Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Užsieniečių įdarbinimo Lietuvoje pakeitimai ir naujausia praktika

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 4 ak. val.
    Kaina: 100€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Vienas svarbiausių klausimų – iš kur atvykusį pilietį norite įdarbinti – trečiųjų šalių, ES, UK ar UA? Kiekvienai iš šių grupių taikomi skirtingi įdarbinimo reikalavimai bei migracinės procedūros.

Įdarbinęs užsienietį, kuomet Lietuvoje trūksta atitinkamos kvalifikacijos ir profesijos darbuotojų, darbdavys turi ne tik vykdyti įprastas funkcijas – apskaityti darbo laiką, mokėti sutartą darbo užmokestį, tačiau neretai pasirūpinti ir gyvenamuoju plotu arba maitinimu. Kada atsiranda rizika dėl darbo vietos įforminimo?

Seminaras skirtas įmonių buhalteriams, personalo specialistams ir vadovams. Jo metu:

 • sužinosite, kaip keičiasi užsieniečių įdarbinimo procesas ir kokie nauji reikalavimai taikomi dokumentacijai;
 • sužinosite, kokios sąlygos turi būti numatomos darbo sutartyje su užsieniečiu darbuotoju;
 • bus aptariami visi ES reikalavimai įdarbinimui, darbo apmokėjimui ir darbo laiko apskaitai.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija yra patvirtinusi užsieniečių, kurie atvyksta į LR dirbti pagal profesiją, kuri įtraukta į profesijų, kurių darbuotojų trūksta LR, sąrašą 2023 m. bei kvotą 2023 m.

Pagrindiniai pakeitimai 2023 m.:

 • 2023-08-10 įsigaliojo įsakymo Nr. 1V-329 pakeitimai, susiję su prašymų išduoti leidimą laikinai gyventi LR, leidimų laikinai gyventi išdavimo pagrindus stambų projektą įgyvendinantiems užsieniečiams ir relokuojamų įmonių užsieniečiams bei išplėstas leidimą laikinai gyventi galinčių atsiimti asmenų ratas.
 • 2023-08-01 įsigaliojo įsakymo Nr. A1-253 pakeitimai, įgyvendinantys Direktyvos 2014/36/ES nuostatas. Pokyčiais patikslintos nuostatos, reglamentuojančios leidimo dirbti sezoninį darbą pratęsimą ir naujo leidimo dirbti sezoninį darbą išdavimą užsieniečiams.
 • VRM yra parengusi įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pakeitimo projektą, kuris turėtų įsigalioti 2024-07-01. Planuojama nemažai pokyčių, kuriems pravartu ruoštis iš anksto.
 • 2023-05-01 įsigaliojo MAĮ pakeitimai, kuriais už nelegalų darbą tiek pagal ANK, tiek pagal Užimtumo įstatymą nubausti ir į nepatikimų mokesčių mokėtojų sąrašus įrašyti asmenys laikomi nepatikimais mokesčių mokėtojais trejus metus. Tai ne tik apriboja galimybę dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, bet ir suteikia VMI galimybę tikrinti už ilgesnį laikotarpį. Todėl ypatingai svarbu tinkamai įforminti užsieniečių įdarbinimo dokumentaciją.
 • 2023-05-03 įsigaliojo Ribojamųjų priemonių dėl karinės agresijos prieš Ukrainą nustatymo įstatymas, susijęs su leidimų išdavimu laikinai gyventi Rusijos ir Baltarusijos piliečiams.
 • Įsigaliojo naujas įsakymas Nr. 1V-799 ir įsakymo Nr. 1V-329 pakeitimai, susiję su skaitmeninių leidimų laikinai gyventi LR išdavimu.

Temos

 1. Ukrainos piliečių įdarbinimas Lietuvoje: naujovės ir aktualijos.
 2. Bendrieji aspektai: darbo jėgos samdymas iš trečiųjų šalių ir ES.
 3. ES piliečių įdarbinimas.
 4. Įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ aktualūs pakeitimai, susiję su užsieniečių įdarbinimu.
 5. Trūkstamų profesijų sąrašas.
 6. Kvotos.
 7. Rusijos ir Baltarusijos piliečių atvykimo į Lietuvą galimybės ir įdarbinimo ypatumai.
 8. Baltarusijos piliečiai su Lenkijos vizomis. Ar galima įdarbinti?
 9. Nacionalinių D vizų panaikinimas. Kaip įdarbinti užsienietį?
 10. Užsieniečių darbdavio keitimo galimybės ir įgyvendinimas praktikoje.
 11. Atvejai, kuomet leidimo dirbti nereikia.
 12. Komandiravimo į Lietuvą naujovės. Aktuali teismų praktika.
 13. Nelegalus darbas, pasekmės darbdaviams.
 14. Blue card.
 15. Naujausia teismų praktika.
 16. Praktiniai patarimai darbdaviams.

Seminaro programa paruošta pagal šiuos teisės aktus ir jų pakeitimus:

ŽINIOMIS DALINASI

Svetlana Naumčik

Asocijuota partnerė Svetlana Naumčik konsultuoja klientus Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (angl. General Data Protection Regulation/GDPR) klausimais ir teikia asmens duomenų apsaugos pareigūno paslaugas, rengia dokumentus, susijusius su asmens duomenų apsauga. Svetlana Naumčik taip pat specializuojasi migracijos, darbo, įmonių, sutarčių teisės srityse, atstovauja Klientų interesams skolų išieškojimo, bankroto bylose bei sprendžiant teisinius ginčus.

Be to, Svetlana Naumčik turi sukaupusi didelę patirtį užsieniečių įdarbinimo klausimais, leidimų laikinai ir nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje išdavimo srityse. 2013 – 2014 m. Svetlana Naumčik dėstė darbo teisės paskaitas ir vedė seminarus studentams Kazimiero Simonavičiaus universitete.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

Organizuokite šiuos mokymus tik savo organizacijai

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti 

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

9:00-12:15 Seminaro trukmė
08:30-9:00 Registracija
10:30-10:45 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden