Countline Law Countline Finance
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Specialiųjų kategorijų darbuotojams taikomos garantijos 2022-2023 m.

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 4 ak. val.
   

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Jei pas Jus dirba nepilnamečiai, neįgalieji, nėščiosios ar neseniai pagimdžiusios moterys ar kiti specialiųjų kategorijų darbuotojai, privalu žinoti Darbo kodekso naujoves nuo 2022–08-01 iki 2023-01-01, kadangi jos ypatingai aktualios darbdaviams apsaugant šiuos asmenis.

Priimti net 43 DK straipsnių pakeitimai bei kitų darbo santykius reglamentuojančių teisės aktų pakeitimai, kuriais:

 • Įtvirtinti nauji pagrindai, kuomet darbdavys privalo suteikti darbuotojui neapmokamą laisvą laiką;
 • Darbdavys privalo tenkinti prašymą dirbti darbuotojo pageidaujamu darbo laiko režimu tam tikrų kategorijų darbuotojams;
 • Darbuotojams, auginantiems vieną vaiką iki 12 metų, suteikiama viena papildoma poilsio diena per tris mėnesius;
 • Naujai reglamentuojama nuotolinio darbo tvarka auginantiems vaikus. Kokiais atvejais darbdavys privalo tenkinti nuotolinio darbo prašymą?;
 • Trigubinami darbo sutarčių nutraukimo įspėjimo terminai, darbuotojams, pateikusiems išrašą dėl ligos, įtrauktos į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintą sunkių ligų sąrašą.

Kita nemažiau svarbi tema – specialiosios garantijos slaugantiems šeimos narį darbuotojams, turintiems nepilnamečių vaikų. Kokios garantijos priklauso šiais atvejais? Kaip suteikti atostogas dviejose pareigose dirbančiam darbuotojui? Kaip apskaičiuoti atostoginius, kai neturima duomenų apie trijų mėnesių darbo užmokestį? Kaip pasikeitus darbo krūviui ,,nenuskriausti” nei darbdavio, nei darbuotojo?

Apie viską, kas susiję su specialiomis garantijomis ir atostogomis – trumpai, aiškiai ir su praktiniais pavyzdžiais.

TEMOS

1 dalis. Advokatas Mantas Mikalopas (13:00-14:30 val.)

 1. Darbo kodekso pakeitimai nuo 2022-08-01 iki 2023-01-01.

2 dalis. Auditorė Jurgita Navikienė (14:45-16:30 val.)

 1. Galimybė pasinaudoti sukauptomis atostogomis – kaip apskaičiuoti „kiek liko“? VDI nuomonė.
 2. Laikotarpis, už kurį suteikiamos kasmetinės atostogos. Kas į jį patenka?
 3. Atostoginių kaupinių perskaičiavimas, nurašymas ir atspindėjimas balanse.
 4. Vidutinio darbo užmokesčio apskaičiavimo ypatumai. Kaip elgtis, kai keitėsi darbo krūvis ir dirbama dvejose pareigose?
 5. Atostoginių apskaičiavimas. Ką daryti, kai neturima duomenų vidutinio darbo užmokesčio apskaičiavimui?
 6. Specialios garantijos:
  • Šeimos nario slaugos atveju – dėl atleidimo iš darbo iš išeitinių išmokų ar kasmetinių atostogų suteikimo;
  • Turintiems mažamečių vaikų – dėl papildomos poilsio dienos (ų);
  • Pirmenybė pasirinkti kasmetinių atostogų laiką.

ŽINIOMIS DALINASI

Jurgita Navikienė

Auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje bei didžiuosiuose šalies žiniasklaidos portaluose. Jurgita Navikienė nuolat ir pati kelia kvalifikaciją. Pastaraisiais metais dalyvavo mokymuose Austrijoje Antikorupcijos akademijoje ir Baltijos šalyse gilinosi į valdybų gerąją praktiką.

J. Navikienė prisideda prie verslumo Lietuvoje skatinimo – aktyviai dalyvauja „Verslios Lietuvos“ projektuose, yra Nacionalinio mentorių tinklo profesionalė ir padeda jauniems verslininkams suteikdama jėgų judėti pirmyn. Kaip Jurgita teigia, „mentoriaus vaidmuo pradedančiojo verslininko kelyje yra daugialypis – tai ne vien dalijimasis profesine patirtimi, dalykinėmis žiniomis, bet ir mokinio asmeninių savybių vertinimas bei pasiūlymas jam lygiagrečiai tobulinti tam tikras mažiau išreikštas asmenines kompetencijas“.

Mantas Mikalopas

Yra advokatų profesinės bendrijos „iLAW“ partneris, advokatas. Pagrindinės advokato praktikos sritys: darbo, įmonių, sutarčių bei reklamos teisė, civilinės atsakomybės taikymas ir atstovavimas teisminiuose ginčuose. Mantas Mikalopas taip pat teikia teisines konsultacijas įvairiose visuomenės informavimo priemonėse, veda įmonių vidinius ir atviruosius mokymus. 2013-2015 m. dėstė darbo teisės paskaitas ir vedė seminarus Kazimiero Simonavičiaus universitete, nuo 2017 m. rugsėjo dėsto verslo teisę ISM vadybos ir ekonomikos universitete.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti 

Seminaro informacija

Programa

13:00-16:30 Seminaro trukmė
12:30-13:00 Registracija
14:30-14:45 Pertrauka

Papildoma Informacija

Sertifikatas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. seminaro dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden