Countline Law Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Prekių tarifinis klasifikavimas pažengusiems

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 4 ak. val.
   

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Verslo subjektams, kurie vykdo prekybą su trečiosiomis šalimis, importuojantiems jų prekes bei kitiems subjektams įvežantiems prekes iš trečiųjų šalių yra svarbu žinoti muitų teisinį reglamentą. Teisingas tarifinių prekių klasifikavimas – viena svarbiausių ES muitų ir prekybos politikos įgyvendinimo užtikrinimo sąlygų. Nuo to ar teisingai suklasifikuota prekė priklauso, ar teisingai apskaičiuoti muito ir kiti mokesčiai, ar taikytini netarifiniai draudimai ir apribojimai, ar prekė laikytina muitinės rizikos kontrolės objektu.

Vienas iš prekių klasifikavimo kontrolės būdų – mėginių ėmimas muitinio įforminimo metu. Muitinės ataskaitos duomenimis net 52% prekių buvo pakeistas prekės kodas – tai rodo, kad prekių tarifinis klasifikavimas vis dar gaji problema.

Seminare susipažinsite su:

 • Prekių tarifinio klasifikavimo principais.
 • Prekių tarifinio klasifikavimo aiškinimo taisyklėmis.
 • Privalomosios tarifinės informacijos sprendimais ir jų išdavimo tvarka.
 • Pasaulinėje rinkoje pasirodžiusiomis naujausiomis ir problematiškiausiomis klasifikuojamomis prekėmis.

Nuo 2023 m. teismuose pradėta kelti daugiau klausimų dėl prekių tarifinio klasifikavimo, griežtėja ir požiūris į atsakomybės taikymą – deklarantas nurodydamas prekės kodą tampa atsakingu už pateiktų duomenų teisingumą. Teismo nuomone, deklarantas turi pareigą šiuos duomenis kontroliuoti, nepriklausomai nuo to, kas šiuos duomenis surinko.

Temos

 1. Prekių tarifinio klasifikavimo principai.
 2. Bendrosios aiškinimo taisyklės.
 3. Privalomoji tarifinė informacija.
 4. Naujovės ir problemos prekių tarifinio klasifikavimo srityje.

ŽINIOMIS DALINASI

Rasa Kašėtienė

Muitinės mokymo centro lektorė. Mykolo Romerio universiteto ir SMK aukštosios mokyklos dėstytoja. Teisės ir muitinės veiklos bakalaurė. Verslo teisės magistrė. Kompetencijos sritys: teisė ir muitinės veikla, prekių tarifinis klasifikavimas, prekių mėginių ėmimas, profesinė etika, intelektinės nuosavybės teisių apsauga. Darbo patirtis muitinėje – 16 metų.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM” platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Apmokėjus sąskaitą, viena diena prieš seminarą el. paštu atsiųsime nuorodą bei prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

Organizuokite šiuos mokymus tik savo organizacijai

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

09:00-12:15 Seminaro trukmė
08:30-09:00 Registracija
10:30-10:45 Kavos pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna el. seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.