Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Subsidijos ir valstybės pagalba verslui: užimtumo įstatymo pakeitimai

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 3 ak. val.
    Kaina: 35€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

2021 metais ypač svarbi valstybės pagalba verslui – subsidijos, mokesčių, paskolų lengvatos, darbo santykių reguliavimo pakeitimai, bei VDI, Užimtumo tarnybos, VMI ir Sodros išaiškinimai dėl teikiamos paramos verslui.

Aktualus išlieka prastovų visiškas ar dalinis kompensavimas. Vienas svarbiausių su jomis susijusių aspektų yra tas, kad kiekvienas darbdavys gali pats pasirinkti, kiek mokėti darbuotojui už prastovą dėl pandemijos, taip optimizuodamas kaštus. Ši ir kitos lengvatos bei galimybė atidėti mokesčius padeda darbdaviams patirti kuo mažiau žmogiškųjų išteklių nuostolių, įgalina išsaugoti darbo vietas.

Taip pat Vyriausybė yra parengusi 150 mln. Eur subsidijų paketą nuo COVID-19 nukentėjusioms smulkioms ir vidutinėms įmonėms. Nuo 2021-01-07 įsigaliojusiu Vyriausybės nutarimu nustatyta, kad šios įmonės galės pretenduoti gauti pagalbą, jei ūkinės veiklos vidutinė vieno mėnesio apyvarta nuo 2020-11-01 iki 2021-01-31, lyginat su atitinkamu 2019-2020 m. laikotarpiu sumažėjo ne mažiau kaip 30 proc., o jei pagrindinė ūkinė veikla uždrausta po 2020-11-30, pajamų sumažėjimo, palyginti su 2019-2020 m. atitinkamu laikotarpiu, lyginamasis laikotarpis yra 2020-12-01 – 2021-01-31.

Be to, seminare bus aptariami ir kiti karantino metu aktualūs teisiniai klausimai, subsidijų reglamentavimo naujovės bei praktinio taikymo klausimai.

Temos

 1. Padeda išsaugoti darbo vietas ir darbuotojų pajamas:
  • Prastovos ar dalinės prastovos darbdavio išlaidų kompensavimas;
  • Ligos išmokos dėl darbuotojų nedarbingumo ar vaiko slaugos;
  • Savarankiškai dirbančių asmenų rėmimas;
  • Galimybė atidėti mokesčių mokėjimą.
 2. Darbdavio galimybės ir apribojimai:
  • Dėl nemokamų atostogų;
  • Dėl kasmetinių atostogų;
  • Dėl darbuotojų atleidimo;
  • Dėl prastovos ir dalinės prastovos.
 3. Padeda verslui išsaugoti likvidumą:
  • Lengvatinės paskolos valstybės lėšomis;
  • Valstybės garantija verslui.
 4. Naujienos prastovų subsidijų reglamentavime.
 5. Taikant subsidijas praktikoje kylantys klausimai.
 6. Karantino metu aktualūs teisinių darbo santykių klausimai.
 7. VDI, Užimtumo tarnybos, VMI ir Sodros išaiškinimai dėl paramos verslui.

Seminaro programa paruošta pagal naujausius teisės aktų pakeitimus:

ŽINIOMIS DALINASI

Jurgita Navikienė

Auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje.

Mantas Mikalopas

Mantas Mikalopas yra advokatų profesinės bendrijos „iLAW“ partneris, advokatas. Pagrindinės advokato praktikos sritys: darbo, įmonių, sutarčių bei reklamos teisė, civilinės atsakomybės taikymas ir atstovavimas teisminiuose ginčuose. Mantas Mikalopas taip pat teikia teisines konsultacijas įvairiose visuomenės informavimo priemonėse, veda įmonių vidinius ir atviruosius mokymus. 2013-2015 m. dėstė darbo teisės paskaitas ir vedė seminarus Kazimiero Simonavičiaus universitete, nuo 2017 m. rugsėjo dėsto verslo teisę ISM vadybos ir ekonomikos universitete.Tarptautinio teisės žinyno „Chambers Europe“ paskelbtame 2016 m. geriausių advokatų kontorų ir teisininkų reitinge advokatų kontora „iLAW“ buvo įvertinta kaip viena iš lyderiaujančių teisės firmų darbo teisės srityje, o advokatas Mantas Mikalopas išskirtas kaip darbo teisės ekspertas. Šis advokatas žinyne „Chambers Europe“ įvardijamas kaip kylanti žvaigždė Lietuvos darbo teisės rinkoje, jis yra pelnęs klientų pripažinimą dėl to, kad „ieško sprendimų, o ne tik išvardija galimybes“. Mantas Mikalopas taip pat yra Lietuvos Respublikos darbo kodekso komentaro bendraautoris.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

10:00-12:15 Seminaro trukmė
09:30-10:00 Registracija

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna el. seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.