Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

36-asis TAS „Turto vertės sumažėjimas“ praktinis taikymas

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 4 ak. val.
    Kaina: 110€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Lietuvos ekonomika po truputį atsigauna, BVP antrąjį šių metų ketvirtį ūgtelėjo labiau, nei buvo prognozuota, tačiau neapibrėžtumas išlieka didelis, todėl per visus šiuos metus BVP augimas gali būti ir vėl neigiamas. Nepaisant to, kai kurios pramonės šakos vis dar jaučia veiklos pablogėjimą.

Jei įmonė pastebi, kad:

 • per ataskaitinį laikotarpį jos veiklos technologinėje, rinkos, ekonominėje ar teisinėje aplinkoje ar rinkoje, kuriai jos turtas yra skirtas, įvyko reikšmingų pokyčių, darančių neigiamą poveikį veiklai, ar tokių pokyčių greitai įvyks.
 • Per ataskaitinį laikotarpį pakilo rinkos palūkanų normos ar kitos investicijų grąžos rinkos normos ir tikėtina, kad šie pakilimai paveiks diskonto normą, taikomą turto naudojimo vertės apskaičiavimui, ir reikšmingai sumažins turto atsiperkamąją vertę.
 • Yra aiškių požymių, kad turto rinkos vertė per ataskaitinį laikotarpį sumažėjo daug daugiau nei buvo galima tikėtis dėl praėjusio laiko ar įprastinio naudojimo.

Tai, galimai, įmonės naudojamo turto vertė yra sumažėjusi, dėl ko tenka pritaikyti 36-asis TAS “Turto vertės sumažėjimas” nuostatas.

36-asis TAS „Turto vertės sumažėjimas“ taikyti gana sudėtinga, nes reikia žinoti tam tikrus atsiperkamosios vertės skaičiavimo algoritmus. Standartas taikomas ne tik ilgalaikiam materialiam ir nematerialiam turtui, bet ir prestižui, investicijoms į dukterines įmones, asocijuotus asmenis ir bendras įmones.

Kaip apskaičiuoti atsiperkamąją vertę, pripažinti vertės sumažėjimo nuostolius, atstatyti vertės sumažėjimą, išmoksime seminare 36-asis TAS „Turto vertės sumažėjimas“ praktinis taikymas.

Žinių pasitikrinimui užduotis – Ar įmonė turi pripažinti gamybos linijos vertės sumažėjimą?

Įmonės gamybos apimtys sumažėjo ir todėl ji tikrina savo produkcijos gamybos liniją dėl vertės sumažėjimo.

Linijos balansinė vertė ataskaitų sudarymo dieną yra 5000 tūkst.Eur.

Vadovybės nuomone, gamybos linija veiks dar ketverius metus neprarandant gamybinių pajėgumų ir neturės reikšmingos likutinės (likvidacinės) vertės pasibaigus naudingo tarnavimo laikui.

Įmonė gali parduoti gamybos liniją už 2000 tūkst. Eur. Norėdama tai padaryti, ji turės išleisti 400 tūkst. Eur už linijos išmontavimą ir 150 tūkst. Eur išlaidų, susijusių su gamybos linijos pirkimo-pardavimo sandorio sudarymu.

Finansinių ataskaitų sudarymo datą įmonės buhalterinės apskaitos, gamybos ir ūkio tarnybos pateikė tokią informaciją:

 1. įmonės gaminamos produkcijos pardavimo kaina (be PVM) — 1000 Eur. už vienetą.
 2. tiesioginės gaminių gamybos savikainos išlaidos – 400 Eur už 1 vnt.
 3. metinės pastovios gamybos pridėtinės išlaidos — 3 mln. Eur. metams.
 4. metinis gamybos pajėgumas – 8 tūkst. produkcijos vienetų per metus.
 5. nerizikinga metinė palūkanų norma – 12%.
 6. metinis infliacijos lygis – 6 % (tolygiai veikia pardavimo kainas, tiesiogines produkcijos sąnaudas ir pastoviąsias gamybos pridėtines išlaidas).
 7. Apyvartinių lėšų trūkumas signalizuoja šešėlį?

Ar įmonė turi pripažinti vertės sumažėjimą? Užduotį spręsime seminare.

ŽINIOMIS DALINASI

Violeta Alando

VU magistrė, turinti IAB ir IFA diplomus; atestuota IAB (International Association of Book-Keepers. D. Britanija), IFA (Institute of Financial Accountants. D. Britanija) dėstytoja-konsultantė, TFAS mokymus vedanti nuo 2013 m.

 

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

ORGANIZUOKITE ŠIUOS MOKYMUS TIK SAVO ORGANIZACIJAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

13:00-16:15 Seminaro trukmė
12:30-13:00 Registracija
14:30-14:45 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna el. seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.