Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Viešųjų įstaigų, kurių valdyme dalyvauja valstybė ir savivaldybės, veiklos teisinio reguliavimo pokyčiai

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 4 ak. val.
    Kaina: 110€

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Seimas priėmė Viešųjų įstaigų įstatymo pakeitimus, kuriais nuo 2024-05-01 iš esmės pakeistas Viešųjų įstaigų, kurių dalininkė yra valstybė ar savivaldybė teisinis reguliavimas. VĮĮ pakeitimais reglamentuoti valstybės ir savivaldybių dalyvavimo viešųjų įstaigų veikloje pagrindai – nustatyta, kad valstybė ar savivaldybė galės dalyvauti tik viešąsias paslaugas teikiančiose ir viešojo administravimo įgaliojimus turinčiose viešosiose įstaigose. Be šių pakeitimų taip pat:

 • Patikslinta viešosios įstaigos sąvoka ir įtrauktas draudimas viešajai įstaigai verstis savo veiklos tikslų neatitinkančia veikla;
 • Viešosios įstaigos, kurių valdyme dalyvauja valstybė ir savivaldybės vien visuomenei naudingos veiklos vykdyti nebegalės, jų funkcijos siaurinamos ir turi būti susietos tik su viešuoju administravimu ar viešųjų paslaugų teikimu.
 • Nustatyti nauji reikalavimai įstatų turiniui, kurie iki 2025 m. gruodžio 31 d. turės būti suderinti su naujo įstatymo reikalavimais ir įregistruoti Juridinių asmenų registre.
 • Pareiga tam tikrus kriterijus atitinkančioms viešosioms įstaigoms suformuoti valdybą.
 • Nustatytos naujos pareigos vadovams, susijusios su vidaus kontrolės, rizikos valdymo ir darbo užmokesčio dokumentacijos nustatymu ir kontrole.
 • Valstybei ir savivaldybėms yra numatytas įpareigojimas, iki 2025 m. spalio 31 d. inicijuoti sprendimus dėl viešųjų įstaigų, kurios neteikia viešųjų paslaugų ir (arba) neturi viešojo administravimo įgaliojimų, pertvarkymo į kitos teisinės formos juridinius asmenis arba dalininko teises ir pareigas perleisti kitiems asmenims.

Šiems pakeitimams reikia ruoštis jau dabar. Vienas didžiausių iššūkių įgyvendinant minėtus pakeitimus – įvertinti ir priimti sprendimus dėl viešųjų įstaigų teikiamų viešųjų paslaugų ir turimų viešojo administravimo įgaliojimų bei nuspręsti įstaigų, kurios neatitinka šių kriterijų tolimesnės veiklos perspektyvas.

 

Temos

 1. Viešųjų įstaigų, kurių valdyme dalyvauja valstybė ir savivaldybės, esamas teisinis reguliavimas ir problemos.
 2. Viešųjų įstaigų įstatymo pakeitimo projektas. Teisinio reguliavimo pokyčiai.
 3. Darbo apmokėjimo pokyčiai viešųjų įstaigų veikloje.
 4. Stebėsena – Viešojo valdymo agentūros naujos funkcijos.

ŽINIOMIS DALINASI

dr. Gintautas Vilkelis

Dr. Gintautas Vilkelis yra MRU Viešosios teisės instituto lektorius. mokslinių tyrimų kryptys – valstybės tarnybos teisė, valstybės informacinių išteklių teisė, viešasis administravimas. Dėsto administracinės teisės magistrantūros studentams tematika – “Valstybės tarnybos teisinio reguliavimo problemos”. G. Vilkelis turi didelę praktinio darbo patirtį viešojo administravimo srityje, yra paskelbęs keliasdešimt straipsnių valstybės tarnybos teisės ir administracinės teisės tematika.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

Organizuokite šiuos mokymus tik savo organizacijai

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

9:00-12:15 Seminaro trukmė
8:30-9:00 Registracija
10:30-10:45 Pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna el. seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden