Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

BDAR taikymas globos įstaigų veikloje

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 5 ak. val.
    Kaina: 100 – 110€

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Globos įstaigų veikla negali būti vykdoma be asmens duomenų tvarkymo. ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas jau 2018 metais nustatė aukštesnio lygio duomenų apsaugos standartus, kuriuos atitikti turi visi duomenų valdytojai, įskaitant ir globos įstaigas. Tačiau pastebėtina, kad net ir praėjus keleriems metams, globos įstaigos asmens duomenų apsaugai skiria per mažai dėmesio, o kai kurios kol kas iš viso ignoruoja duomenų apsaugos reikalavimus.

Asmens duomenų tvarkymas globos įstaigose turi ir tam tikrų ypatumų – tvarkomi nepilnamečių arba socialiai pažeidžiamų kategorijų asmenų duomenys. Šių asmenų asmens duomenų tvarkymui reikia skirti dar didesnį dėmesį dėl jiems kylančių privatumo rizikų.

2023-04-01 turėtų įsigalioti Civilinio kodekso pakeitimo projektas, kuriuo, siekiant tinkamai užtikrinti asmens duomenų apsaugą, siūloma sukonkretinti renkamų ir/ar teikiamų duomenų apimtį.

Seminaro metu bus pristatomi pagrindiniai BDAR reikalavimai asmens duomenų tvarkymui ir jų įgyvendinimo praktiniai niuansai. Taip pat bus aptariama kokias klaidas daro globos įstaigos tvarkydamos asmens duomenis bei kaip tokių klaidų išvengti.

Temos

 1. ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (BDAR): lūkesčiai ir realybė.
 2. Pagrindinės BDAR kategorijos (asmens duomenys, specialiųjų kategorijų asmens duomenys, duomenų valdytojas ir kt.), praktiniai aspektai.
 3. Asmens duomenų apsaugos principai ir jų taikymas globos įstaigų veikoje. Kaip praktikoje veikia atskaitomybės principas?
 4. Teisėto tvarkymo sąlygų (BDAR 6 str. 1 d., BDAR 9 str.) taikymo globos įtaigų veikloje specifika.
 5. Asmens duomenų tvarkymo tikslai: ką reikia žinoti?
 6. BDAR atitikties dokumentai, jų rūšys. Kokių dokumentų reikia tipinei globos įstaigai?
 7. Kaip turi būti įgyvendinamas skaidrumo principas? Globos įstaigų viešai skelbiamų privatumo dokumentų analizė.
 8. Asmens (duomenų subjekto) teisės ir jų įgyvendinimas. Aktualiausi klausimai bei daromos klaidos.
 9. Rekomendacijos dėl asmens duomenų teikimo trečiosioms šalims.
 10. Kaip tinkamai įforminti santykius su duomenų tvarkytojais ir kaip juos tinkamai kontroliuoti?
 11. Duomenų apsaugos pareigūnas, jo vaidmuo.
 12. Asmens duomenų saugumo priemonės: reikalavimai ir praktiniai pastebėjimai.
 13. Kaip tinkamai valdyti asmens duomenų saugumo pažeidimus? Pareigos ir atsakomybės.

ŽINIOMIS DALINASI

Darius Štitilis

Mykolo Romerio universiteto profesorius, Kibernetinio saugumo valdymo studijų programos vadovas. Taip pat – „DPS Solutions“, teikiančios asmens duomenų apsaugos ir kibernetinio saugumo paslaugas, bendraturtis.
Darius Štitilis turi daugiametę praktinio darbo patirtį IT teisės srityje, yra dirbęs tarptautinėse advokatų kontorose, tarptautinėse verslo įmonėse.
Darius Štitilis yra publikavęs beveik 50 mokslinių straipsnių Lietuvos ir tarptautiniuose mokslo leidiniuose IT teisės, asmens duomenų apsaugos bei kibernetinio saugumo temomis. Taip pat yra keleto mokslo monografijų, vadovėlių bei mokomųjų leidinių autorius ar bendraautoris. Tarp jų – mokslo monografijos apie tapatybės vagystę elektroninėje erdvėje bendraautoris, vadovėlio „Interneto ir technologijų teisė“ (2016) bendraautoris.
Darius Štitilis aktyviai dalyvauja mokslinėje-projektinėje veikloje. Nuo 2015 m. iki 2017 m. kovo mėn. vadovavo moksliniam projektui, kurio pagrindinis rezultatas – sukurtas Lietuvos kibernetinio saugumo strategijos modelis.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

Organizuokite šiuos mokymus tik savo organizacijai

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

10:00-14:30 Seminaro trukmė
9:00-10:00 Registracija
12:00-12:45 Pietų pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro medžiagą

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden