Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Nemokami mokymai.
Vaizdo įrašas.

Pakeitimai akcizų srityje 2023 metais

 • Trukmė: 4 ak. val.

Apie seminarą

Akcizų objektas dažnai kelia klausimų kaip teisingai pritaikyti Akcizų įstatymo nuostatas, kokios galimos lengvatos ir išimtys bei kurioje ES šalyje turėtų būti mokami akcizai. Siekiant išvengti dviprasmybių VMI pateikia aiškinamuosius raštus bei komentarus, skirtus tinkamai pritaikyti teisės normas ir nedaryti pažeidimų. Teisės aktai nuolat keičiasi, tad seminaro metu bus pristatyti svarbiausi 2022 m. bei dar laukiantys 2023 m. pakeitimai akcizų srityje.

Atkreipiame dėmesį, kad seminaro metu akcizų tarifų pakeitimai nei už praėjusius laikotarpius, nei už būsimus nebus aptariami.

Temos

 1. Naujovės, kurios laukia įmonių, gabenančių iš kitų ES valstybių narių ar į jas siunčiančių akcizais apmokestinamas prekes, už kurias akcizai sumokėti:
  • Naujas statusas (patvirtintas gavėjas ir patvirtintas siuntėjas).
  • SAAD elektronizavimas.
 2. Nuotolinė prekyba akcizais apmokestinamomis prekėmis.
 3. Sumažintas tarifas mažųjų alaus daryklų gaminama alui:
  • gaminamam Lietuvoje;
  • atgabenamam iš kitų ES valstybių narių.
 4. Kiti pasikeitimai.

Užsakyti vebinaro vaizdo įrašą

Registracija į „Pakeitimai akcizų srityje 2023 metais” seminarą

ŽINIOMIS DALINASI

Sigita Saulienė

VMI prie FM Akcizų administravimo departamento Aptarnavimo skyriaus vyriausioji specialistė, turinti ilgametę praktiką mokesčių administravimo srityje. Viena iš veiklos sričių – lengvatos, taikomos alui, kuris įvežamas iš kitų Europos Sąjungos valstybių narių, kontrolė.

Airina Remeikienė

VMI prie FM Akcizų administravimo departamento Aptarnavimo skyriaus patarėja, turinti ilgametę praktiką akcizų administravimo srityje. Pagrindinė veiklos sritis – VMI teisės aktų, susijusių su akcizais, rengimas.

Tomas Venskus

VMI prie FM Akcizų administravimo departamento Aptarnavimo skyriaus vyr. specialistas.

Organizuokite šiuos mokymus tik savo organizacijai

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.