Countline Law Countline Finance
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Darbuotojo materialinė žala darbdaviui – prevencija, įforminimas ir išieškojimas. Teisiniai ir apskaitos ypatumai

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 3 ak. val.
    Kaina: 90€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

2023-10-13, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
90€
Darbuotojo materialinė žala darbdaviui – prevencija, įforminimas ir išieškojimas. Teisiniai ir apskaitos ypatumai (tiesioginė seminaro transliacija)
90 (+ PVM)

Apie seminarą

Pasitaiko situacijų, kuomet darbuotojai pažeidžia darbo tvarką ir savo veiksmais sukelia materialinę žalą darbdaviui. Tokiais atvejais darbdavys yra priverstas atitinkamomis priemonėmis sudrausminti darbo tvarkos nesilaikančius darbuotojus. Susiklosčius tokiai situacijai yra itin svarbu teisingai pritaikyti tas teisės normas, kurios reguliuoja darbuotojų materialinės atsakomybės klausimus.

VDI atkreipia dėmesį, kad kartais darbdaviai neteisėtai renka iš darbuotojų lėšas tariamai siekiant ateityje padengti galimai darbdaviui padarytus „nuostolius“: renkamos lėšos į „fondus“ arba pasirašomi vekseliai, kurių tikslas ateityje padengti darbdaviui darbuotojo galimai padarytą žalą. Taip pat neteisėtai išskaitoma už transporto priemonės nusidėvėjimą ar apgadinimus arba už padidėjusias kuro sąnaudas, nors nėra nustatyta darbuotojo kaltės. Atkreiptinas dėmesys, kad išskaitos iš darbuotojo darbo užmokesčio gali būti daromos tik laikantis DK nuostatų – įtvirtinto baigtinio pagrindų sąrašo.

2023-06-21 LAT išaiškino dėl darbdavio atsakomybės už jo darbuotojo sukeltą žalą eismo įvykio metu ir neturtinės žalos atlyginimo nukentėjusiesiems – jei įmonės vadovas davė žodinį leidimą kaltininkui po darbo pasinaudoti įmonės automobiliu asmeniniais tikslais, dėl tokio žodinio leidimo įmonės darbuotojas šio automobilio, kaip didesnio pavojaus šaltinio, valdytoju netapo, o šiuo automobiliu naudojosi darbo santykių pagrindu. Pagal LAT išaiškinimą už darbuotojo padarytą žalą privalėjo atsakyti įmonė, kuri buvo transporto priemonės valdytoja, nors fiziškai jį vairavo darbuotojas. Ar darbdavys turi teisę išsireikalauti žalos atlyginimo iš darbuotojo?

Seminaro metu lektoriai:

 • pateiks aktualiausią ir naujausią teismų praktiką materialinės darbuotojų atsakomybės taikymo srityje;
 • rekomenduos teisėtas prevencijos priemones; 
 • nagrinės sąlygas mažinančias darbuotojo padarytą žalą;
 • aptars, kaip padaryta žala turėtų būti atvaizduota finansinėje apskaitoje;
 • atsakys į dalyvių klausimus.

Seminaras skirtas įmonių savininkams, vadovams, personalo skyriaus specialistams, finansų ir apskaitos specialistams bei visiems, kurie nori geriau suprasti darbuotojo materialinės žalos temas ir jų įtaką darbdaviui.

Temos

1 dalis. Advokatas Mantas Mikalopas (9.00–10.00 val.)

 1. Darbuotojo turtinės atsakomybės pagrindai.
 2. Darbuotojo pareigų, susijusių su įmonės turtu, apibrėžimas lokaliuose teisės aktuose.
 3. Sąlygos mažinti darbuotojo padarytą žalą.

2 dalis. Auditorė, apskaitos ir mokesčių konsultantė Jurgita Navikienė. (10.00–11:15 val.)

 1. Darbuotojų atsakomybės įforminimas – kaip tai padaryti efektyviai?
  • Darbo sutartyje;
  • Pareiginėje instrukcijoje;
  • Kituose dokumentuose.
 2. Turto perdavimo darbuotojų atsakomybėn įforminimas ir monitoringas. Inventorizacija.
 3. Padarytos žalos apskaita ir atskleidimas finansinėse ataskaitose.
 4. Žalos atlyginimo įforminimas ir užregistravimas finansinėje apskaitoje.

ŽINIOMIS DALINASI

Mantas Mikalopas

yra advokatų profesinės bendrijos „iLAW“ partneris, advokatas. Pagrindinės advokato praktikos sritys: darbo, įmonių, sutarčių bei reklamos teisė, civilinės atsakomybės taikymas ir atstovavimas teisminiuose ginčuose. Mantas Mikalopas taip pat teikia teisines konsultacijas įvairiose visuomenės informavimo priemonėse, veda įmonių vidinius ir atviruosius mokymus. 2013-2015 m. dėstė darbo teisės paskaitas ir vedė seminarus Kazimiero Simonavičiaus universitete, nuo 2017 m. rugsėjo dėsto verslo teisę ISM vadybos ir ekonomikos universitete.Tarptautinio teisės žinyno „Chambers Europe“ paskelbtame 2016 m. geriausių advokatų kontorų ir teisininkų reitinge advokatų kontora „iLAW“ buvo įvertinta kaip viena iš lyderiaujančių teisės firmų darbo teisės srityje, o advokatas Mantas Mikalopas išskirtas kaip darbo teisės ekspertas. Šis advokatas žinyne „Chambers Europe“ įvardijamas kaip kylanti žvaigždė Lietuvos darbo teisės rinkoje, jis yra pelnęs klientų pripažinimą dėl to, kad „ieško sprendimų, o ne tik išvardija galimybes“.

Jurgita Navikienė

Auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje bei didžiuosiuose šalies žiniasklaidos portaluose. Jurgita Navikienė nuolat ir pati kelia kvalifikaciją. Pastaraisiais metais dalyvavo mokymuose Austrijoje Antikorupcijos akademijoje ir Baltijos šalyse gilinosi į valdybų gerąją praktiką.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

09:00-11:15 Seminaro trukmė
08:30-09:00 Nuotolinė registracija

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

2023-10-13, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
90€
Darbuotojo materialinė žala darbdaviui – prevencija, įforminimas ir išieškojimas. Teisiniai ir apskaitos ypatumai (tiesioginė seminaro transliacija)
90 (+ PVM)

Tęsti mokymų paiešką: