Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Spec. žemės naudojimo sąlygos ir Savivaldybių infrastruktūros plėtra: praktinis įgyvendinimas

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 5 ak. val.
   
 • Specialus pasiūlymas! Dalyvaujant daugiau negu vienam atstovui taikoma nuolaida

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Ilgiau nei ketvirtį amžiaus Lietuvoje galiojusias bei ne kartą keistas, pildytas Vyriausybės nutarimu patvirtintas Specialiąsias žemės ir miško naudojimo sąlygas nuo 2020 m. sausio 1 d. pakeitė visiškai naujas Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymas. Nors įstatymas įsigaliojo neseniai, jau yra priimti ir birželio 15 d. įsigalioja šio įstatymo pakeitimai.
Naujasis įstatymas priimtas, siekiant ūkinės ir kitokios veiklos apribojimus nustatyti vienu įstatymu, aiškiau reglamentuoti specialiųjų žemės naudojimo sąlygų turinį ir nuostatas, susijusias su šių sąlygų taikymu, įtvirtinti teritorijų, kuriose turi būti taikomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos, nustatymo teisinį reguliavimą ir kitų tikslų.
Tačiau šie naujojo įstatymo rengėjų nurodyti tikslai savaime neatspindi, kas konkrečiai keitėsi, kokia šių pokyčių reikšmė, kokios galimos praktinio naujojo reglamentavimo taikymo problemos, ypač įvertinus tai, kad priimant Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymą kartu buvo keičiamos, pildomos ar naikinamos įvairios dešimčių įstatymų nuostatos.

Svarbu pastebėti ir tai, kad porą dešimtmečių formuota teismų praktika, susijusi su aptariamais santykiais, savaime nepraranda aktualumo – naujuoju įstatymu nesiekiama kardinaliai pakeisti galiojančio specialiųjų žemės naudojimo sąlygų taikymo teisinio reguliavimo turinio. Todėl kyla klausimas ir dėl to, kokios bendrosios kompetencijos ir administracinių teismų sprendimuose pateiktos aiškinimo ir taikymo taisyklės gali būti reikšmingos ir taikant naująjį reguliavimą.

Taip pat nuo 2021 m. sausio 1 d. įsigalioja Savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymas.  Šiame įstatyme be kitų reikalavimų savivaldybės įpareigotos teritorijų planavimo dokumentuose nustatyti prioritetinę infrastruktūrą, jos vystymo etapus ir įvertinti šio vystymo kaštus.

 

Temos

 1. Pasirengimas įgyvendinti priimtą Savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymą.
 2. Naujojo Specialiųjų sąlygų įstatymo nuostatos, jų genezė;
 3. Svarbiausių suvaržymų ir apribojimų turinys;
 4. Suvaržymų ir apribojimų nustatymo dokumentai, registravimas;
 5. Sutikimų gavimas ir kompensavimas už nustatomus suvaržymus ir apribojimus;
 6. Aktuali teismų praktika pagal galiojantį teisinį reguliavimą, kuri aktuali besikeičiančio teisinio reguliavimo kontekste.

ŽINIOMIS DALINASI

Evaldas Klimas

Advokatas Evaldas Klimas dirba advokatų kontoroje WALLESS. Ilgametė specializacija statybos teisės srityje, taip pat mokslinio ir pedagoginio darbo patirtis (Evaldas Klimas apgynė disertaciją statybos teisės tema Vilniaus universiteto Teisės fakultete, šiuo metu dėsto statybos teisę Mykolo Romerio universitete, statybos teisės temomis veda mokymus įmonėms, valstybės tarnautojams, advokatams ir advokatų padėjėjams) leidžia lektoriui seminaruose ne tik aptarti aktualius teisės aktų pakeitimus, formuojamą teismų praktiką, bet ir dalytis praktine patirtimi.

Monika Biraitė-Juodvalkienė

Monika Biraitė-Juodvalkienė – Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo politikos grupės vyriausioji patarėja. Kuruoja teritorijų planavimo klausimus, todėl rengė ir dalyvavo rengiant Teritorijų planavimo įstatymo pakeitimo įstatymo ir jį įgyvendinančių teisės aktų projektus, Savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymo projektą, Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo projektą.

 

Tiesioginė seminaro transliacija

Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Apmokėjus sąskaitą, kartu su registracijos patvirtinimu el. paštu atsiųsime nuorodą bei prisijungimo instrukciją.

Specialus pasiūlymas! Dalyvaujant daugiau negu vienam atstovui iš tos pačios įmonės antram ir kiekvienam paskesniam dalyviui seminaro kaina 95 Eur

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

10:00-14:00 Seminaro trukmė
9:00-10:00 Registracija
11:30-11:45 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden