Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Skolininko tyčinis bankrotas: mitai, praktiniai patarimai kreditoriui ir aktuali teismų praktika

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 4 ak. val.
    Kaina: 100€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Ne kiekvienas įmonės bankroto procesas yra natūralios verslo nesėkmės rezultatas. Viešai skelbiamos nemokumo procesų apžvalgos duomenimis, laikotarpiu nuo 2021 m. iki 2023 m. III ketv. pabaigos pastebimas tyčinių bankrotų atvejų didėjimas. 2021 m. iš visų įmonių bankrotų procesų 4,2 proc. bankrotų pripažinti tyčiniais. 2022 m. tyčinių bankrotų dalis sudaro 4,9 proc. Tuo tarpu 2023 m. I-III ketv. laikotarpiu tyčinių bankrotų proporcija sudaro 5,0 proc.

Matant, kad tyčinių bankrotų atvejų skaičius didėja, kreditoriams aktualu žinoti kokias galimybes ir teises jie turi skolininko tyčinio bankroto atveju. Kas, kada ir kaip gali inicijuoti procesą dėl tyčinio bankroto, koks bankroto administratoriaus ir kreditorių vaidmuo tokiame procese, kokia to nauda kreditoriams.

Žinios, susijusios su bankroto procesu, gali padėti kreditoriui didesne apimtimi patenkinti savo finansinį reikalavimą bankrutuojančio skolininko procesuose.

Šio seminaro metu lektoriai:

 • Pristatys tyčinio bankroto sampratą, kokie vis dar gajūs mitai kalbant apie tyčinį bankrotą;
 • Aptars kas, kada ir kaip gali inicijuoti procesą dėl bankroto pripažinimo tyčiniu, kada tai verta daryti;
 • Aptars pasekmes atsakingiems už tyčinį bankrotą asmenims (vadovams ir (ar) akcininkams ar kitiems asmenims), kurios kyla bankrotą pripažinus tyčiniu, ir jų ekonominę naudą kreditoriams;
 • Pristatys aktualią ir naujausią teismų praktiką;
 • Pasidalins praktiniais patarimais, susijusiais su tema, ir atsakys į užduotus klausimus.

Temos

 1. Tyčinio bankroto samprata;
 2. Tyčinio bankroto inicijavimas (kas, kada, kaip);
 3. Pasekmės bankrotą pripažinus tyčiniu;
 4. Atsakingų už tyčinį bankrotą asmenų nustatymas ir šių asmenų atsakomybė (kas jiems gresia);
 5. Praktiniai patarimai kreditoriams iki bankroto pripažinimo tyčiniu ir teismui pripažinus, jog bankrotas yra tyčinis.

ŽINIOMIS DALINASI

Rytis Martinkėnas

Rytis Martinkėnas – advokatų profesinės bendrijos Šenavičius ir partneriai RESPONSE partneris, advokatas. Specializuojasi ginčų sprendime, bankroto ir restruktūrizavimo procesuose, viešųjų pirkimų, nekilnojamo turto ir komercinės teisės srityse bei administraciniame procese.

Turi sukaupęs didelę profesinę patirtį atstovaudamas klientus įvairaus pobūdžio bylose teismuose, arbitražiniuose ginčuose bei derybose. Atstovaudamas klientą visada siekia, kad jis gautų profesionalų, suprantamą ir tikslų patarimą bei kokybiškai suteiktą paslaugą, geriausiai atitinkančią jo interesus.  

Teisine praktika užsiima nuo 2009 metų. Per šį laikotarpį konsultavo daug Lietuvos bei tarptautinių klientų, dirbo su vienomis didžiausių (tiek pagal ginčo sumą, tiek  pagal ginčo pobūdį) bylų Lietuvoje.

Lukas Vitauskas

Advokatų profesinės bendrijos Šenavičius ir partneriai RESPONSE advokatas Lukas Vitauskas teisines paslaugas, apimančias tiek atstovavimą teismuose ir kitose institucijose, tiek  konsultacijas, verslo subjektams teikia daugiau nei 9 metus. Advokatas yra sukaupęs reikšmingos patirties bankroto bei restruktūrizavimo bylose, komerciniuose ginčuose, finansiniuose sandoriuose. Lukas Vitauskas specializuojasi teisminiuose verslo ginčuose, todėl puikiai išmano tiek teisminių ginčų specifiką, tiek ginčų sprendimą alternatyviais ginčų sprendimo būdais. Advokatas taip pat dėsto verslo teisės pagrindus Vilniaus kolegijoje.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

09:00-12:15 Trukmė
08:30-09:00 Nuotolinė registracija
10:30-10:45 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden