Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Galiojančio teisinio reguliavimo poveikio ex post vertinimas

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
  • 5 ak. val.
      Kaina: 110€

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Apie seminarą

Vakarų demokratijose jau nuo XX a. pabaigos reiškiasi įvairaus intensyvumo geresnio teisinio reguliavimo iniciatyvos.  Šių iniciatyvų kontekste XXI a. pradžioje susiformavo tarptautiniu mastu pripažinti teisėkūros standartai sietini su teisės aktų ex ante (išankstiniu) ir ex post (paskesniuoju) vertinimu.

Vertinamas numatomas arba faktinis teisinis reguliavimas, jo poveikis teisinei sistemai, administracinei valstybės naštai. Tiriama ar pasiekti teisės aktui kelti tikslai, kokių teigiamų ir neigiamų pasekmių kilo ar gali kilti įgyvendinant teisės aktą. Atliekamas ir antikorupcinis vertinimas.

Toks vertinimas gali būti taikomas tiek įstatymams, tiek juos įgyvendinantiems ar lokaliems teisės aktams. Nuo 2021-05-10 įsigaliojo naujas nutarimas Dėl Galiojančio teisinio reguliavimo poveikio ex post vertinimo metodikos ir ataskaitos formos patvirtinimo.

Kokius pokyčius atnešė naujasis reguliavimas?

 

 

Temos

  1. Teisės aktų vertinimas: poreikis, samprata, rūšys.
  2. Ex ante ir ex post vertinimas.
  3. EBPO rekomendacijos skatinant teisės aktų vertinimą šalyse narėse.
  4. Teisės aktų vertinimas Lietuvoje.
  5. Teisės aktų ex post vertinimo problemos.

ŽINIOMIS DALINASI

Darijus Beinoravičius

Lektorius yra Mykolo Romerio universiteto Teisės filosofijos ir istorijos katedros vedėjas. Dėsto teisės teoriją lietuvių ir prancūzų kalbomis, teisės aktų vertinimo metodologijos, teisinės valstybės kūrimo, teisės sociologijos disciplinas, veda tobulinimosi kursus advokatams ir valstybės tarnautojams, yra daugelio Europos universitetų vizituojantis profesorius. Lektorius yra daugiau nei 50 mokslo publikacijų Lietuvos ir pasaulio leidiniuose (kurie yra Thomson Reuters WEB of Science, SKOPUS duomenų bazėse) autorius bei bendraautorius, tarptautinių konferencijų pranešėjas lygybės principo, teismų veiklos, teisingumo įgyvendinimo, teisėkūros tobulinimo ir kitais klausimais. Dalyvauja Lietuvos Respublikos Seimo įvairių komitetų įstatymų projektų vertinimo ekspertinėje veikloje.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

10:00-14:45 Seminaro trukmė
9:30-10:00 Nuotolinė registracija
12:00-12:45 Pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro medžiagą

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden