Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Seminaras.

Užsieniečių įdarbinimas Lietuvoje: naujausi pakeitimai ir praktiniai patarimai

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 5 ak. val.
   

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei domina mokymai šia tema, susisiekite su mūsų vadybininku

Apie seminarą

Seminare lektorė išsamiai aptars kriterijus ir sąlygas, kurias iš trečiųjų šalių  atvykstantys asmenys turi atitikti, norėdami įsidarbinti Lietuvoje. Lektorė supažindins su naujausiais teisės aktų pakeitimais, susijusiais su procedūriniais klausimais įdarbinant užsienietį, taip pat pateiks neseniai įsigaliojusių teisės aktų pakeitimų praktinio taikymo rekomendacijas ir supažindins su gerąją praktika.

2021-06-15 įsigaliojo LR investicijų įstatymo pakeitimai susijęs įstatymo Dėl užsieniečių teisinės padėties pakeitimu įsigaliojusiu 2021-06-14, kuriais sudaromos paprastesnės sąlygos investuotojams iš trečiųjų šalių perkelti savo darbuotojus ir jų šeimų narius.

2021-03-01 įsigaliojo įstatymo Dėl užsieniečių teisinės padėties pakeitimai, kuriais iš esmės keičiamas leidimo gyventi Lietuvoje išdavimo bei užsieniečių įdarbinimo teisinis reguliavimas. Šiems pakeitimams būtina ruoštis iš anksto, kad užsieniečių įdarbinimo procesas būtų sklandus.

2021-01-01 įsigaliojo įstatymo Dėl užsieniečių teisinės padėties pakeitimai ir Lietuvos respublikos elektroninio rezidento statuso suteikimo tvarkos aprašas.  Šie pakeitimai leis užsieniečiams įgyti e. rezidento statusą ir naudotis Lietuvos institucijų teikiamomis el. paslaugomis. Tačiau šio statuso suteikimui yra keliami tam tikri reikalavimai.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras patvirtino Užsieniečių, kurie atvyksta į Lietuvos respubliką dirbti pagal profesiją, kuri įtraukta į profesijų, kurių darbuotojų trūksta Lietuvos respublikoje, sąrašą pagal ekonominės veiklos rūšis, kvotą 2021 metams.

Šiuos ir kitus Jums aktualius užsieniečių įdarbinimo klausimus kviečiame aptarti kartu su COUNTLINE lektore Svetlana Naumčik.

Temos

 1. Bendrieji aspektai: darbo jėgos samdymas iš trečiųjų šalių ir ES.
 2. Įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ aktualūs pakeitimai, susiję su užsieniečių įdarbinimu.
 3. E. rezidento statusas.
 4. Trūkstamų profesijų sąrašas.
 5. Kvotos.
 6. Priimtas į darbą užsienio pilietis: kokios prievolės? Kokie pagrindiniai skirtumai nuo Lietuvos piliečio priėmimo į darbą?
 7. Užsieniečių darbo sutarčių ypatumai.
 8. Leidimas dirbti / sprendimas dėl atitikties darbo rinkos poreikiams.
 9. Užimtumo tarnybai teiktini dokumentai, sprendimo išdavimo tvarka, aktualūs pakeitimai.
 10. Užsieniečių darbdavio keitimo galimybės ir jų įgyvendinimas praktikoje.
 11. Užsieniečių įdarbinimas per Lenkiją: ar legalu?
 12. Komandiravimo į Lietuvą naujovės. Aktuali teismų praktika.
 13. Nacionalinė D viza. Kokius dokumentus būtina pateikti?
 14. Nelegalus darbas, pasekmės darbdaviams.
 15. Leidimas laikinai gyventi. Migracijos valdybai / departamentui teiktini dokumentai.
 16. Užsieniečių šeimos narių legalizavimas Lietuvoje.
 17. Praktiniai patarimai darbdaviams.

ŽINIOMIS DALINASI

Svetlana Naumčik

Asocijuota partnerė Svetlana Naumčik konsultuoja klientus Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (angl. General Data Protection Regulation/GDPR) klausimais ir teikia asmens duomenų apsaugos pareigūno paslaugas, rengia dokumentus, susijusius su asmens duomenų apsauga. Svetlana Naumčik taip pat specializuojasi migracijos, darbo, įmonių, sutarčių teisės srityse, atstovauja Klientų interesams skolų išieškojimo, bankroto bylose bei sprendžiant teisinius ginčus.

Be to, Svetlana Naumčik turi sukaupusi didelę patirtį užsieniečių įdarbinimo klausimais, leidimų laikinai ir nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje išdavimo srityse. 2013 – 2014 m. Svetlana Naumčik dėstė darbo teisės paskaitas ir vedė seminarus studentams Kazimiero Simonavičiaus universitete.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

10:00-14:45 Seminaro trukmė
9:30-10:00 Nuotolinė registracija
12:00-12:45 Pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro medžiagą

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei domina mokymai šia tema, susisiekite su mūsų vadybininku