Countline Management Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Elektroninės prekybos mokesčiai ir apskaita. E-komercijos pokyčiai 2020-2021 m.

Registruotis
 • 5 ak. val.
    Kaina: 95€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei domina mokymai šia tema, susisiekite su mūsų vadybininku

Apie seminarą

Elektroninės prekybos mąstai nuolat auga, todėl greitai gali nebelikti nė vienos prekybinės įmonės, kuri neprekiautų tokiu būdu. Pasaulinės statistikos bazės „Statista“ naujausiais duomenimis, šiuo metu pasaulyje egzistuoja apie 1,92 mlrd. elektroninių pirkėjų. Elektroniniai prekybai augant taip sparčiai, spėjama, kad po trejų metų pardavimai internete išaugs beveik 10 proc. Tačiau dažnai įmonei vis dar kyla nemažai klausimų ir neaiškumų dėl elektroninės prekybos operacijų. Bene didžiausia painiava yra dėl pridėtinės vertės mokesčio apskaičiavimo. Ypač klystama tuomet, kai prekių gabenimas prasideda ne Lietuvoje. Taip pat ne visos įmonės tinkamai įformina elektroninės prekybos pardavimo operacijas.

Svarbu paminėti, kad lektorė seminaro metu kalbės ir apie numatomus PVMĮ ir Muitinės įstatymo projektus, kurie turės įtakos PVM prievolėms, paslaugų teikimui ir nuotolinei prekybai.

Seminare bus gilinamasi į registravimąsi PVM mokėtoju užsienyje, PVM deklaracijų užpildymą ir teikimą, „Amazon“ paslaugų paketą ir kitas elektroninės prekybos aktualijas, taip pat bus pateikiami atsakymai į svarbiausius ir dažniausiai kylančius klausimus:

 • Kaip tvarkyti elektroninės prekybos apskaitą – išrašyti PVM sąskaitas faktūras, registruoti mokėjimus, apskaityti komisinius mokesčius?
 • Ar reikia registruotis PVM mokėtoju užsienio valstybėje, kurioje prasideda prekių gabenimas pirkėjams?
 • Ar užsienyje dirbantys darbuotojai turi ten registruotis mokesčių mokėtojais?
 • „Amazon“ platforma – bene didžiausia elektroninė parduotuvė: Kokius iššūkius tenka įveikti įmonėms, prekiaujančioms per šią platformą?

Temos

 • 1 dalis. Auditorė Jurgita Navikienė (10.00-13.15)

 1. Elektroninės prekybos masto didėjimas: kaip įmonei prisitaikyti?
 2. Elektroninės prekybos vykdymo vieta. Rizika dėl nuolatinės buveinės apmokestinimo užsienyje.
 3. Elektroninės prekybos dokumentavimas: užsakymų pateikimas ir priėmimas, prekių pardavimas, gabenimas. Atsiskaitymų valdymas ir apskaita.
 4. Koks personalo poreikis, aptarnaujant elektroninės prekybos procesus? Darbuotojai rezidavimo šalyje ir užsienyje. Kada reikia apmokestinti darbo santykių pajamas užsienyje?
 5. Finansinė apskaita elektroninę prekybą vykdančiose įmonėse pagal VAS.
 6. Apskaitos politikos pasirinkimo galimybės.
 7. Turto, įsipareigojimų apskaitos problemos, pajamų pripažinimo ir sąnaudų registravimo alternatyvos.
 8. Veiklos finansavimo alternatyvos. Pelno paskirstymas.
 9. Prievolių dėl iMAS sistemos vykdymas.
 10. Mokesčių apskaičiavimo ypatumai elektroninę prekybą vykdančiose įmonėse:
  • Pelno mokestis;
  • Pridėtinės vertės mokestis. Ypatumai dėl apmokestinimo objekto vietos. 2020 metų reikšmingi pasikeitimai – gal pavyks išvengti registravimosi PVM mokėtoju užsienyje?;
  • Gyventojų pajamų mokestis. Kitų išmokų gyventojams apmokestinimo ypatumai;
  • Kiti mokesčiai, GPAIS reikalavimai.
 11. Mokesčių lengvatos elektroninę prekybą vykdančiose įmonėse.
 12. Mokesčių deklaracijų pildymas ir atspindėjimas finansinėje apskaitoje.
 13. Finansinės atskaitomybės procesas: pagrindiniai principai ir finansinių ataskaitų teikimas Juridinių asmenų registrui.
 14. Finansinės apskaitos ir ataskaitų sudarymo kūrybiniai aspektai.
 • 2 dalis. UAB Seminal Work direktorius Žydrūnas Stankevičius (13.15-14.15)

 1. Pranešimas apie amazon veiklos galimybes ir apskaitos niuansus
  • E-komercijos pokyčiai 2020
  • Geriausia galimybė e-komercijoje šiandien.
  • Mokestinė Amazon aplinka ES ir JAV rinkų palyginimas.
  • Kokius Amazon duomenis turi gauti buhalteris.
  • Savo skaičių žinojimas ir optimizacija.

ŽINIOMIS DALINASI

Jurgita Navikienė 

Auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje.

J. Navikienė prisideda prie verslumo Lietuvoje skatinimo – aktyviai dalyvauja „Verslios Lietuvos“ projektuose, yra Nacionalinio mentorių tinklo profesionalė ir padeda jauniems verslininkams suteikdama jėgų judėti pirmyn.

Žydrūnas Stankevičius

Nuo 2011 m. profesionaliai plėtoja pardavimus platformoje „Amazon“ keliasdešimt unikalių produktų, 14 skirtingų „Amazon” pagrindinių kategorijų. „Amazon US“, „Amazon UK“ ir „Amazon DE“ parduota produktų daugiau nei už 7 mln. eurų. Ž. Stankevičius yra išbandęs šias „Amazon” rinkas: .us, .uk, .jp, .fr, .esp, .de, .it, .ca.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Seminaro informacija

PROGRAMA

10:00-14:15 Seminaro trukmė
9:30-10:00 Registracija
11:30-12:00 Kavos pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei domina mokymai šia tema, susisiekite su mūsų vadybininku