirkimų vykdymo procesai, centralizuoti pirkimai tampa privalomi, viešųjų pirkimų specialistams nustatoma atestacija, pasiūlymų vertinimo kriterijų reikalavimų pakeitimai. Kaip pasiruošti naujovėms ir ką reikės atlikti iki įsigaliojant naujajam VPĮ? Seminaro metu lektorius supažindins su VPĮ pakeitimais, taip pat aptars dažniausiai viešųjų pirkimų specialistams kylančius klausimus tiek vykdant viešuosius pirkimus, tiek ir juose dalyvaujant, kuo reikėtų vadovautis ir kokias pirkimų taisykles taikyti vienoje ar kitoje situacijoje.

 

Temos

 1. VPĮ pakeitimai nuo 2022-01-01 ir pakeitimų komentaras.
 2. Europos Sąjungos Teisingumo Teismo sprendimas byloje C-927/19: kiek pateikti išaiškinimai turės įtakos nacionalinei viešųjų pirkimų praktikai?
  • Ar tiekėjo vidutinė metinė apyvarta vykdant veiklą yra atrankos kriterijus, susijęs su tiekėjo ekonominiu ir finansiniu pajėgumu ar su techniniais ir profesiniais pajėgumais?
  • Ar tiekėjas, įrodinėdamas savo pajėgumą, susijusį su minimalia apyvarta, gali remtis laikinos įmonių grupės, kuriai priklausė, gautomis pajamomis, tik jeigu iš tikrųjų prisidėjo prie šios grupės veiklos vykdymo?
  • Techniniai reikalavimai, kaip kvalifikacijos kriterijai, kaip techninės specifikacijos ar kaip sutarties įvykdymo sąlygos?
  • Pasiūlymo tikslinimo ir pildymo sąlygos: ar skiriasi ESTT ir nacionalinio kasacinio teismo požiūris į šią teisės taisyklę?
  • Konfidenciali informacija v. veiksminga teisinė gynyba.
  • Perkančiosios organizacijos pareiga saugoti konfidencialią informaciją ir teismo pareiga patikrinti informacijos konfidencialumą.
  • Ar vienam ūkio subjektų grupės nariui pateikus tikrovės neatitinkančią informaciją kiti nariai taip pat gali būti pašalinti iš pirkimo procedūrų?
  • Ar galima pirkimo procedūros metu melagingą informaciją pateikusį jungtinės veiklos partnerį pakeisti kitu?
  • Ar galima apsivalyti online režimu, t. y. iškart, dalyvaujant viešojo pirkimo procedūroje?
 3. Neįprastai maža pasiūlyta kaina:
  • Perkančiosios organizacijos diskrecijos turinys taikant šį institutą: ar egzistuoja ribos?
  • Reikalaujamos informacijos kainai pagrįsti pobūdis – informacija tik apie kainą ar apie viską?
 4. Aktuali kasacinio teismo praktika:
  • Tiesioginis atsiskaitymas su subrangovais / subtiekėjais.
  • Pakartotinis tiekėjų pasiūlymų vertinimas.
  • Lygiavertiškumas įrodinėjant kvalifikaciją.

ŽINIOMIS DALINASI

Deividas Soloveičik

Dr. Deividas Soloveičik yra advokatų kontoros COBALT partneris ir Viešųjų pirkimų praktikos grupės vadovas. D. Soloveičik yra Vilniaus universiteto docentas, komercinės teisės tyrinėtojas, teisės publicistas, nuolat palaikantis glaudų bendradarbiavimą su pasaulinį pripažinimą pelniusiais viešųjų pirkimų akademinės bendruomenės nariais. Nuo 2011 m. jis yra Tarptautinio Arbitrų instituto (angl. Chartered Institute of Arbitrators), o nuo 2016 m. – taip pat Europos Komisijos (EK) iniciatyva kuriamo Inovatyvių viešųjų pirkimų (angl. European Assistance for Innovation Procurement – eafip initiative) ekspertų tinklo narys bei rekomenduojamas Vilniaus komercinio arbitražo teismo (VKAT) arbitras.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

9:00-16:30 Seminaro trukmė
8:30-9:00 Registracija
10:30-10:45 Pertrauka
12:15-13:15 Pietų pertrauka
14:45:15:00 Pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna el. seminaro medžiagą

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden