Countline Management
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Dokumentų rengimas švietimo įstaigose: reikalavimai, praktiniai patarimai, klaidų analizė

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 4 ak. val.
    Kaina: 90€
 • Specialus pasiūlymas!

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Švietimo įstaigų darbuotojai kasdien įsitikina rengiamų dokumentų kokybės svarba. Kiekvieno įstaigos darbuotojo darbo procesas nuo pat įdarbinimo, iki darbo įstaigoje pabaigos, yra grindžiamas gausybe dokumentų – pareigybių aprašymais, darbo tvarkos taisyklėmis ir kitais. Svarbu tai, jog darbuotojai privalo ne tik išmanyti kaip tokius dokumentus užpildyti, tačiau turi gebėti patys juos parengti. Nuo šių procesų priklauso ir visos organizacijos funkcionalumas, profesinis įvaizdis bei vidiniai darbuotojų santykiai.

Lietuvos švietimo įstaigose rengiamiems tvirtinamiesiems, siunčiamiesiems, vidaus bei kitiems dokumentams taikomos tam tikros taisyklės, tačiau analizuoti bei interpretuoti įstatymo raidę savarankiškai gali būti sudėtinga. Negana to, oficialiuose dokumentuose svarbu laikytis etiketo, kalbos ir kitų „savaime suprantamų“ taisyklių.

Pabrėžtina, jog 2022-11-05 įsigaliojus įsakymo „Dėl Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisyklių patvirtinimo“ pakeitimams, įtvirtintos naujos sąvokos „ilgai saugomi dokumentai“ ir „trumpai saugomi dokumentai“. Kodėl tai itin svarbu švietimo įstaigose rengiamų dokumentų kontekste?

Seminare sužinosite ne tik koncentruotą informaciją apie privalomus standartus dokumentacijai, tačiau ir išgirsite praktinių patarimų, o formalumų gausoje nepasimesti padės gerosios (ir ne tik) dokumentų rengimo praktikos pavyzdžiai.

Išvenkite įstaigos dokumentacijos spragų – tai Jūsų galimybė apie tai, ką turėtų išmanyti kiekvienas su dokumentais susiduriantis švietimo įstaigos darbuotojas, sužinoti išsamiai ir aiškiai.

Temos

 1. Dokumentų rengimo bendrieji reikalavimai:
  • Procesų optimizavimo poreikis.
  • Kokie dokumentai  dažniausiai rengiami švietimo įstaigose. Ugdymo proceso organizavimo dokumentai pagal Ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo, kito vaikų neformaliojo ugdymo švietimo programas vykdančių švietimo įstaigų veiklos dokumentų saugojimo terminų rodyklę.
  • Rekomendacijos švietimo įstaigoms.
 2. Teisės aktų rengimo reikalavimai. Teisės aktų projektų rengimo rekomendacijos.
  • Kaip tinkamai parengti įsakymą?
  • Tvirtinamųjų dokumentų (Darbo tvarkos taisyklių, Pareigybių aprašymų, Psichologinio smurto prevencijos darbo aplinkoje tvarkos aprašų ir kt.) rengimas.
  • Pavyzdžiai, dažniausių klaidų švietimo įstaigų dokumentuose analizė.
 3. Siunčiamųjų ir vidaus dokumentų rengimas įstaigoje:
  • Raštai (struktūra, teksto reikalavimai, kalba ir etiketas.
  • Vidaus dokumentų (aktų , protokolų ir kt.) turinys ir paskirtis.
  • Dokumentų formos reikalavimai. Garso dokumentai.
  • Pavyzdžiai, dažniausių klaidų švietimo įstaigų dokumentuose analizė.

ŽINIOMIS DALINASI

Rasa Grigonienė

Filologijos ir Teisės mokslų magistrė, Teisės krypties doktorantė (MR,  Darbo teisės specializacija) Lektorė mokymuose derina  tiek dokumentų valdymo, tiek teisines žinias, todėl  mokymų dalyviai visuomet gauna praktinių patarimų, kaip įgyvendinti sudėtingas teisines nuostatas praktiškai, parengiant reikalingus dokumentus. Rasa Grigonienė aktyviai vykdo konsultacinę veiklą, daugiau kaip 15 m. veda seminarus, kursus, mokymus darbo teisės,  personalo bei dokumentų valdymo klausimais,  atlieka įmonių, įstaigų dokumentų auditus, rengia lokaliuosius teisės aktus, veda vidinius mokymus. Rasa Grigonienė leidžia  knygas, vadovėlius, rengia straipsnius. Yra paskelbusi virš 40 mokslo taikomojo pobūdžio publikacijų  įvairiuose profesiniuose žurnaluose ir žinynuose,  parengusi keletą metodinių priemonių.  2014 m.  su bendraautoriais išleistas vadovėlis „Dokumentų valdymas. Veiklos, personalo ir elektroniniai dokumentai”; 2016 m. – kolektyvinė  monografija  „Darbo teisės principai ir jų taikymas Lietuvos teismų praktikoje“. Lektorė dažnai skaito pranešimus dalykinėse mokslo bei praktinėse  konferencijose Lietuvoje ir užsienyje, turi virš 10 m.  praktinės vadovavimo įstaigoms /įmonėms bei  personalui  patirties. Taip pat  dėsto Mykolo Romerio universiteto  Mykolo Romerio teisės mokykloje, yra Valstybinės darbo inspekcijos  Vilniaus  teritorinio skyriaus  darbo ginčų komisijos narė.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

Seminaro informacija

PROGRAMA

09:00-12:15 Seminaro trukmė
08:30-:09:00 Nuotolinė registracija
10:30-10:45 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden