Tomas Staniulis

Žodžių alchemija – TOP 6 geriausios DI vaizdo platformos (+ 10 komandų nemokamai)

Publikuota: 2024-04-02

„Dirbtuvėje, užimančioje du rūsio kambarius, Paracelsas meldė savo Dievą, neapibrėžtą Dievą, bet kokį Dievą, kad šis atsiųstų jam mokinį.“ Šitaip savo novelę „Paracelso rožė“ XX a. pirmoje pusėje pradėjo magiškojo realizmo genijus argentiniečių rašytojas Jorge Luisas Borgesas. O šiandien mes esame čia – magiškajame realizme, kur žodis tampa kūnu.

Kalbant atvirai, aš pats kartais taip jaučiuosi – nežinau, laukiu mokinio ar ieškau mokytojo, kuris išmokytų mane DI meno. Juo labiau, kad kartu su „Midjourney“ ir aibe kitų platformų per dvejus metus iššovęs dirbtinių vaizdų fontanas tiktai dar labiau masina žmogiškąjį smalsumą ir kūrėjo ambicijas.

Regis, akis neprisipildo – dabartinės DI vaizdo generavimo platformos leidžia kurti neįtikėtinus vaizdus praktiškai iš nieko! O žodžių alchemija nukelia mus tarsi į Viduramžius, kuomet buvo tikima, kad, panaudojus burtažodį, galima netaurųjį metalą paversti auksu. O Paracelso atveju – prikelti iš pelenų sudegusią rožę.

 

TOP 6 vaizdo platformos

Šiuo metu pasaulyje priskaičiuojama bemaž 150 įvairių DI vaizdo generavimo platformų. Nuo gremėzdiškų ir sudėtingų, nepatogių ir netvarių iki itin lengvų naudoti, paprastų, draugiškų vartotojui – nors prie žaizdos dėk.

Interneto vartotojų akimis, vos maždaug 15 iš minėtų 150 yra vertos dėmesio, likusios – ko gero, balastas. Taigi nesigilinkime į visą sąrašą, dėl laiko ir vietos stokos tekste apsiribosiu pirmomis šešiomis pozicijomis, kurios tikrai vertos dėmesio. Su visomis šiomis programomis teko padirbėti asmeniškai, jos man patiko, todėl su malonumu ir drąsiai rekomenduoju jas kitiems.

 1. https://www.midjourney.com. Prieš „Midjourney“ tenka lenkti galvą – ji yra flagmanas ir visos vaizdo generavimo platformų flotilės admirolas. Jis parodė mums, kad kurti vaizdus gali bet kas. Ir įrodė, kad geri vaizdai nebūtinai gali būti pasipūtusių dizainerių ar „Adobe“ programinės įrangos rezultatas. Vieninteliai trūkumai – etikos klausimai, taip pat sudėtingesnė prieiga per „Discord“ serverį. Iš kitos pusės, stipri bendruomenė kompensuoja viską.
 2. https://www.jasper.ai/. Šio kūrėjo ambicijos buvo didelės, tačiau, ko gero, burbulas gali pradėti kvėptis. Iš esmės jis siekia konkuruoti aukštos raiškos vaizdų generavimo srityje, tačiau, mano galva, palyginti su konkurentais, yra šiek tiek blyškiaveidis. Vaizdo gylio, detalumo, raiškos ir judesio galimybės gerokai mažesnės. Dėl komandų suvokimo ir gilesnio kontekstualumo taip pat yra priekaištų.
 3. https://leonardo.ai/. Generuoja fotorealistinius vaizdus, itin veiksmingai dirba su trumpomis komandomis. Lengva ir paprasta vartotojo sąsaja, išsamus funkcionalumas, daug vaizdo koregavimo galimybių, yra „motion“ varikliukas, kuris leidžia daryti judančius vaizdus. Didžiausia nauda – nemokama versija – kasdien 150 kreditų, už kuriuos galima sugeneruoti apie 20–25 vaizdus.
 4. https://ideogram.ai/. Lengva naudotis, itin kūrybiška ir įvairiapusė, sudaro galimybę naudotis nemokama bazine versija, deja, nusileidžia savo pirmtakams funkcionalumu ir kokybe. Nors ir sparčiai vystoma, pasitaiko nemažai klaidų, apribotas paveikslėlio dydis, ne visuomet supranta sudėtingesnes komandas.
 5. https://craiyon.com. Minėtina dėl to, kad tai yra lietuvių vystomas ir tobulinamas grafinis DI vaizdo generavimo variklis. Kraštiečiai nori įsipareigoti aukštai kokybei ir draugiškai vartotojui aplinkai; nerenka duomenų, leidžia naudotis be registracijos ir apribojimų, generuoja ir abstraktus, ir konceptus, ir objektus. Deja, pajėgumų trūksta, DI nesupranta sudėtingų komandų, funkcionalumas taip pat gerokai mažesnis. Nors rezultatas ir kūrybiškas, generavimo kokybė nepastovi, todėl kartais rezultatas nuvilia.
 6. https://chat.open.ai (DALL-E2, E3). Tai mano mėgstamiausias, nes pasižymi geriausia vartotojo sąsaja ir draugišku bendravimo būdu. Itin realistiški vaizdai, didelė raiška, efektyvus koncepcijų, atributų ir stilių derinimas, labai demokratiškas ir lengvai valdomas. Puikiai dirba su konceptais, abstraktais ir objektais. Daugiau kaip 100 skirtingų stilių – nuo cyberpunk iki impresionizmo, nuo film noir iki anime, vesterno, rokoko, viduramžių ir t. t. Atpažįsta visus žanrus – plakatas, minčių žemėlapis, iliustracija, fotografija, komiksas ir t. t., you name it. Trūkumai – stipresnis etikos varikliukas nei „Midjourney“, todėl sunkiau generuoti fyrintus vaizdus ir politikų memus.

10 vaizdo komandų nemokamai

„Paracelsas liko vienas. Prieš užpūsdamas šviestuvą ir patogiai įsitaisydamas kėdėje, jis išpylė žiupsnelį pelenų į saują ir tyliai ištarė burtažodį. Ir rožė prisikėlė.“ Tad leiskite ir man pažerti žiupsnelį pelenų į jūsų monitorių, supažindinti su pagrindinėmis DI vaizdo komandomis, o vėliau pabendrausime dar kartą.

KOMANDA: GENERUOK VAIZDĄ [nuotrauką, piešinį, 3D art, etc.]

 1. [Būdvardis] peizažas su [Gamtos elementas 1], [Gamtos elementas 2] ir [Gamtos elementas 3]:
 • Rami upės krantinė su beržais, kriokliais ir rūko sluoksniu.
 1. [Skaičius] [Būdvardis] [Daiktavardis], atvaizduoti pagal [Dailės stilius]:
 • Trys namai, atvaizduoti pagal kubizmo stilių.
 1. [Epocha] stiliaus [Objektas] su [Būdvardis] [Daiktavardis]:
 • Baroko stiliaus rūmai su paslaptingomis detalėmis.
 1. [Kultūra] įkvėptas [Objektas] su [Elementas]:
 • Kinijos kultūros įkvėpta arbatinė su hieroglifų sienomis.
 1. [Tema] [Epocha] [Daiktavardis] interpretacija su [Būdvardis], [Daiktavardis]:
 • Istorinė Baroko laikotarpio bažnyčia su skaitmeniniais langais.

KOMANDA: GENERUOK AUKŠTOS KOKYBĖS FOTOGRAFIJĄ

 1. [Mitologinis personažas] ir [Fantastinė būtybė] atgyja [Specifinėje aplinkoje]:
 • Prometėjas ir undinė atgyja XXI a. mokykloje.
 1. [Fantastinis elementas] susiduria su [Realiame pasaulyje esantis objektas]:
 • Drakonas užpuola modernų miestą.
 1. Metaforinė [Emocija] interpretacija per [Vaizdiniai elementai]:
 • Metaforinė džiaugsmo interpretacija su drugeliais, gėlėmis ir ledais.
 1. [Būdvardis] [Gamtos reiškinys], vaizduojamas [Menininko] akimis:
 • Dramatiška audra Van Gogo akimis.
 1. [Istorinis laikotarpis] susipina su [Futuristinės technologijos]:
 • Viduramžių epocha susipina su dirbtiniu intelektu.

_____

Esi entuziastas? Domiesi „ChatGPT“ ir nuolat ieškai naujų komandų? Nori mokytis dirbti su DI įrankiais? Parašyk!
 

JUMS GALI BŪTI AKTUALŪS ŠIE MOKYMAI: