Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

E-prekybos apmokestinimo PVM aspektai

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 5 ak. val.
    Kaina: 130€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

2022-02-28, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
130€
E-prekybos apmokestinimo PVM aspektai (tiesioginė seminaro transliacija)
130 (+ PVM)

Apie seminarą

Nuo 2021-07-01 iš esmės keitėsi elektroninės prekybos apmokestinimo pridėtinės vertės mokesčių ir muitais tvarka, įsigaliojo PVM ir Muitinės įstatymo pakeitimai, kurie turi įtakos PVM prievolėms, paslaugų teikimui ir nuotolinei prekybai.

Nuo 2021-07-01 pagal įsakymą „Dėl Apskaitos registrų, susijusių su Europos Sąjungoje vykdomu prekių tiekimu (paslaugų teikimu) neapmokestinamajam asmeniui, naudojant elektroninę sąsają, tvarkymo reikalavimų patvirtinimo“ Lietuvos fiziniai ir juridiniai asmenys gali nerašyti PVM sąskaitų faktūrų, jei yra įsiregistravę OSS sistemos vartotojais, ir tiekia prekes pagal ES vidaus nuotolinės prekybos schemą.

2021-10-05 įsigaliojo įsakymas dėl Apmokestinamųjų asmenų registravimosi OSS sistemoje pagal tris schemas (ES, ne ES ir importo schemą), kuriame įtvirtintos taisyklės dėl registravimosi šioje sistemoje, PVM deklaracijos OSS sistemoje užpildymo, pateikimo ir PVM sumokėjimo terminų  bei deklaracijos tikslinimo.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad jei trečiosios šalies elektroninėje parduotuvėje nupirksite dovaną ir ji gavėjui bus atsiųsta tiesiai iš pardavėjo, tokią siuntą apdovanotajam teks ne tik deklaruoti kaip prekę, bet ir susimokėti už ją importo mokesčius.

Taip pat Seime įregistruotas Pridėtinės vertės mokesčio deklaracijos ir kitų su šiuo mokesčiu susijusių formų bei jų užpildymo taisyklių pakeitimo projektas, kuriuo numatoma pakeisti PVM  deklaracijų FR0600 ir FR0608 tikslinimo tvarką.

Nuo 2021-07-01 nustojo galioti PVM lengvata siuntoms iki 22 eurų vertės iš trečiųjų šalių internetinių parduotuvių. Trečiųjų šalių internetinėse parduotuvėse įsigytas prekes ir paslaugas  iki 1000 eurų vertės galima deklaruoti savarankiškai Bendro naudotojo valdymo portalo (BAP). Taip pat, jeigu trečios šalies prekių pardavėjas bus prisijungęs prie vieno langelio principu veikiančios importo sistemos (IOSS), PVM bus sumokamas pirkimo metu, todėl atsiimant prekes, PVM mokėti nebereikės. Pagal IOSS sistemą perkamų prekių vertė turi būti ne didesnė kaip 150 eurų, taip pat negali būti akcizais apmokestinamų prekių. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad jeigu prekių vertė siuntoje viršija 150 eurų, apskaičiuojant mokesčius, prekės gali būti apmokestintos muito tarifais.

Temos

 1. ES vidaus nuotolinė prekyba ir OSS Sistema (vieno langelio principas), pasikeitimai nuo 2021-07-01:
  • Registravimas PVM mokėtojais tiesiogiai užsienio valstybėje ar per OSS sistemą;
  • PVM atskaita vykdant nuotolinę prekybą;
  • Ryškėjančios problemos.
 2. Nuotolinė prekyba iš trečiųjų šalių ir IOSS sistema.
 3. Prekyba per platformas (Amazon, Ebay).
 4. Prekių pervežimas verslo tikslais į kitas ES valstybes. Ar nėra būtina registruotis užsienyje PVM mokėtojais?
 5. Lietuvos VMI nuomonė/paaiškinimai dėl PVM taikymo e-prekybai.
 6. Aktualūs teismų sprendimai.
 7. Klausimai- atsakymai.

ŽINIOMIS DALINASI

Karolina Jogminaitė

Teisės mokslų magistrė. UAB „KJ & Associates“ vadovė. Mokesčių teisės srityje Karolina dirba nuo 2002 m.; jos specializacija – netiesioginių mokesčių klausimai. Karolina dirbo mokesčių patarėja „Deloitte Lietuva“ ir Netiesioginių mokesčių skyriaus vedėja Valstybinėje mokesčių inspekcijoje prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos. Savo kvalifikaciją Karolina kėlė stažuodamasi Olandijos ir Švedijos mokesčių inspekcijose. Ji taip pat buvo įvairių Europos Komisijos suformuotų darbo grupių sudėtingiems tarptautiniams klausimams spręsti narė.

Artūras Kapitanovas

Auditorius, mokesčių konsultantas. Artūras Kapitanovas dirbo Finansų ministerijoje, vėliau – Audito skyriaus viršininku Valstybinėje mokesčių inspekcijoje prie Finansų ministerijos. Šiuo metu lektorius dirba kaip nepriklausomas auditorius ir mokesčių konsultantas. Įmones mokesčių ir apskaitos klausimais audituoja, konsultuoja ir joms atstovauja valstybės institucijose jau daugiau nei 20 metų. Artūro Kapitanovo seminaruose per metus apsilanko daugiau nei 10 000 dalyvių. Kasmet lektorius veda daugiau nei 70 seminarų, kurių net 87 proc. buvo įvertinti 10 balų iš 10.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti 

Seminaro informacija

PROGRAMA

10:00-14:30 Seminaro trukmė
9:30-10:00 Registracija
12:00-12:45 Pietų pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

2022-02-28, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
130€
E-prekybos apmokestinimo PVM aspektai (tiesioginė seminaro transliacija)
130 (+ PVM)

Tęsti mokymų paiešką: