Countline Management Countline Finance
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Vidaus kontrolės kūrimas ir užtikrinimas viešajam sektoriui

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 8 ak. val.
    Kaina: 110 – 120€

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Finansų ministerija patvirtino Vidaus kontrolės įgyvendinimo viešajame juridiniame asmenyje tvarkos aprašą, kuriame numatyti vidaus kontrolės įgyvendinimo principai ir tvarka, informacijos teikimo apie vidaus kontrolės įgyvendinimą reikalavimai, įstaigos atsakomybė ir kt. Aprašas įsigaliojo 2020-07-01.

Vidaus kontrolė – viešojo juridinio asmens rizikos valdymui jo vadovo sukurta kontrolės sistema, padedanti užtikrinti, kad viešasis juridinis asmuo laikytųsi teisės aktų reikalavimų, saugotų turtą, vykdytų veiklą laikydamasis patikimo finansų valdymo principo, teiktų patikimą, aktualią, išsamią ir teisingą informaciją apie savo finansinę ir kitą veiklą.

Vidaus kontrolės kūrimas ir užtikrinimas – tai ne vienkartinis veiksmas, o nuolatinis procesas, kuriame dalyvauja visi darbuotojai, veiklos aplinka.
Seminaro metu nagrinėsime bei aptarsime vidaus kontrolės elementus, pagrindinius veiksnius, padedančius kurti ir palaikyti tinkamą vidaus kontrolę, peržiūrėsime vidaus kontrolės politikos dokumentavimo klausimus, apžvelgsime praktinius pavyzdžius.

Temos

 1. Dėstytojos ir klausytojų prisistatymas. Lūkesčių aptarimas. Asmeninė dalyvių mokymosi kurso motyvacija, mokymosi tikslai ir uždaviniai.
 2. Rizikos samprata. Rizikos veiksniai. Rizikos rūšys. Rizikos identifikavimo ir valdymo procesas.
 3. Vidaus kontrolė – rizikos valdymo įrankis. Vidaus kontrolės esmė, sudėtinės dalys, įgimti apribojimai.
 4. Praktinis darbas grupėse:
  • Savo įmonės rizikos veiksnių identifikavimas;
  • Nustatytų rizikos veiksnių įtakos valdymo procesams nustatymas ir apibūdinimas;
  • Rizikos valdymo priemonių numatymas.
 5. Vidaus kontrolės įgyvendinimas:
  • Sėkmingo įgyvendinimo principai;
  • Asmenybės svarba;
  • Tikslų supratimas;
  • Organizavimas;
  • Vidaus kontrolės kūrimas ir priežiūra, vertinimas.
 6. Dokumentavimas ir valdymas:
  • Strateginiai tikslai ir rizikos;
  • Operacijų algoritmai ir procedūrų aprašymas;
  • Stebėsena, vertinimai, pakeitimai.

ŽINIOMIS DALINASI

Vaida Kačergienė

Nuo 1999 m. – audito įmonės „AV Auditas“ direktorė. Turi ekonomistės buhalterės ir auditorės darbo patirtį. Nuo 2002 m. aktyviai dalyvauja Lietuvos auditorių rūmų (LAR) veikloje, 2004–2008 m. – LAR prezidiumo narė, viceprezidentė, nuo 2013 m. – Auditorių Garbės teismo narė. 2006 m. lektorei įteiktas LR Seimo Pirmininko padėkos raštas „Už ryžtą tapti auditoriumi ir už indėlį kuriant ir tobulinant nepriklausomo audito sistemą Lietuvoje“. Tais pačiais metais lektorės biografija įtraukta į Lietuvos pasiekimų registrą „Kas yra kas Lietuvoje. Lietuvos pasiekimai 2006“ ir „Kas yra kas. Lietuvos moterys“. V. Kačergienė – LAR platinamos audito darbo dokumentų informacinės sistemos bendraautorė. Nuo 2001 m. skaito paskaitas audito atlikimo, tarptautinių ir nacionalinių audito standartų, kokybės kontrolės, vidaus kontrolės sistemos, vidaus audito temomis. Anot lektorės, dėstymas – tai nuolatinis tobulėjimas, neleidžiantis „užmigti ant laurų“, skatinantis domėtis naujovėmis, rinkti ir kaupti naujausias žinias visame pasaulyje, tai – kūrybinis darbas, kuris niekada netaps monotonija, ir puiki galimybė pabendrauti su įvairiais žmonėmis, praplėsti akiratį.

Specialus pasiūlymas!

Dalyvaujant daugiau negu vienam atstovui iš tos pačios įmonės antram ir kiekvienam paskesniam dalyviui seminaro kaina 100 Eur.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

Seminaro informacija

PROGRAMA

09:00-16:30 Seminaro trukmė
8:30-09:00 Nuotolinė registracija
10:30-10:45 Pertrauka
12:15-13:15 Pietų pertrauka
14:45-15:00 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.