Countline Finance
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Darbo užmokesčio aktualijos viešajame sektoriuje

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 6 ak. val.
    Kaina: 120€

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei domina mokymai šia tema, susisiekite su mūsų vadybininku

APIE SEMINARĄ

2023-01-01 įsigalioja biudžeto sandaros įstatymo pakeitimai, kuriuose asignavimai darbo užmokesčiui galės būti naudojami tik su darbo užmokesčiu susijusioms išlaidoms bei darbdavių teikiamai socialinei paramai ar išmokoms finansuoti, kurios pervedamos ne per socialinio draudimo sistemą.

Pakeitimai nuo 2022 m.:

 • Nuo 2022-04-01 įsigalios ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimai, pagal kuriuos išmoka iš darbdavio lėšų už dvi pirmąsias nedarbingumo dienas turės būti mokama nepriklausomai nuo darbuotojo turimo ligos socialinio draudimo stažo. Taip pat įsigalioja įsakymo Nr. V-243 pakeitimas, susijęs su NP-SD2 formoje analogiškos nuostatos panaikinimu.
 • Taip pat nuo 2022-04-01 įsigalios įsakymo pakeitimas, kuriuo keičiama 1-SD pranešimo forma, kurioje atsiranda pareiga pateikti informaciją apie priimamą užsienietį.
 • Į ką reikia atsižvelgti skaičiuojant VDU, kaip jo skaičiavimą reglamentuoti kiekvienoje įstaigoje, kad kuo mažiau klausimų kiltų skaičiuojant ligos pašalpą darbdavio lėšomis, atostoginius?
 • Kaip tai padaryti teisingiau, kad kuo mažiau bereikalingų klausimų kiltų 2023 metais, kai darbuotojai teiks metinę GPM deklaraciją ir VMI taikys MNPD.
 • Ar į visus pasikeitusiu dydžius atsižvelgėte: papildomas pensijos draudimo įmokos tarifas, Sodros įmokų grindų didėjimas, atsižvelgiant į padidėjusį MMA ir Sodros lubų padidėjimas, atsižvelgiant į VDU?

Atsižvelgiant į teisės aktų pakeitimus darbo užmokesčio apskaita ir darbo užmokesčio fondo valdymas reikalauja didesnio įsigilinimo į šias temas.

Temos

1 dalis. Auditorė Jurgita Navikienė (09:00-12:15 val.)

 1. Sudėtinės darbo užmokesčio dalys – sąvokų apibrėžimas ir taikymas apskaičiuojant padidintą apmokėjimą bei vidutinį darbo užmokestį.
 2. Projektų darbo užmokestis – ypatumai dėl projektų sąlygų. Tačiau kaip įgyvendinti visus darbo santykius reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus?
 3. NPD ir MNPD formulės ir jų taikymas.
 4. Kaupimo į II pakopos pensijų fondo įmokų didėjimas 2022 m.
 5. Metinės GPM311 deklaracijos pildymo tvarkos pakeitimai.
 6. Sodros „grindys“ ir „lubos“. „Mažų atlyginimų“ papildomas apmokestinimas Sodros įmokomis.
 7. 2022 m. ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimai dėl ligos išmokos, mokamos iš darbdavio lėšų, apskaičiavimo.
 8. Darbo laiko planavimas ir apskaita. Nukrypimų apskaita.
 9. Nepanaudotų atostoginių nurašymas. Atostogų rezervo sudarymas. Atostoginių skaičiavimas pasikeitus MMA.
 10. Išmoka ir papildomos atostogos už darbą kelyje, kilnojamojo pobūdžio darbą ir darbą lauko sąlygomis.
 11. „Pajamų natūra“ išmokų sąrašas, atvejai, apmokestinimas, deklaravimas.
 12. Autoriniai atlyginimai ir vienkartinių paslaugų suteikimas.
 13. Individualaus darbo laiko režimo taikymas, planavimas, vykdymas. Kiti režimai. Suminės darbo laiko apskaitos ypatumai.
 14. Vidutinio darbo užmokesčio apskaičiavimas skirtingiems atvejams. Pagrindinio ir papildomų darbų VDU apskaitos niuansai.
 15. Darbo apmokėjimo tvarkų keitimas.

2 dalis. Lektorė Natalja Kobzevienė (13:00-14:30 val.)

 1. Bazinis dydis. Pastoviosios dalies koeficientai, jų keitimas. Kintamosios dalies nustatymas.
 2. Priemokų skyrimo atvejai.
 3. Premijų skyrimo atvejai ir dydžiai.
 4. Įmokų profsąjungai už neprofsąjungų narius mokėjimas. Kolektyvinių sutarčių įgyvendinimas ir vykdymas.
 5. Pensijiniai atidėjiniai.
 6. Kam apmokestinami dienpinigiai viešajame sektoriuje.
 7. Kokią informaciją ir kokiu periodiškumu privalo pateikti įstaigos vadovas apie darbuotojus centralizuotai apskaitos tarnybai.
 8. Darbo užmokesčio fondo planavimas ir vykdymas.

Seminaro programa paruošta pagal naujausius teisės aktus ir jų pakeitimus:

ŽINIOMIS DALINASI

Jurgita Navikienė

Auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje.

Natalja Kobzevienė

lektorė praktikė, ekonomikos ir viešojo administravimo mokslų magistrė. Nuo 2008 metų veda mokymus ir seminarus apskaitos pagal VSAFAS ir VAS, mokesčių bei finansų valdymo temomis. Mokymų metu temos pristatomos remiantis ne teoriniais, o praktiniais pavyzdžiais, todėl sulaukia palankaus dalyvių įvertinimo. Natalja Kobzevienė yra 3 knygų autorė: „Pajamų apskaita pagal VSAFAS“, „Sąnaudų apskaita pagal VSAFAS“ ir „Darbo užmokesčio apskaita, taikant suminę darbo laiko apskaitą“.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti 

Seminaro informacija

Programa

09:00-14:30 Seminaro trukmė
08:30-09:00 Registracija
10:30-10:45 Pertrauka
12:15-13:00 Pietų pertrauka

Papildoma Informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei domina mokymai šia tema, susisiekite su mūsų vadybininku

Informacija dalyviams, dalyvaujantiems auditoriniuose seminaruose

 

 1. Veido apsaugos priemonės yra rekomenduojamos.
 2. Jeigu mokymų dieną Jums pasireikš karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), ūmūs viršutinių kvėpavimo takų ligų požymiai (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) prašome nevykti į mokymų vietą ir juose dalyvauti nuotoliniu būdu.

Užtikrinsime, kad aptarnaujantis personalas būtų sveikas ir visada pasiruošęs Jums padėti.

Tęsti mokymų paiešką: