Countline Law
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Aplinkosauga autoservisams trumpai ir aiškiai

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 6 ak. val.
    Kaina: 120€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Kiekvienais metais šimtai autoservisų visoje Lietuvoje sulaukė ypač didelio inspektorių dėmesio būtent dėl aplinkosauginių ir GPAIS prievolių nesilaikymo. Aplinkos apsaugos agentūros ir VMI duomenys atskleidė, kad didžioji dalis asmenų gaunančių pajamas iš transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto nėra registravę veiklos GPAIS sistemoje, neapskaito bei tinkamai netvarko atliekų, nevykdo kitų aplinkosauginių reikalavimų.

Būtent balandžio ir lapkričio mėnesiais aplinkos apsaugos departamento pareigūnai ir vėl  tikrins įmones ir asmenis, remontuojančius ir ardančius automobilius. Ypatingas dėmesys bus skiriamas veiklos vykdymo teisėtumui, tinkamam atliekų tvarkymui bei patalpų šildymui. Kaip tinkamai iš anksto pasiruošti patikrinimui ir išvengti nemalonumų? 

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad būtina sekti aplinkosauginių reikalavimų reglamentavimo pokyčius, kurie pasitaiko gana dažnai. Pažymėtina, kad 2022-01-01 įsigaliojo įsakymas Nr. D1-790, nustatantis sprendimų dėl aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnų reagavimo pagal gautą pranešimą laiko ir būdo priėmimo tvarką.

Taip pat verta paminėti, kad 2022-01-01 įsigaliojo Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymo pakeitimai, kuriais suteikta daugiau galių neetatiniams aplinkosaugininkams.

Seminaro metu sužinosite viską, ką reikia žinoti apie aplinkosaugines pareigas autoservisams: reikalavimus dirbtuvių įrengimui, atliekų bei nuotekų tvarkymui ir kt.

Seminare kalbėsime:

 • Apie AAD inspektorių vykdytų akcijų “Garažiukas” pamokas.
 • Kodėl importuoti automobilių dalis iš užsienio gali kainuoti baudas nuo 10 000 eurų?
 • Aptarsime viską, ką autoservisai privalo žinoti apie aplinkosaugą ir GPAIS.
 • Neetatiniai inspektoriai ir praplečiamos jų galios – kas aktualu?

Temos

 1. Aplinkosauginiai reikalavimai autoserviso dirbtuvių įrengimui.
 2. Reikalavimai atliekų laikymui, rūšiavimui, ženklinimui bei saugojimui.
 3. Atliekų susidarymo apskaitos rengimo bei metinių ataskaitų GPAIS sistemoje teikimo tvarka.
 4. Veiklos vykdytojo deklaracijos teikimas GPAIS sistemoje.
 5. Reikalavimai nuotekų tvarkymui ir jų įgyvendinimas.
 6. Reikalavimai aplinkos oro apsaugai, eksploatuojant kurą deginančius įrenginius.
 7. Darbo su Ozono sluoksnį ardančiomis medžiagomis specifika.
 8. Reikalavimai dėl cheminių medžiagų ir preparatų naudojimo.
 9. Neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai.
 10. Atsakomybė už pažeidimus bei pasiruošimas patikrinimams.

Seminaro programa paruošta pagal naujausius teisės aktų pakeitimus

ŽINIOMIS DALINASI

Edita Vincevičiūtė

UAB Biosistema aplinkos apsaugos specialistė, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro magistrantė, turinti daugiametę praktinę aplinkosauginės dokumentacijos rengimo patirtį. Dirba įmonėje, kuri nuo 2004 m. teikia nuolatinės aplinkosauginės dokumentacijos rengimo paslaugas šimtams Lietuvos ir užsienio įmonių.

Giedrė Kurmilavičienė

UAB „PALINK” aplinkos apsaugos specialistė, Vilniaus universiteto fizinių mokslų doktorantė. Dirbo įmonėje, kuri nuo 2004 m. teikia nuolatinės aplinkosauginės dokumentacijos rengimo paslaugas šimtams Lietuvos ir užsienio įmonių. Didžioji dalis klientams reikalingos dokumentacijos nuo 2018 m. sėkmingai rengiama GPAIS sistemoje. Šiuo metu tiesiogiai dirba įmonės aplinkosaugos klausimų valdyme ir yra atsakinga už aplinkosauginių reikalavimų įgyvendinimą įmonėje.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

Seminaro informacija

PROGRAMA

10:00-15:45 Seminaro trukmė
9:30-10:00 Registracija
12:00-13:00 Pietų pertrauka
14:30-14:45 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden