Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Užsieniečių įdarbinimo naujausia praktika ir Migracijos departamento patikrinimai

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 5 ak. val.
    Kaina: 120€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Seminaro metu analizuosime ne tik naujausius 2024 m. įsigaliojusius teisės aktų pakeitimus keičiančius užsieniečių įdarbinimo procesą ir jų praktinį taikymą, tačiau apžvelgsime naujausią teismų praktika, kurioje buvo suformuoti nauji precedentai dėl leidimų gyventi panaikinimo, kai užsieniečiai darbuotojai naudojasi teise į nemokamas atostogas. Kaip dažnai darbuotojas gali naudotis teise į nemokamas atostogas, kad išsaugotų leidimą gyventi?

Šiuo metu Migracijos departamentas vykdo intensyvius įmonių, įdarbinusių užsieniečius patikrinimus, kurių metu prašo pateikti dokumentus, įrodančius veiklos teisėtumą Lietuvoje. Net ir menkiausios klaidos dokumentuose įmonei ir vadovui gali užtraukti atsakomybę dėl nelegalaus užsieniečių darbo, tad nelaukite kol departamento darbuotojai pasibels į duris.

Naujausios tendencijos:

 • Vykdomi įmonių patikrinimai, su tikslu nustatyti įmonės realiai vykdomą veiklą;
 • Migracija masiškai naikina leidimus laikinai gyventi Lietuvoje, jeigu užsieniečiams suteikiamos nemokamos atostogos. Suformuota nauja teismų praktika;
 • Darbdavių keitimo problematika. Kaip negauti baudos už užsieniečių įdarbinimo tvarkos pažeidimus?

Iš 2024-03-06 VRM pranešimo spaudai “Sugriežtintos ir administracinės priemonės – įmones ir užsieniečius tikrina Migracijos departamento darbuotojai, policija, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, taip pat  Darbo, Mokesčių inspekcijos ir kitos institucijos. Per š. m. sausio-vasario mėn. visoje šalyje patikrintas 641 užsienietis ir nustatyta 17 nusikalstamų veikų. 2023 m. už migracijos taisyklių nesilaikymą administracinė atsakomybė pritaikyta beveik 6000 asmenų.”

Pagal numatomus Įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties pakeitimussiūloma įvesti naujas taisykles darbdaviams, kurie įdarbina užsieniečius. Pagal šias pataisas, darbdavys turėtų įdarbinti užsienietį pilnu etatu ir pateikti informaciją apie jo kvalifikacijas bei patirtį. Be to, užsieniečiai galėtų dirbti ne daugiau kaip pas 3 darbdavius. Jeigu užsienietis nevykdo mokesčių deklaravimo pareigų, kaip nurodyta Lietuvos įstatymuose, gali būti atsisakyta išduoti arba panaikintas jo laikinas leidimas gyventi šalyje. Taip pat siūloma leisti dirbti Lietuvoje tik tiems užsieniečiams, kurie turi leidimą gyventi, atsisakant galimybės dirbti be vizos ar su Šengeno viza. Dar siūloma, kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, sukurti naują kvotų užsieniečiams, atvykstantiems į Lietuvą darbo pagrindu, apskaičiavimo formulę.

Temos

 1. Įstatymo dėl Užsieniečių teisinės padėties pakeitimų projektas:
  • griežtinami reikalavimai įmonėms, kviečiančioms dirbti užsieniečius;
  • griežtinamos užsieniečių įdarbinimo sąlygos;
  • keičiamos teisės dirbti sąlygos nustatant galimybę dirbti tik turint leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje;
  • naujas kvotos skaičiavimo mechanizmas.

   

 2. Migracijos departamento vykdomi įmonių patikrinimai: prašymai pateikti veiklą Lietuvoje įrodančius dokumentus;
 3. Leidimų laikinai gyventi panaikinimas darbuotojams prašant suteikti nemokamų atostogų. Praktiniai pavyzdžiai ir naujausia teismų praktika;
 4. VFS Global centrų uždarymas nuo 2024-03-01 dienos;
 5. Atvejai, kuomet įmonės negali tarpininkauti dėl užsieniečių įdarbinimo Lietuvoje. Pakeitimai, įsigalioję nuo 2024-01-04 dienos;
 6. Dokumentų legalizavimo problematika;
 7. Planuojami pakeitimai: griežtos kvotos įvedimas, Trūkstamų profesijų sąrašo panaikinimas;
 8. Užsieniečių įdarbinimas tikslu komandiruoti: problematika;
 9. “Pašto dėžutės”: kas tai, Migracijos departamento kova, teismų praktika;
 10. Baudos už ukrainiečių įdarbinimo tvarkos pažeidimus;
 11. Baltarusių, atvykusių su Lenkiškomis vizomis, įdarbinimo problemos;
 12. Ką daryti, jeigu Migracijos departamentas nespėja išduoti leidimo gyventi ir užsienietis turi išvykti iš Lietuvos;
 13. Nepilsone pase. Latvių įdarbinimas;

ŽINIOMIS DALINASI

Svetlana Naumčik

Asocijuota partnerė Svetlana Naumčik konsultuoja klientus Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (angl. General Data Protection Regulation/GDPR) klausimais ir teikia asmens duomenų apsaugos pareigūno paslaugas, rengia dokumentus, susijusius su asmens duomenų apsauga. Svetlana Naumčik taip pat specializuojasi migracijos, darbo, įmonių, sutarčių teisės srityse, atstovauja Klientų interesams skolų išieškojimo, bankroto bylose bei sprendžiant teisinius ginčus.

Be to, Svetlana Naumčik turi sukaupusi didelę patirtį užsieniečių įdarbinimo klausimais, leidimų laikinai ir nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje išdavimo srityse. 2013 – 2014 m. Svetlana Naumčik dėstė darbo teisės paskaitas ir vedė seminarus studentams Kazimiero Simonavičiaus universitete.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

Organizuokite šiuos mokymus tik savo organizacijai

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

10:00-14:30 Seminaro trukmė
09:30-10:00 Registracija
12:00-12:45 Pietūs

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden