Countline Law Countline Management
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Darbuotojų atleidimo teisiniai ir psichologiniai aspektai

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 8 ak. val.
    Kaina: 90€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarų ciklą

-2 dienų seminaras-

Šiandieniniai darbo santykiai yra itin dinamiški, aktualus darbuotojų mobilumas, dėl šalyje nuolat kintančios ekonominės padėties, kai kurioms įmonėms tenka lanksčiai valdyti žmogiškuosius išteklius. Esminis ir neatsiejamas tiek privataus, tiek viešojo sektoriaus darbo santykių procesas – darbuotojų atleidimas.

Jau kurį laiką galioja Darbo kodekso pataisos, pakeitusios terminuotos darbo sutarties, susitarimo dėl išbandymo, ne viso darbo laiko ir nuotolinio darbo reglamentavimą. Ar tinkamai taikote pasikeitusias nuostatas?

2023-06-01 įsigaliojo DK pakeitimai, pagal kuriuos nebeliko kompensacijų už darbą lauko sąlygomis arba kilnojamojo pobūdžio darbą. Jei kompensacijų nuostatos buvo įtvirtintos darbo sutartyje – jos pakeitimui reikalingas darbuotojo sutikimas. Ką daryti, jei darbuotojas nesutinka daryti pakeitimų? Ar darbdavys tokį darbuotoją gali atleisti DK 57 str. pagrindu?

Darbo sutartis gali būti nutraukiama dėl įvairių priežasčių: darbuotojo valios, bendrai sutarus darbuotojui ir darbdaviui, darbuotojų funkcijai tapus perteklinei, jam esant nepakankamai kvalifikuotam ar neatliekant funkcijų. Šiuo metu itin aktualus yra sutarties nutraukimas dėl nuo šalių valios nepriklausančių veiksnių ir darbuotojui nesutikus keisti darbo sąlygų. Kaip tinkamai įforminti darbo sutarties pasibaigimą esant specifiniams atvejams, tokiems kaip mirus darbdaviui arba darbuotojui?
Kiekvienas iš šių nutraukimo būdų turi skirtingus padarinius darbdaviui ir darbuotojui, skiriasi jų taikymo galimybės bei interpretavimo amplitudė.

Atleidžiant darbuotojus nemažiau svarbus ir psichologinis atsisveikinimo su darbuotoju aspektas, kadangi darbo sutarties nutraukimas, darbuotojo atleidimas iš darbo yra įmonės kultūros atspindys. Netinkamas atleidimo procesas gali brangiai kainuoti įmonei, pakenkti darbdavio įvaizdžiui, atnešti psichologinę žalą išeinančiam darbuotojui bei paveikti likusių darbuotojų įsitraukimą, psichologinę savijautą ir efektyvumą.

 • Kaip etiškai ir konstruktyviai atsisveikinti su darbuotoju?
 • Kada ir kaip pateikti informaciją?
 • Kaip pravesti pokalbį bei atsisveikinti, kad ateityje, jei suves keliai, galėtume pagarbiai ir dalykiškai bendrauti toliau?
 • Kaip patiems psichologiškai pasirengti sudėtingam pokalbiui?
 • Kaip suvaldyti pasiliekančių darbuotojų baimes, nesaugumo jausmą, tinkamai komunikuoti tai, kas vyksta, kad pokytis minimaliai paveiktų jų darbingumą ir įsitraukimą?

Šie ir daugelis kitų atleidimo teisinių ir psichologinių aspektų Jūsų laukia seminaro metu.

Temos

Lapkričio 23 d. | Darbuotojų atleidimo psichologiniai aspektai

 

 1. Darbuotojo atleidimo procesas:
  • Kas yra įtraukiamas į šį procesą ir koks kiekvieno dalyvaujančio vaidmuo?
  • Kada kalbėtis su atleidžiamu darbuotoju?
  • Asmeninis nusiteikimas ir pasirengimas pateikti nemalonią informaciją.
  • Kaip vesti pokalbį?
  • Pokalbis su planuojančiu išeiti iš darbo darbuotoju.
  • Kada verta darbuotoją bandyti išlaikyti?
  • Kada darbuotoją geriau paleisti?
 2. Struktūruotų pokalbių su išeinančiu darbuotoju nauda.
 3. Pasiruošimas atleidimo pokalbiui su darbuotoju, kuris pats nesiruošė išeiti: planas, motyvacija, galimi pasiūlymai, pokalbyje dalyvaujančių psichologinis nusiteikimas.
 4. Atleidimo pokalbis: struktūra, informacijos pateikimo eiga, argumentavimo principai, pasiruošimas atsakyti į iškilusius, kartais aštrius, klausimus.
 5. Atleidžiamo darbuotojo galimos reakcijos. Kaip tas situacijas suvaldyti? Kaip suvalyti savo reakcijas į jas?
 6. Pozityvaus mąstymo principų taikymo nauda sudėtingų pokalbių metu.
 7. Kokią įtaką turi darbuotojo atleidimas komandai ir įmonei bendrai? Komunikacijos svarba.

Lapkričio 24 d. | Darbuotojų atleidimo teisiniai aspektai

 1. Darbo sutarties nutraukimas darbuotojo valia – tinkamas valios išreiškimas ir įvertinimas;
 2. Darbo sutarties nutraukimas šalių susitarimu;
 3. Darbo sutarties nutraukimas dėl perteklinės funkcijos, netinkamos darbuotojo kvalifikacijos ir nesutikimo keisti darbo sąlygas;
 4. Darbo sutarties nutraukimas darbuotojui netinkamai atliekant darbo funkcijas;
 5. Darbo sutarties pasibaigimas dėl nuo šalių valios nepriklausančių priežasčių.

ŽINIOMIS DALINASI

Aistė Mažeikienė

Lektorė yra nepriklausoma organizacijų konsultantė. 25 metus veda praktinius mokymus personalo valdymo temomis (nuo tiesioginės paieškos ir atrankos, adaptacijos, įvertinimo, karjeros planavimo iki darbuotojų atleidimo bei talentų „sulaikymo“). Ugdo specialistus bei vadovus motyvacijos, bendradarbiavimo, vadovavimo, pardavimų, klientų aptarnavimo, viešojo kalbėjimo temomis. Turi 9 metų patirtį specialistų ir vadovų atrankos bei „galvų medžioklės“ srityje.

Nuolatiniai klientai – statutinės, valstybinės, viešosios įstaigos ir verslo organizacijos. Iki nepriklausomos konsultavimo veiklos Aistė dirbo konsultavimo darbą UAB „Personalo valdymo grupė“ (projektų vykdymo direktorė, 2003–2009 m.), taip pat UAB „CV-Online Lietuva“ („Professional People“ padalinio vadovė, 2001–2003 m.). 2009–2019 m. Kazimiero Simonavičiaus universitete dėstė „Vadovavimo psichologiją“, „Juridinę retoriką“, „Privačios detektyvinės veiklos psichologiją“, „Teisės psichologiją“, „Socialinę psichologiją“, „Kūrybinės gyvensenos komunikaciją“ bei „Verslo derybas“. 2011 m. su bendraautoriais išleido vadovėlį „Verslo derybos“, 2016 m. – vadovėlį „Verslo komunikacija ir derybos“.

Mantas Mikalopas

Mantas Mikalopas yra advokatų profesinės bendrijos „iLAW“ partneris, advokatas. Pagrindinės advokato praktikos sritys: darbo, įmonių, sutarčių bei reklamos teisė, civilinės atsakomybės taikymas ir atstovavimas teisminiuose ginčuose. Mantas Mikalopas taip pat teikia teisines konsultacijas įvairiose visuomenės informavimo priemonėse, veda įmonių vidinius ir atviruosius mokymus. 2013-2015 m. dėstė darbo teisės paskaitas ir vedė seminarus Kazimiero Simonavičiaus universitete, nuo 2017 m. rugsėjo dėsto verslo teisę ISM vadybos ir ekonomikos universitete.Tarptautinio teisės žinyno „Chambers Europe“ paskelbtame 2016 m. geriausių advokatų kontorų ir teisininkų reitinge advokatų kontora „iLAW“ buvo įvertinta kaip viena iš lyderiaujančių teisės firmų darbo teisės srityje, o advokatas Mantas Mikalopas išskirtas kaip darbo teisės ekspertas. Šis advokatas žinyne „Chambers Europe“ įvardijamas kaip kylanti žvaigždė Lietuvos darbo teisės rinkoje, jis yra pelnęs klientų pripažinimą dėl to, kad „ieško sprendimų, o ne tik išvardija galimybes“. Mantas Mikalopas taip pat yra Lietuvos Respublikos darbo kodekso komentaro bendraautoris.

Organizuokite šiuos mokymus tik savo organizacijai

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

09:00-12:15 Seminaro trukmė
08:30-09:00 Registracija
10:30-10:45 Kavos pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą.