Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Vidaus kontrolės tvarka pagal naują Finansinės apskaitos įstatymą – ką būtina padaryti ir ką galima padaryti?

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 5 ak. val.
   

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Nuo 2022 m. gegužės mėn. įsigaliojo naujas LR finansinės apskaitos įstatymas, pagal kurį visos įmonės, bendrovės ir kiti subjektai turi žymiai daugiau dėmesio skirti vidaus kontrolei. Subjektų vadovai turi nustatyti vidaus kontrolės priemones ir užtikrinti jų taikymą, garantuoti informacijos apie taikomas priemones teikimą išorės ir vidaus vartotojams.

Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnyba prie LR finansų ministerijos (AVNT) paskelbė rekomendacijas dėl vidaus kontrolės organizavimo, tačiau ir susipažinus su juo lieka daug neatsakytų klausimų:

 • Kaip užtikrinti, kad subjektas laikytųsi nustatytų vidaus kontrolės reikalavimų dėl:
  • laiku ir teisingai parengiamų apskaitos dokumentų;
  • laiku ir teisingai registruojamų ūkinių operacijų;
  • prieigas prie apskaitos informacinių sistemų ir apskaitos registrų apsaugos;
  • apskaitos registrų duomenų pagrindimo faktiniais turto ir įsipareigojimų likučiais;
  • apskaitos dokumentų ir apskaitos registrų apsaugos, o juos praradus arba sugadinus – atkūrimo?
 • Ar turi būti kuriamos specialios vidaus kontrolės tvarkos?
 • Kaip įgyvendinti įstatymo reikalavimus nesusikuriant milžiniško papildomo darbo krūvio?

Vidaus kontrolės kūrimas ir užtikrinimas – tai procesas, kuriame dalyvauja visi organizacijos darbuotojai, kurią nuolat veikia kintanti aplinka, tačiau tinkamos, prie pokyčių prisitaikančios sistemos sukūrimas gali palengvinti bet kokią veiklą. Kritinis vaidmuo vidaus kontrolės sistemoje tenka apskaitą tvarkantiems asmenims, kurie turi užtikrinti tinkamą finansinių duomenų valdymą.

Temos

 1. Vidaus kontrolės tikslai.
 2. Įgimti vidaus kontrolės apribojimai.
 3. Pagrindiniai vidaus kontrolės kūrimo principai.
 4. Vidaus kontrolės elementai.
 5. Dažniausios vidaus kontrolės rizikos.
 6. Pagrindiniai veiksniai, padedantys kurti ir palaikyti tinkamą vidaus kontrolę.
 7. Finansų skyriaus funkcijos vidaus kontrolės sistemoje.
 8. Pagrindinės rizikos, susijusios su finansų valdymu.
 9. Praktiniai pavyzdžiai.

Papildoma informacija!

Registruojantis į 2 ar daugiau seminarų Palangoje birželio 30 / liepos 1 dienomis taikoma 10 proc. nuolaida.

Norintiems apsistoti vienviečiame kambaryje – nakvynės kaina 80 Eur + PVM (į nakvynės kainą įskaičiuoti pusryčiai ir kitos papildomos nakvynės naudos).

Norintiems apsistoti dviviečiame kambaryje – nakvynės kaina 90 Eur + PVM (į nakvynės kainą įskaičiuoti pusryčiai ir kitos papildomos nakvynės naudos).

Daugiau informacijos apie nakvynės pasiūlymą ir nuolaidas suteiksime el. paštu ilma.macaitiene@countline.lt arba telefonu +37052053292

ŽINIOMIS DALINASI

Živilė Simonaitytė

Živilė Simonaitytė daugiau kaip 10 metų dirbo Valstybės kontrolėje, kurioje prisidėjo prie įvairiausių organizacijų ir sistemų vertinimo, rekomendacijų dėl jų veiklos tobulinimo teikimo. Dėstė Kazimiero Simonavičiaus ir Vilniaus universitetuose, pastarajame apsigynė daktaro disertaciją vidaus kontrolės vertinimo tema. Pastaruosius metus dirbo Sveikatos apsaugos ministerijoje, kur kuravo pandemijos valdymą, tad gerai išmano veikimą krizės sąlygomis.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

Seminaro informacija

PROGRAMA

10:00-14:30 Seminaro trukmė
9:30-10:00 Registracija
12:00-12:45 Pietų pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.