Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Grandininiai prekių tiekimo sandoriai, įskaitant trikampės prekybos ir e-prekybos atvejus

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 4 ak. val.
    Kaina: 120€ (+ PVM)
 • Specialus pasiūlymas!

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Investicijos į žinias atsiperka! Dalyvaukite mokymuose su kolegomis ir gaukite nuolaidą:

 • Dalyvaujant 2 dalyviams taikoma 10 % nuolaida
 • Dalyvaujant 3 dalyviams taikoma 15 % nuolaida
 • Dalyvaujant 4 dalyviams taikoma 20 % nuolaida
 • Dalyvaujant 5 dalyviams taikoma 25 % nuolaida

Domina mokymai didesnei dalyvių grupei? Susisiekite ilma.macaitiene@countline.lt arba telefonu +370 5 205 3292

Apie seminarą

PVM taisyklės tarptautiniams prekių tiekimo sandoriams išlieka sudėtingomis ir neretai pasirodo, kad asmenys neįvertino reikšmingų aplinkybių, todėl VMI patikrinimo metu bando paneigti 0 proc. PVM tarifo taikymą. Be to, sudarant prekių tiekimo sandorius, o ypač tais atvejais, kai vyksta prekių tiekimo sandoriai su vienu prekių gabenimu tiesiogiai galutiniam pirkėjui, yra būtina įvertinti ir galimas PVM rizikas užsienio šalyse. Svarbu paminėti ir tai, kad tinkamas tarpininko PVM prievolių nustatymas turi lemiamą reikšmę 0 proc. PVM tarifo taikymui.

2023-11-14 įsigaliojo įsakymo Nr. VA-30 „Dėl Prekių tiekimo vietos pasirinkimo taisyklių patvirtinimo“ pakeitimai dėl apmokestinamojo asmens,  kuris nėra įsiregistravęs OSS sistemos naudotoju ir pageidauja prekių tiekimo ir (arba) paslaugų teikimo vieta laikyti kitą ES valstybę narę, prašymo pateikimo mokesčių administratoriui. Taip pat reglamentuotas prašymo nagrinėjimo ir patvirtinimo, kad apmokestinamajam asmeniui suteikta teisė prekių tiekimo ir (arba) paslaugų teikimo vieta laikyti kitą ES valstybę narę išdavimo, tvarka ir kt.

Atkreiptinas dėmesys, kad VMI yra atnaujinusi PVMĮ 49 str. komentarą, kuriame pateikė naujus pavyzdžius dėl 0 proc. PVM taikymo bei būtinos informacijos įrašymo PVM sąskaitose faktūrose, taip pat paminėtos naujos ES direktyvos bei aktuali teismų praktika. Taip pat yra atnaujintas PVMĮ 80 str. komentaras, kuriame išaiškinta dėl PVM sąskaitos-faktūros rekvizitų užsienio apmokestinamajam asmeniui, vykdančiam veiklą per Lietuvoje įregistruotą filialą ir kai PVM sąskaitą-faktūrą išrašo filialas, bei paminėtos naujos ES direktyvos ir aktuali ESTT praktika.

Aktualu ir tai, kad 2023 m. LVAT byloje priėmė sprendimą dėl tiekėjo sąžiningumo vertinimo bei 0% PVM tarifo taikymo tiekiant prekes bendrijos viduje. Kokiais atvejais prekių tiekėjas yra atsakingas už PVM sumokėjimą, kai prekių įgijėjas šių prekių neišgabena iš Lietuvos teritorijos?

Seminaro metu:

 • Aptarsime įvairius ES prekių tiekimo atvejus ir praktikoje pasitaikančias situacijas.
 • Nagrinėsime grandininių sandorių taisykles, ypatumus.
 • Apžvelgsime jau įvykusius mokestinius ginčus su Lietuvos VMI.
 • Pažvelgsime ir naujausią Europos Sąjungos Teisingumo Teismo praktiką grandininių sandorių tema.

Temos

 1. Prekių tiekimo sąvoka.
 2. Sudėtiniai sandoriai.
 3. Prekių tiekimo vietos taisyklės.
 4. Prekių įsigijimas ES.
 5. “Rezervo taisyklė”.
 6. Prekių tiekimas ES. 0 proc. PVM tarifą pagrindžiantys įrodymai.
 7. Prekių eksportas. 0 proc. PVM tarifą pagrindžiantys įrodymai.
 8. Nuotolinė prekyba ES.
 9. Nuotolinė prekyba iš trečiųjų šalių.
 10. Grandininiai prekių tiekimo sandoriai ES:
  • Bendri principai;
  • PVM rizikos;
  • Praktiniai pavyzdžiai.
 11. Grandininiai prekių tiekimo sandoriai eksporto atveju:
  • Bendri principai;
  • PVM rizikos;
  • Praktiniai pavyzdžiai.
 12. Grandininiai prekių tiekimo sandoriai importo atveju:
  • Bendri principai;
  • PVM rizikos;
  • Praktiniai pavyzdžiai.
 13. Grandininiai prekių tiekimo sandoriai nuotolinės prekybos atveju:
  • Bendri principai;
  • PVM rizikos;
  • Praktiniai pavyzdžiai.
 14. Aktualūs VMI raštai ir komentarai „grandininių tiekimų“ tema.
 15. Mokestinių ginčų ir teismų praktika „grandininių tiekimų“ tema.
 16. Klausimai – atsakymai.

ŽINIOMIS DALINASI

Karolina Jogminaitė

Teisės mokslų magistrė. UAB „KJ & Associates“ vadovė. Mokesčių teisės srityje Karolina dirba nuo 2002 m.; jos specializacija – netiesioginių mokesčių klausimai. Karolina dirbo mokesčių patarėja „Deloitte Lietuva“ ir Netiesioginių mokesčių skyriaus vedėja Valstybinėje mokesčių inspekcijoje prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos. Savo kvalifikaciją Karolina kėlė stažuodamasi Olandijos ir Švedijos mokesčių inspekcijose. Ji taip pat buvo įvairių Europos Komisijos suformuotų darbo grupių sudėtingiems tarptautiniams klausimams spręsti narė.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

Seminaro informacija

PROGRAMA

10:00-13:15 Seminaro trukmė
9:30-10:00 Registracija
11:30-11:45 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. seminaro medžiagą

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.