Countline Finance
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Sveikatos priežiūros įstaigų darbo užmokesčio apskaičiavimas ir apmokestinimas 2021 m. Suminė darbo laiko apskaita. Ginčai dėl darbo užmokesčio

Registruotis
 • 6 ak. val.
    Kaina: 95 – 115€

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei domina mokymai šia tema, susisiekite su mūsų vadybininku

Apie seminarą

Sveikatos priežiūros įstaigos ypatingos dėl keleto priežasčių – pavaldumo ir darbo santykių specifikos bei jų reguliavimo nuolatinių pokyčių. Todėl susigaudyti darbo teisės aktų „miške“ pavyksta ne kiekvienam. Tuo labiau, kad iš visos gausybės reglamentų dar reikia išsirinkti taikomus – juk ne viskas, kas yra reglamentuota, turės būti ir pritaikoma toje konkrečioje sveikatos priežiūros įstaigoje.

Taigi, šis seminaras – tarsi žemėlapis labirinte. Seminaro metu bus pateikta informacija, kaip atsirinkti, kokie darbo santykius reglamentuojantys teisės aktai yra aktualūs Jūsų įstaigai. Ir, susiaurėjus paieškos laukui, gilinsimės į praktines situacijas – suminę darbo laiko apskaitą, darbo apmokėjimo sistemą/nuostatus, darbo laiko apskaitą ir algų skaičiavimą.

Šis seminaras naudingas ne tik mažiau patirties turintiems kolegoms, bet ir jau ilgą laiką besidarbuojantiems – juk nuolat būtina pasitikrinti, ar viskas tinkamai reglamentuota ir taikoma.

Na, ir gyvenimui nestovint vietoje, bus aptarti mokesčių klausimai – „karščiausios naujienos“ –  jau paruoštas Vyriausybės nutarimo projektas dėl MMA ir NPD didinimo nuo 2022-01-01, kurie turės įtakos darbuotojų atlyginimams, mėnesio NPD, metinio NPD apskaičiavimui. Taip pat bus aptartos ir išmokų, priskiriamų A ir B klasės pajamoms, deklaracijos GPM312 užpildymo ir pateikimo ypatumai.

Taip pat nuo liepos 21 d. įsigaliojo pakeitimas dėl sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų darbo užmokesčio didinimo karantino metu tvarkos aprašo, kuriuo vadovaujantis nustatant darbuotojo darbo užmokesčio didinimo konkretų procentinį dydį bei iki kada teikiami prašymai kompensuoti darbo užmokesčio ir (ar) atostoginių padidinimo išlaidas.

Temos

1 dalis. Lektorė, auditorė – Jurgita Navikienė (10:00-14:30 val.):

 1. Covid-19 aktualijos sveikatos priežiūros įstaigose.
 2. Sveikatos priežiūros įstaigų darbo santykių ypatumai – vien bendrų taisyklių nepakanka.
 3. Kolektyvinė sutartis.
 4. Lokaliniai darbo santykių reglamentai. Praktiniai patarimai sveikatos priežiūros įstaigoms.
 5. VDI rekomendacijos.
 6. Darbo sutartis, jos sudarymo ypatumai.
 7. Darbo laikas. Įprastas darbo laikas. Sutrumpintas darbo laikas ir ne visas darbo laikas.
 8. Suminė darbo laiko apskaita.
 9. Darbo apmokėjimo ypatumai dirbant viršvalandžius, naktį, poilsio ir švenčių dienomis.
 10. Prastova.
 11. Darbo užmokesčio mokėjimo tvarka. Pranešimas apie naujas darbo apmokėjimo sąlygas.
 12. Garantijos ir kompensacijos.
 13. Vidutinio darbo užmokesčio apskaičiavimo tvarka ir taikymo atvejai. Specifinės nuostatos, taikomos sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams dėl kasmetinių atostogų trukmės.
 14. Nepanaudotų atostogų nurašymo dilema. Atostoginių kaupinių atspindėjimas finansinėse ataskaitose.
 15. Darbo sutarties nutraukimas. Išeitinė išmoka. Kompensacijos už nepanaudotas atostogas.
 16. Išskaitos iš darbo užmokesčio.
 17. Atostoginių kaupinių sudarymas ir parodymas apskaitoje.
 18. Kompensacijos tarnybinių komandiruočių metu. Dienpinigių apmokestinimo ypatumai.
 19. Pajamų, susijusių su darbo santykiais, apmokestinimo tvarka. NPD formulės pasikeitimas nuo 2021-01-01.
 20. Kitos išmokos gyventojams, jų apmokestinimas. Prievolės pagal Mokesčių administravimo įstatymą.
 21. Pajamų, gautų natūra, pripažinimas ir įvertinimo tvarkos aprašas.
 22. Naujausi VMI išaiškinimai gyventojų pajamų apmokestinimo srityje 2021 m.

2 dalis. Advokatas – dr. Vilius Mačiulaitis (14:45-15:45 val.):

 1. Ginčai dėl darbo užmokesčio: aktuali praktika ir advokato rekomendacijos.

Seminaro programa paruošta pagal naujausius teisės aktų pakeitimus:

ŽINIOMIS DALINASI

Jurgita Navikienė

Auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje.

Dr. Vilius Mačiulaitis

Advokatas dr. Vilius Mačiulaitis yra gerai žinomas darbo teisės specialistas, 2012-2014 m. ėjęs Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus pareigas. Advokatų kontoroje iLAW V.Mačiulaitis specializuojasi darbo teisės, darbuotojų saugos ir sveikatos, administracinės teisės srityse, taip pat dirba su verslo bei administraciniais ginčais. Valstybinėje darbo inspekcijoje Vilius Mačiulaitis dirbo daugiau nei 12 metų, per kuriuos perėjo visas karjeros grandis – nuo vyriausiojo specialisto iki įstaigos vadovo. Pastaraisiais metais p. Mačiulaitis buvo atsakingas už darbo inspekcijos veiklos organizavimą, o pagrindinė jo veiklos sritis buvo darbo įstatymų bei darbuotojų saugą ir sveikatą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimų prevencija. Dr. Vilius Mačiulaitis taip pat dirba Mykolo Romerio universiteto Verslo teisės katedroje, kur dėsto darbo teisės bei darbo sutarčių disciplinas, vadovauja magistro baigiamųjų darbų rengimui bei gynimams. V.Mačiulaitis stažavosi Tarptautinės darbo organizacijos mokymų centre Turine (Italija), Europos teisės akademijoje Triere (Vokietija), Budapešto verslo koledže (Vengrija), kaip ekspertas dalyvavo įvairiose Tarptautinės darbo organizacijos, Europos Komisijos bei nacionalinių institucijų darbo grupėse.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti

Seminaro informacija

PROGRAMA

10:00-15:45 Seminaro trukmė
09:00-10:00 Nuotolinė registracija
12:00-13:00 Pietų pertrauka
14:30-14:45 Kavos pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro el. medžiagą

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei domina mokymai šia tema, susisiekite su mūsų vadybininku

Galimybių pasas ir alternatyvūs dokumentai

 

 1. Pasitikdami Jus auditorijoje prašysime pateikti vieną iš šių dokumentų (gali būti prašoma kartu pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą):

 2. Mokymuose privalu dalyvauti tik sveikiems asmenims bei laikytis bendrųjų higienos ir saugos reikalavimų.
 3. Veido apsaugos priemonės yra rekomendacinio pobūdžio. Mokymų metu galima vartoti maistą ir gėrimus.

Užtikrinsime, kad aptarnaujantis personalas būtų sveikas ir visada pasiruošęs Jums padėti.