Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Sandorių kainodaros reikalavimai 2021 m. Nauji metai – nauji reikalavimai?

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 3 ak. val.
    Kaina: 75€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Nuo 2021-01-01 įsigalioja LR pelno mokesčio įstatymo 40 straipsnio 2 dalies ir Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 15 straipsnio 2 dalies įgyvendinimo taisyklių pakeitimas.

Numatoma, kad šie pokyčiai įsigalios 2021 m. mokestiniam laikotarpiui:

 • „Mažos pridėtinės vertės“ paslaugoms leidžiamas 5% antkainis;
 • „Sunkiai nustatomos vertės nematerialiojo turto“ sąvoka, atsiranda prievolė perleidžiant pranešti VMI;
 • Keičiamas pelno padalijimo metodo taikymas;
 • Naikinama prievolė rengti kainodaros dokumentaciją, jei sandoriai vykdomi tik su kitais Lietuvos mokesčių mokėtojais.

Primename, kad 2018-12-31 buvo priimtos atnaujintos kainodaros taisyklės (daug reikšmingų pakeitimų), kurios taikomos 2019 ir vėlesniais metais sudarytiems sandoriams. Svarbu paminėti, kad VMI pelno mokesčio apskaičiavimo teisingumą, įskaitant sandorius tarp susijusių asmenų, turi teisę tikrinti už 5 praėjusius metus.

Pažymėtina, kad dėl kainodaros dokumentacijos reikalavimų nevykdymo gresia šios sankcijos:

 • Bauda bendrovės vadovui;
 • Nepatikimo mokesčių mokėtojo statusas.

Kviečiame prisijungti prie seminaro-konsultacijos su lektoriumi Donatu Kapitanovu ir išsiaiškinti Jums šiuo metu aktualius sandorių kainodaros klausimus. Seminaro-konsultacijos metu bus galima pateikti visus iškilusius klausimus, diskutuoti Jums aktualiais klausimais.

Temos

 1. Nauji kainodaros reikalavimai nuo 2021 metų – ką rengia finansų ministerija?
 2. Ar teisingai dokumentavome sandorius 2019 ir 2020 metais?
 3. Ko tikėtis mokestinio patikrinimo metu ir kaip jam pasiruošti?
 4. Kokiais atvejais galime išsiversti be kainodaros dokumentacijos?

ŽINIOMIS DALINASI

Donatas Kapitanovas

Lektorius yra vyresnysis darbo grupės vadovas tarptautinėje audito bendrovėje EY, taip pat ir licencijuotas auditorius. Donatas specializuojasi tarptautinio apmokestinimo srityje, konsultuoja klientus sandorių kainodaros, dvigubo apmokestinimo išvengimo sutarčių taikymo, sandorių struktūrizavimo, mokesčių kaštų mažinimo ir kitais klausimais. Per 13 darbo metų EY ir iš viso 21 metus mokesčių srityje jis sukaupė neįkainojamą patirtį dirbant su didžiausiomis Lietuvoje ir pasaulyje veikiančiomis bendrovėmis. Šios patirties pritaikymas verslo klientams leido mokesčių prievoles matyti ne vien tik kaip dar vieną administracinę naštą ar papildomus kaštus, bet ir kaip verslo sprendimų įgyvendinimo įrankį. Donato komandos įžvalgos, perteiktos klientams, leido pastariesiems sutaupyti reikšmingas mokesčių sumas ir suvaldyti mokestines rizikas. Donatas netiesiogiai prisideda prie mokestinės aplinkos formavimo Lietuvoje, teikdamas pasiūlymus dėl mokesčių įstatymų komentarų keitimų / papildymų, taip pat teikdamas komentarus dėl ES teisės aktų įgyvendinimo Lietuvos mokesčių sistemoje.

 

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

10:00-12:15 Seminaro trukmė
09:30-10:00 Registracija

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna el. seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.