Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Žaliųjų viešųjų pirkimų vykdymo aktualijos 2022 metais

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 5 ak. val.
    Kaina: 110€

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Investicijos į žinias atsiperka! Dalyvaukite mokymuose su kolegomis ir gaukite nuolaidą:

 • Dalyvaujant 2 dalyviams taikoma 5 % nuolaida
 • Dalyvaujant 3 dalyviams taikoma 10 % nuolaida
 • Dalyvaujant 4 dalyviams taikoma 15 % nuolaida
 • Dalyvaujant 5 dalyviams taikoma 20 % nuolaida

Domina mokymai didesnei dalyvių grupei? Susisiekite ilma.macaitiene@countline.lt arba telefonu 85 2053292

APIE SEMINARĄ

Žalieji viešieji pirkimai – tai svarbi priemonė įgyvendinant darnaus vystymosi ir aplinkos politikos tikslus, susijusius su klimato kaita, darniu išteklių naudojimu, vartojimu bei gamyba. Žalieji pirkimai  tampa svarbia rinkos dalimi ir pastaruoju metu sulaukia bene daugiausiai dėmesio. Nuo 2023 metų žaliųjų pirkimų kriterijai tampa privalomi 100 proc. pirkimų visose perkančiosiose organizacijose Lietuvoje (išskyrus numatytas išimtis).

Aplinkos ministerija iki 2022 m. pabaigos planuoja atnaujinti patvirtintus produktų aplinkos apsaugos kriterijus, siekiant suderinti juos su rinkos galimybėmis, taip pat kai kuriose srityse atsisakyti neaktualių kriterijų.

Aplinkos ministerija yra parengusi įsakymo Nr. D1-508 pakeitimo projektą, susijusį su žaliaisiais pirkimais. Siūloma papildyti taikytinus minimalius aplinkos apsaugos kriterijus, kai perkamas produktas neįtrauktas į produktų sąrašą, naujai reglamentuoti atitiktį žalio pirkimo reikalavimams įrodančius dokumentus bei įtvirtinti statybinių medžiagų ir produktų reglamentavimą.

Energetikos ministerija yra parengusi įsakymo Nr. 1-154 pakeitimo projektą, kuriuo siūloma pakeisti prekių, kurioms viešųjų pirkimų ir perkančiųjų subjektų atliekamų pirkimų metu taikomi energijos vartojimo efektyvumo reikalavimai, sąrašą.

Seminaro metu bus supažindinama su žaliojo pirkimo koncepcija, mokoma kaip deramai pasirinkti ir taikyti žaliųjų pirkimų kriterijus viešųjų pirkimų procedūrose, akcentuojama, kaip teisingai suformuluoti su tuo susijusius kvalifikacijos reikalavimus, technines specifikacijas ar pasiūlymų vertinimo kriterijus bei sutarties sąlygas, kad žaliojo pirkimo įgyvendinimas būtų nuoseklus.

Seminare įgytos žinios leis sutaupyti laiko savarankiškai gilinantis į žaliųjų pirkimų naujoves bei komfortiškai jaustis taikant žaliųjų pirkimų reikalavimus praktikoje.

Temos

 1. Žaliųjų viešųjų pirkimų samprata ir tikslai.
 2. Kada pirkimas laikomas žaliu?
 3. Žaliųjų kriterijų įtraukimas į pirkimo procesą:
  • Pasiruošimas pirkimui;
  • Pašalinimo pagrindai;
  • Kvalifikacijos reikalavimai;
  • Aplinkos apsaugos vadybos sistema;
  • Techninės specifikacijos;
  • Pasiūlymų vertinimo kriterijai;
  • Sutarties vykdymo sąlygos.
 4. Žaliųjų reikalavimų atitikimo patikrinimo momentas.

ŽINIOMIS DALINASI

Giedrius Ruseckas

Viešųjų pirkimų ekspertas, teisininkas, viešųjų pirkimų klausimais konsultuojantis perkančiasias organizacijas nuo 2008 metų ir turintis intensyvią patirtį dalyvaujant ir organizuojant viešuosius pirkimus, vertinant ES paramą pretenduojančių gauti perkančiųjų organizacijų pirkimo dokumentus, tiriant pažeidimus viešųjų pirkimų srityje bei atliekant viešųjų pirkimų auditą.

Lektoriaus praktikos sritys– viešųjų pirkimų vykdymo probleminių situacijų analizė ir sprendimas, pirkimų proceso organizavimas ir priežiūra, viešojo pirkimo sutarties vykdymo kontrolės mechanizmai, ginčai, socialinio poveikio pirkimai, vieša ir privati partnerystė.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti 

Seminaro informacija

Programa

10:00-14:30 Seminaro trukmė
09:30-10:00 Registracija
12:00-12:45 Pietų pertrauka

Papildoma Informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden