Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

„Omnibus“ direktyva: artėjantys pokyčiai, ko laukti verslui jau 2022 m.?

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 3 ak. val.
   

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Lietuvoje nuo 2022 m. gegužės mėn. bus pradedamos taikyti 2019 m. lapkričio 27 d. priimtos Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2019/2161, dar vadinamos „Omnibus“ direktyva („Omnibus“ direktyva), nuostatos. Nauji reikalavimai dėl išplėstų teisių svarbūs visiems ES vartotojams, bet  labiausiai – verslui: ypač e-prekybos įmonėms, elektroninių prekyviečių (platformų) valdytojams, maisto ir kitų plataus vartojimo prekių gamintojams bei jų importuotojams, mažmeninės prekybos įmonėms, parduodančioms nuosavais prekių ženklais pažymėtas prekes. Už naujų reikalavimų pažeidimus verslui iš esmės didinamos baudos už vartotojų teisių pažeidimus ir nustatytus nesąžiningos komercinės veiklos pažeidimus. Už bent trijose ES šalyse nustatytą padarytą plačiai paplitusį nesąžiningos komercinės veiklos pažeidimą verslui grės baudos – net iki 4 proc. verslininko metinės apyvartos arba iki 2 mln. eurų, jei verslininkas nepateiktų informacijos apie savo turėtas metines pajamas.

Webinaro metu bus plačiai aptartos bene aktualiausios verslui naujos nesąžiningų komercinių veiklų rūšys („juodasis sąrašas“), nauji informacijos pateikimo elektroninėse prekyvietėse (platformose) reikalavimai, dirbtinio intelekto technologijos, naudojamos prekių reklamoje ir reitinguojant prekes. Bus pristatomos kainų ir nuolaidų skelbimo taisyklės mažmeninėje prekyboje organizuojamų akcijų ir išpardavimų metu, „dvejopos“ kokybės prekių pateikimo rinkai sąlygos ir galimos taikymo išimtys. Webinaro metu bus teikiamos rekomendacijos ir praktiniai patarimai verslui, leisiantys verslininkams saugiai, palaipsniui pasirengti naujų taisyklių įgyvendinimui, nelaukiant  paskutinės „Omnibus“ direktyvos 2022 m. gegužės mėn. įsigaliojimo dienos.

 

Temos

 1. 9:00-9:30 pranešėja Lina Gužienė, COBALT vyresnioji teisininkė

  Svarbiausių reguliavimo naujovių verslui įgyvendinant „Omnibus“ direktyvą apžvalga.

 2. 09:30 – 10:00 Pranešėjas Ignas Motiejūnas, COBALT asocijuotas teisininkas

  Dirbtinio intelekto panaudojimas reklamoje. Reitingavimas

 3. 10:15 – 11:00 Pranešėja Indrė Stoškuvienė, VMVT Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Maisto rizikos vertinimo skyriaus vedėja

  „Dvejopa“ maisto produktų kokybė. Ar realūs vartotojų nuogąstavimai dėl dvigubų standartų?

ŽINIOMIS DALINASI

Lina Gužienė

Bendrosios komercinės teisės departamento Intelektinės nuosavybės ir IT reguliavimo teisės praktikos grupės vyresnioji teisininkė. Ji specializuojasi reklamos ir rinkodaros, vartotojų teisių apsaugos, maisto ir veterinarijos teisės, produktų saugos, mažmeninės prekybos reguliavimo srityse bei dirba įvairiais bendrosios komercinės teisės klausimais. Prieš prisijungdama prie COBALT komandos, Lina apie 10 metų dirbo centrinėje maisto kontrolės institucijoje, 10 metų tarptautinėje vartojimo prekių gamybos ir prekybos įmonių grupėje bei tarptautinėje mažmeninės prekybos įmonėje bei sukaupė vertingos patirties reklamos teisės, maisto, vartotojų teisių apsaugos, produktų saugos, komercinės ir sutarčių teisės, įmonių valdymo, darbo teisės, reguliuojamų rinkų srityse.

Ignas Motiejūnas

COBALT Intelektinės nuosavybės ir IT reguliavimo teisės praktikos grupės teisininkas, advokato padėjėjas. Pagrindinės Igno darbo sritys yra autorių teisės, prekių ženklai, dizainai, patentai, reklama, vartotojų teisių apsauga bei įvairūs e-komercijos klausimai. Ignas turi sukaupęs patirtį technologijų, medijos ir telekomunikacijų srityse, rengiant įvairias sutartis ar konsultuojant klientus dėl reguliacinių aspektų. Ignas konsultuoja įmones visais savo praktikos sričių klausimais, atstovauja klientus valstybinėse institucijose bei teismuose, rengia susijusius dokumentus, taip pat skaito pranešimus seminaruose ir konferencijose aktualiomis temomis, aktyviai dalyvauja mokymuose ir gilina žinias susijusiose teisės srityse. Prieš prisijungiant prie COBALT, Ignas dirbo kitose tarptautinėse advokatų kontorose intelektinės nuosavybės grupėse.

Indrė Stoškuvienė

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto, Maisto rizikos vertinimo skyriaus vedėja.

Tiesioginė konferencijos transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

09:00-11:00 Seminaro trukmė
8:00-09:00 Nuotolinė registracija
10:00-10:15 Pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro medžiagą

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden