Countline Law Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Užsieniečių statybininkų įdarbinimas: teisiniai ir mokestiniai aspektai nuo 2021-11-01 ir 2022-01-01

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 8 ak. val.
   

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

2021-11-01 įsigaliojo Darbo kodekso pakeitimai, kuriais numatoma subsidiari rangovo ir subrangovo atsakomybė dėl darbo užmokesčio mokėjimo. Iki šiol tokia atsakomybė numatyta tik užsienio darbdaviams.

Statybų sektoriaus veiklos reglamentavimo naujovės nuo 2022-01-01:

 • Įsigalioja Užimtumo įstatymo pakeitimai, kuriais numatoma statybininkų identifikacijos sistema, kuria planuojama kontroliuoti ir tvarkyti statybos darbus vykdančio asmens darbo laiko apskaitą bei kitus susijusius duomenis, todėl šie asmenys privalės turėti statybininko saugos tapatybės identifikavimo kortelę (SID).
 • Įsigalioja Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pakeitimai, kuriais numatyta galimybė suteikti skaidriai dirbančiojo asmens tapatybės identifikavimo kodą komandiruotiems užsieniečiams. Kokias sąlygas turi atitikti užsienio darbuotojas, pageidaujantis gauti kodą? Kokie duomenys yra užšifruojami?
 • Didės MMA ir MVA dydžiai, kurie turės įtakos tiek darbuotojų atlyginimams, tiek mėnesio NPD bei metinio NPD apskaičiavimui, tiek neapmokestinamų GPM dienpinigių vykstant į užsienį dydžiams.
 • Naujai užregistruotame GPMĮ projekte siūloma taikyti net dvi NPD formules, priklausomai nuo darbuotojo atlyginimo.

Kokie pajamų apmokestinimo tarifai ir NPD formulės bus taikomi 2021–2022 m. sandūroje? Kaip tinkamai pakeisti darbo sutartis su darbuotojais dėl didėjančio MMA? Ne mažiau aktualus ir atostoginių apskaičiavimas darbuotojams, atostogaujantiems metų sandūroje.

Taip pat būtina paisyti ir visų kitų reikalavimų, susijusių su statybų sektoriaus ypatumais:

Darbo jėgos trūkumas statybų sektoriuje verčia darbdavius ieškoti darbuotojų užsienyje. Nors šie darbuotojai įdarbinami Lietuvoje įkurtose įmonėse, iki darbo sutarčių pasirašymo su jais tenka įveikti formalumus Migracijos tarnyboje. Todėl užsieniečių įdarbinimas turi tam tikrų specifinių reikalavimų, kuriuos teks vykdyti.

Įdarbinęs užsienietį, kuomet Lietuvoje trūksta atitinkamos kvalifikacijos ir profesijos darbuotojų, darbdavys turi ne tik vykdyti įprastas funkcijas – apskaityti darbo laiką, mokėti sutartą darbo užmokestį, tačiau neretai pasirūpinti ir gyvenamuoju plotu arba maitinimu. Kaip šios papildomos naudos turi būti apmokestinamos? Kada atsiranda rizika dėl darbo vietos įforminimo? Kada darbuotojas tampa mokesčių mokėtoju užsienyje?

Seminaro metu, remdamiesi gerosios praktikos pavyzdžiais, Įstatymu dėl užsieniečių teisinės padėties bei Darbo kodeksu ir jo įgyvendinamaisiais teisės aktais, analizuosime problemines situacijas dėl mokesčių mokėjimo valstybės prievolės atsiradimo bei darbuotojų siuntimo į tarnybines komandiruotes.

Temos

Lapkričio 16 d. Lektorė Svetlana Naumčik. Užsieniečių statybininkų įdarbinimas: teisiniai aspektai

 1. Įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ aktualūs pakeitimai, susiję su statybininkų įdarbinimu.
 2. Trūkstamų profesijų sąrašas: statybininkai ir taikomos kvotos.
 3. Priimtas į darbą užsienio pilietis: kokios prievolės? Kokie pagrindiniai skirtumai nuo Lietuvos piliečio priėmimo į darbą?
 4. Užsieniečių darbo sutarčių ypatumai. Kvalifikacijos įrodymai, dokumentų apostilizavimas.
 5. Leidimas dirbti / sprendimas dėl atitikties darbo rinkos poreikiams. Kada šių dokumentų reikia statybininkams?
 6. Užimtumo tarnybai teiktini dokumentai, sprendimo išdavimo tvarka:
  • Statybininkų įdarbinimas su biometriniais pasais: reikalavimai;
  • Statybininkų komandiravimas iš trečiųjų šalių;
  • Statybininkų komandiravimas iš Lenkijos;
  • Statybininkų komandiravimas iš Lietuvos į kitas ES valstybes: pagrindiniai reikalavimai;
  • Nelegalus darbas.
 7. Teismų praktika ir patarimai darbdaviams.

Lapkričio 17 d. Auditorė Jurgita Navikienė. Užsieniečių statybininkų įdarbinimas: mokestiniai aspektai

 1. Užsieniečių darbuotojų darbo sutarties ypatumai. Papildomų naudų – apgyvendinimo, maitinimo – apmokestinimas ir priskyrimas leidžiamiems atskaitymams.
 2. Komandiruotės. Dienpinigiai. Darbuotojų darbo užmokesčio dydžio įtaka dienpinigių apmokestinimui.
 3. Apmokėjimas už darbą lauko sąlygomis ir kilnojamojo pobūdžio darbą. Kompensacijos darbuotojams.
 4. Rizika dėl darbo vietos įforminimo, kada darbuotojas tampa mokesčių mokėtoju užsienyje.
 5. Darbo apmokėjimo formos ir sąlygos. Nukrypimai nuo normalių darbo sąlygų. Darbo laiko apskaita, suminė darbo laiko apskaita. Ką daryti, kai poilsio laiku statybininkas nori grįžti į tėvynę? Kaip įforminti šį poilsio laiką?
 6. Darbo režimo pasirinkimas. Informacija apie faktiškai dirbtą laiką – kur lieka jos pėdsakai?
 7. Darbo užmokesčio sudėtis. Apmokėjimas už viršvalandžius. Premijos ir jų įtaka viršvalandžių skaičiavimui.
 8. Atostoginių kaupiniai. Atostogų ir atostoginių apskaičiavimas. Vidutinio darbo užmokesčio apskaita.
 9. Darbo sutarties nutraukimas. Nepanaudotų atostogų kompensacija, išeitinės išmokos.
 10. Darbo užmokesčio pakeitimai nuo 2022-01-01 ir pereinamojo laikotarpio aktualijos:
  • MMA ir MVA įtaka DU skaičiavimui;
  • NPD ir MNPD formulės ir jų taikymas;
  • MMA įtaka PSD įmokoms;
  • MMA įtaka „Sodros“ įmokoms, uždirbantiems mažesnį nei MMA DU;
  • Atostoginių skaičiavimas pasikeitus MMA;
  • MMA įtaka neapmokestinamų GPM dienpinigių į užsienį dydžiams;
  • Metinės deklaracijos GPM314 formos pakeitimai.

ŽINIOMIS DALINASI

Jurgita Navikienė

Auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje.

Svetlana Naumčik

Asocijuota partnerė Svetlana Naumčik konsultuoja klientus Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (angl. General Data Protection Regulation/GDPR) klausimais ir teikia asmens duomenų apsaugos pareigūno paslaugas, rengia dokumentus, susijusius su asmens duomenų apsauga. Svetlana Naumčik taip pat specializuojasi migracijos, darbo, įmonių, sutarčių teisės srityse, atstovauja Klientų interesams skolų išieškojimo, bankroto bylose bei sprendžiant teisinius ginčus.

Be to, Svetlana Naumčik turi sukaupusi didelę patirtį užsieniečių įdarbinimo klausimais, leidimų laikinai ir nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje išdavimo srityse. 2013 – 2014 m. Svetlana Naumčik dėstė darbo teisės paskaitas ir vedė seminarus studentams Kazimiero Simonavičiaus universitete.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti 

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

09:00-12:15 Seminaro trukmė
08:30-09:00 Registracija
10:30-10:45 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden