Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Žemės ūkio veiklą vykdančių subjektų mokesčių ir apskaitos iššūkiai

Registruotis
 • 6 ak. val.
    Kaina: 100 – 110€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

2020-10-07, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
100€
Žemės ūkio veiklą vykdančių subjektų mokesčių ir apskaitos iššūkiai (tiesioginė seminaro transliacija)
100 (+ PVM)
2020-10-07, Kaunas
Viešbutis „Kaunas“
110€
Žemės ūkio veiklą vykdančių subjektų mokesčių ir apskaitos iššūkiai
su pietumis
110 (+ PVM)

Apie seminarą

Kiekvienas mokesčių ir apskaitos pakeitimas glaudžiai paliečia kiekvieną žemės ūkio subjektą. Kaskart įvykdomi pakeitimai taip pat yra itin reikšmingi buhalteriams, tvarkantiems žemės ūkio veiklos finansus. Itin svarbu nepraleisti pakeistų įstatymų ir suprasti, kaip teisingai tvarkyti finansinius dokumentus pagal naujausiai išleistus teisės aktus. Ne išimtis ir 2020 m. priimti pakeitimai, kurie įsigaliojo ar dar įsigalios 2020 ir 2021 m.
Seminaro metu bus aptarti visi svarbiausi buhalteriniai klausimai aktualūs žemės ūkio subjektams – mokesčių ir darbo užmokesčio pasikeitimai, apskaitos naujovės ir finansinės atskaitomybės parengimas.

Temos

1 dalis. Lektorė Prof. Dr. Astrida Miceikienė

 1. Mokesčių pakeitimai ir jų taikymas žemės ūkio veiklą vykdančiuose subjektuose.
 2. Žemės ūkio subjektų apskaitos duomenų SAF-T rinkmenoje teikimas.
 3. Pelno mokesčio ypatumai žemės ūkio įmonėse.
 4. Gyventojų pajamų mokesčio ypatumai ūkininkų ūkiuose ir naujausi GPMĮ pakeitimai: tarifai, neapmokestinamosios pajamos, NPD pakeitimai, pajamų deklaravimo naujovės.
 5. Privalomojo sveikatos ir valstybinio socialinio draudimo įmokų apskaičiavimo ypatumai žemės ūkyje: pajamų rūšių, nuo kurių skaičiuojamos įmokos, naujovės, lengvatų taikymo ypatumai, tarifų taikymo pakeitimai ir mokesčio bazė.
 6. Žemės ūkio verslo apmokestinimo specifika dėl biologinio turto naudojimo, veiklos sezoniškumo.
 7. PVM įstatymo ypatumai.
 8. Kitų mokesčių apskaičiavimo ypatumai žemės ūkio versle.

2 dalis. Auditorė Jurgita Navikienė

 1. Finansinė apskaita žemės ūkio sektoriuje. 17-asis VAS „Biologinis turtas“. Tinkamiausios apskaitos alternatyvos dėl biologinio turto ir kitų balansinių bei pajamų ir sąnaudų straipsnių. Dažniausiai daromų klaidų apžvalga.
 2. Finansinių ataskaitų rengimo naujovės ir rekomendacijos.
 3. Nuolatinė apskaitos politikos peržiūra dėl galimų veiklos ir norminių aktų pasikeitimo ir dėl prievolių, susijusių su Išmaniąja VMI.
 4. Ūkininko ūkio apskaitos ypatumai. Pasikeitimai 2020 m. GPAIS reikalavimai.
 5. Pajamų pripažinimo ir sąnaudų registravimo alternatyvos. Nerealizuoto biologinio turto apskaita ir savikainos apskaičiavimo ypatumai.
 6. Finansinių ataskaitų rinkinio sudarymo kūrybiniai aspektai. Tinkamiausios finansinių ataskaitų formos ir apimties pasirinkimo galimybės.
 7. Kitų fizinių asmenų darbo formų atlygis: autorinis atlyginimas, atlygis pagal žemės ūkio ir miškininkystės paslaugų kvitą, individualios veiklos pajamos.
 8. Savanoriška praktika.
 9. Praktiniai klausimai, susiję su darbo santykiais.

ŽINIOMIS DALINASI

Astrida Miceikienė

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Bioekonomikos plėtros fakulteto dekanė, Ekonomikos, apskaitos ir finansų instituto profesorė, akredituota konsultantė ūkio veiklos buhalterinės apskaitos klausimais ir LEADER metodo įgyvendinimo klausimais, Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro konsultantų profesinių žinių patikrinimo narė, LR žemės ūkio ministerijos Žemdirbių tęstinio mokymo ekspertų Ekonomikos, vadybos ir apskaitos grupės narė, LR žemės ūkio ministerijos Žemdirbių švietimo tarybos narė. Nuo 2004 m. konsultuoja ūkininkus, žemės ūkio įmones, nuo 2006 m. – pelno nesiekiančias organizacijas mokesčių, apskaitos tvarkymo ir finansų valdymo klausimais.

Jurgita Navikienė

Auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje.

 

Tiesioginė seminaro transliacija

Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Apmokėjus sąskaitą, kartu su registracijos patvirtinimu el. paštu atsiųsime nuorodą bei prisijungimo instrukciją.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti 

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

10:00-15:45 Seminaro trukmė
9:30-10:00 Nuotolinė registracija
12:15-13:15 Pietų pertrauka
14:30-14:45 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

2020-10-07, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
100€
Žemės ūkio veiklą vykdančių subjektų mokesčių ir apskaitos iššūkiai (tiesioginė seminaro transliacija)
100 (+ PVM)
2020-10-07, Kaunas
Viešbutis „Kaunas“
110€
Žemės ūkio veiklą vykdančių subjektų mokesčių ir apskaitos iššūkiai
su pietumis
110 (+ PVM)