Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Smurto ir priekabiavimo prevencijos politikos įgyvendinimas: praktikoje kylančios problemos

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 4 ak. val.
   

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Jau kurį laiką galioja DK pakeitimai,  susiję su priekabiavimo ir smurto prevencijos priemonėmis darbo vietoje. Pakeitimais įtvirtinta naujų pareigų darbdaviui, tokių kaip:

 • parengti pranešimų apie smurtą ir, ar priekabiavimą teikimo bei nagrinėjimo tvarką darbovietėje ir supažindinti su šia tvarka darbuotojus pasirašytinai;
 • organizuoti darbuotojams mokymus apie smurto ir priekabiavimo pavojus bei prevencijos priemones, darbuotojų teises ir pareigas smurto bei priekabiavimo srityse;
 • atsižvelgiant į galimus smurto ir priekabiavimo pavojus, imtis jų šalinimo bei kontrolės priemonių. Manytina, jog tuo tikslu reikalinga nustatyti individualius konkrečios darbovietės pavojus (kiekviena veikla specifinė, kas gali lemti susidūrimą su skirtingais pavojais šioje srityje) ir pagal tai priimti bei patvirtinti konkrečias priemones, kurių darbovietėje būtų imtasi šių pavojų atveju, juos sprendžiant bei užkardant;
 • priimti naują lokalinį teisės aktą – smurto ir priekabiavimo prevencijos politiką ir darbuotojus su juo supažindinti pasirašytinai.

2022-11-01 įsigaliojo 2 atnaujinti VDI kontroliniai klausimynai dėl smurto ir priekabiavimo prevencijos įgyvendinimo priemonių užtikrinimo Nr. EV-96 ir Nr. V-356.

2023-01-31 įsigaliojo įsakymas Nr. A1-51, įtvirtinantis moterų ir vyrų lygių galimybių 2023–2025 metų veiksmų planą.

Atkreiptinas dėmesys, kad Seime yra užregistruotas ANK pakeitimo projektas, kuriuo siūloma įtvirtinti atsakomybę už viešąsias paslaugas teikiančio asmens garbės ir orumo pažeminimą, siekiant suteikti deramą teisinę apsaugą minėtiems asmenimis.

Nors pakeitimai galioja jau kurį laiką, tačiau praktikoje kyla nemažai problemų ir klausimų:

 • Kaip reaguoti pastebėjus netoleruotiną kolegų ar klientų, interesantų elgesį?
 • Kaip asmeniui įrodyti, jog jis patyrė psichologinį smurtą ar priekabiavimą?
 • Kas yra laikoma psichologiniu smurtu ir priekabiavimu, o kas – ne? Ginčytini atvejai.
 • Kaip elgtis vadovui, kai darbuotojai manipuliuoja, psichologiškai smurtauja prieš jį?

Sužinokite atsakymus į šiuos ir kitus Jums rūpimus klausimus seminaro metu.

TEMOS

 1. Teisės aktai reglamentuojantys smurto prevenciją darbovietėje;
 2. Darbdavio pareigos užtikrinant saugią darbo aplinką;
 3. Psichosocialinių rizikos veiksnių nustatymas ir valdymas;
 4. Smurto formos ir jų atpažinimas. Praktiniai pavyzdžiai;
 5. Smurto atvejų nagrinėjimas;
 6. Smurto ir priekabiavimo prevencijos užtikrinimo politikos taikymas praktikoje. Ar Jūsų politika veikia?

ŽINIOMIS DALINASI

Eglė Makselytė

VšĮ „Personalo praktikų paslaugos“ steigėja ir vadovė, lektorė, turinti 26 metų praktinę patirtį personalo organizavimo ir darbuotojų saugos ir sveikatos srityse, 16 metų praktinę vadovų ir organizacijų bei darbuotojų konsultavimo patirtį, VDI Kauno skyriaus darbo ginčų komisijos narė, kolektyvinių darbo ginčų tarpininkė ir arbitrė (LR socialinės apsaugos ir darbo ministro patvirtintas sąrašas), Verslo moterų tinklo Kauno skyriaus tarybos narė, Kauno verslo vadovų klubo narė. Konsultuoja, vykdo auditus ir ruošia dokumentus darbuotojų saugos ir sveikatos bei personalo organizavimo srityse.

 

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

Seminaro informacija

Programa

13:00-16:15 Seminaro trukmė
12:30-13:00 Registracija
14:30-14:45 Pertrauka

Papildoma Informacija

Sertifikatas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. seminaro dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden