Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Nuotoliniai kursai.

PVM pažengusiems: sudėtingos situacijos ir jų analizė

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 12 ak. val.
    Kaina: 260€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

2024-05-27 – 2024-05-31,  Nuotoliniai mokymai

Daugiau informacijos apie mokymų datas: ? Ciklas vyks:
Gegužės 27 d., 28 d., 29 d., 30 d., 31 d. po 2 ak. val. per dieną.
Mokymų pradžia – 13.00 val.
Mokymų pabaiga – 14.45 val.

Dalyvio namuose arba darbo vietoje
260€
PVM pažengusiems: sudėtingos situacijos ir jų analizė (tiesioginė seminarų transliacija)
260 (+ PVM)

Apie kursus

PVM mokymai pažengusiems, tai 5 seminarų ciklas, skirtas tiems, kurie jau turi pagrindinių PVM žinių (turi patirties arba yra išklausę PVM kursą pradedantiesiems) ir nori giliau suprasti PVM taikymo niuansus. Ciklo metu bus aptariamos konkrečios ir sudėtingos temos, praktinės situacijos, kilę mokestiniai ginčai ir galimi situacijų sprendimai.

Taip pat užsiėmimų metu sudėtingos situacijos bus aptariamos PVM reglamentuojančių Lietuvos ir ES teisės aktų kontekste. Jame bus pateiktos nuorodos į Lietuvoje ir kitose ES valstybėse įvykusius mokestinius ginčus, kas padės iš anksto nustatyti ir įvertinti galinčias kilti mokestines rizikas tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje.

Po kiekvieno užsiėmimo dalyviai galės užduoti klausimus iš tos sesijos ir sekančią dieną, prieš pradedant dėstyt kitą temą, juos lektorė aptars.

Temos

 1. Gegužės 27 d. Prekių tiekimo ir paslaugų teikimo sąvokos. Sudėtiniai sandoriai PVM tikslais.

  Šioje sesijoje bus aptariama sandorio turinio nustatymo svarba teisingam PVM taikymui. Sesijos metu bus pateikti praktiniai pavyzdžiai dėl skirtingų to paties sandorio turinio interpretacijų ir kokias finansines pasekmes tai gali sukelti. Sesijos metu taip pat bus aptariama ir sudėtinių sandorių problematika, analizuojama, kokiais kriterijais vadovaujasi mokesčių inspekcija ir kokius kriterijus taiko teismai, siekdami apibrėžti sudėtinio sandorio turinį ir jam taikomas PVM taisykles.

 2. Gegužės 28 d. Prekių tiekimo, įsigijimo ir paslaugų tiekimo vietos taisyklės.

  Šioje sesijoje bus nagrinėjamos prekių ir paslaugų tiekimo vietos nustatymo taisyklės (įskaitant apmokestinamųjų ir neapmokestinamųjų asmenų sąvokas, įsisteigimo vietą / nuolatinę buveinę ir tam tikrų bendrųjų taisyklių išimčių taikymą).

 3. Gegužės 29 d. Tarptautinė prekyba prekėms.

  Šioje sesijoje bus nagrinėjami sudėtingesni tarptautiniai prekių tiekimo sandoriai (ES ir eksportas į trečiąsias šalis), nagrinėjamos grandininių tiekimų (įskaitant trikampę prekybą) situacijos, prekių įsigijimo sandoriai ir rezervo taisyklės pritaikymo rizikos.

 4. Gegužės 30 d. PVM neapmokestinami sandoriai/lengvatiniai PVM tarifai.

  Tiek Lietuvos, tiek ir ES teisės aktai numato, kad tam tikri sandoriai yra apmokestinami lengvatiniu PVM tarifu arba yra neapmokestinami PVM. Šioje sesijoje bus nagrinėjamos praktinės lengvatinio PVM tarifo ir PVM neapmokestinamų sandorių situacijos bei jų problematika.

  Sesijos metu bus nagrinėjamos situacijos šiose srityse:

  • Lengvatinis PVM tarifas spaudos leidiniams;
  • Lengvatinis PVM tarifas apgyvendinimo paslaugoms;
  • Lengvatinis PVM tarifas meno ir kultūros renginiams;
  • Lengvatinis PVM tarifas vaistams;
  • Sveikatos paslaugos;
  • Socialinės paslaugos;
  • Mokymo paslaugos;
  • Kultūros ir sporto paslaugos;
  • Nepriklausomų grupių ir kitos specifinės paslaugos;
  • Pašto paslaugos;
  • Radijas ir televizija;
  • Draudimo paslaugos;
  • Finansinės paslaugos;
  • Azartiniai lošimai, loterijos;
  • Nekilnojamojo turto pardavimas ir nuoma.
 5. Gegužės 31 d. PVM naujienos 2023-2024 m.

  Šioje sesijoje pristatomi priimti ir planuojami priimti teisės aktai PVM srityje, apibendrinama paskutinė VMI paskelbta informacija (komentarai/leidiniai) bei pateikiami naujausi Lietuvos ir ESTT sprendimai PVM srityje.

ŽINIOMIS DALINASI

Karolina Jogminaitė

Teisės mokslų magistrė. UAB „KJ & Associates“ vadovė. Mokesčių teisės srityje Karolina dirba nuo 2002 m. Jos specializacija – netiesioginių mokesčių klausimai. Karolina dirbo mokesčių patarėja „Deloitte Lietuva“ ir Netiesioginių mokesčių skyriaus vedėja Valstybinėje mokesčių inspekcijoje prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos. Savo kvalifikaciją Karolina kėlė stažuodamasi Olandijos ir Švedijos mokesčių inspekcijose. Ji taip pat buvo įvairių Europos Komisijos suformuotų darbo grupių sudėtingiems tarptautiniams klausimams spręsti narė.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

Organizuokite šiuos mokymus tik savo organizacijai

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

Papildoma kursų informacija

Užsiėmimai vyks:

Gegužės 27, 28, 29, 30 ir 31 d. po 2 ak. val. per dieną.

Seminarų pradžia – 13.00 val., pabaiga – 14.45 val.

KURSŲ INFORMACIJA

PROGRAMA

12:30-13:00 Registracija
13:00-14:45 Seminarų trukmė

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas kursų dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna kursų el.medžiagą.

Laikas ir vieta

2024-05-27 – 2024-05-31,  Nuotoliniai mokymai

Daugiau informacijos apie mokymų datas: ? Ciklas vyks:
Gegužės 27 d., 28 d., 29 d., 30 d., 31 d. po 2 ak. val. per dieną.
Mokymų pradžia – 13.00 val.
Mokymų pabaiga – 14.45 val.

Dalyvio namuose arba darbo vietoje
260€
PVM pažengusiems: sudėtingos situacijos ir jų analizė (tiesioginė seminarų transliacija)
260 (+ PVM)

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.