Ketvirtadalis kibernetinio saugumo incidentų įvyksta dėl žmogaus neapdairumo ir informacijos trūkumo. Internetiniams sukčiams sparčiai tobulėjant, atidumas ir pastabumas tampa kritinėmis darbuotojų savybėmis, kurias būtina ugdyti. Užtikrinus nuolatinės kibernetinio ir informacinio saugumo praktikos taikymą, darbuotojai dirba saugiau: atpažįsta bandymus pakenkti, atsargiau elgiasi su duomenimis, įtartinais failais, tokiu būdu smarkiai sumažindami riziką tapti internetinių nusikaltėlių atakos objektu. Statistiškai nuo programišių atakų labiausiai kenčia įrenginių saugumui ir darbuotojų mokymui investicijų neskyrusios įmonės. Kibernetiniai incidentai įmonėje ne tik priveda prie didelių finansinių nuostolių, bet taip pat gali skaudžiai atsiliepti įmonės įvaizdžiui.
Siūlome pasinaudoti galimybe atlikti duomenų vagystės – fišingo (angl. phishing) simuliacinę ataką ir sužinoti atsparumo kibernetiniams pavojams lygį Jūsų organizacijoje.
Fišingas – vienas socialinės inžinerijos būdų, kai kibernetinis sukčius, dažniausiai el. paštu, siekia apgaule priversti auką atskleisti konfidencialius duomenis arba įdiegti išpirkos reikalaujančią programinę įrangą, užšifruojančią kompiuterio failus.
Įmonės, patekusios į sukčių pinkles, patiria didelius finansinius nuostolius, praranda svarbią informaciją, reputaciją ir greitai gali atsidurti ties bankroto riba.