Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Užsieniečių įdarbinimas: naujausi pakeitimai nuo 2021-03-01

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 6 ak. val.
   

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

 

Seminare lektorės išsamiai aptars kriterijus ir sąlygas, kurias iš trečiųjų šalių  atvykstantys asmenys turi atitikti, norėdami įsidarbinti Lietuvoje. Lektorė supažindins su naujausiais teisės aktų pakeitimais, susijusiais su procedūriniais klausimais įdarbinant užsienietį, taip pat pateiks neseniai įsigaliojusių teisės aktų pakeitimų praktinio taikymo rekomendacijas ir supažindins su gerąją praktika.

Nuo 2021-03-01 įsigalioja įstatymo Dėl užsieniečių teisinės padėties pakeitimai, kuriais iš esmės keičiamas leidimo gyventi Lietuvoje išdavimo bei užsieniečių įdarbinimo teisinis reguliavimas. Šiems pakeitimams būtina ruoštis iš anksto, kad užsieniečių įdarbinimo procesas būtų sklandus.

Nuo 2021-01-01 įsigalioja įstaymo Dėl užsieniečių teisinės padėties pakeitimai ir Lietuvos respublikos elektroninio rezidento statuso suteikimo tvarkos aprašas.  Šie pakeitimai leis užsieniečiams įgyti e.rezidento statusą ir naudotis Lietuvos institucijų teikiamomis el. paslaugomis. Tačiau šio statuso suteikimui yra keliami tam tikri reikalavimai.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras patvirtino Užsieniečių, kurie atvyksta į Lietuvos respubliką dirbti pagal profesiją, kuri įtraukta į profesijų, kurių darbuotojų trūksta Lietuvos respublikoje, sąrašą pagal ekonominės veiklos rūšis, kvotą 2021 metams.

 

Seminaro metu lektorė pristatys naujausius ministerijų priimtus teisės aktus ir jų pakeitimus dėl leidimų užsieniečiams atvykti į Lietuvos Respubliką išimtiniu atveju išdavimo tvarkos:

Šiuos ir kitus Jums aktualius užsieniečių įdarbinimo klausimus kviečiame aptarti kartu su COUNTLINE lektorėmis advokate Emile Kazlauskaite ir auditore Jurgita Navikiene.

 

Temos

Advokatė Emilė Kazlauskaitė (10:00-14:30)

 1. Ar gali pradėti dirbti Ukrainos pilietis, atvykęs į Lietuvą tik su biometriniu pasu?
 2. Ar gali į Lietuvą teisėtai atvykęs užsienietis pakeisti darbdavį ar darbo funkciją pas tą patį darbdavį ir kiek tai užtrunka?
 3. Kokiam laikotarpiui galimas trečiųjų piliečių siuntimas iš Lietuvos darbams į Norvegiją, Vokietiją ir pan.?
 4. Kokius kriterijus turi atitikti įmonė, kad patektų į Patvirtintų įmonių sąrašą?
 5. Ar galimas Baltarusijos piliečio įdarbinimas Lietuvoje veikiančioje laikinojo įdarbinimo įmonėje?
 6. Ar gali Estijos laikinojo įdarbinimo įmonė siųsti trečiųjų šalių piliečius statybos darbams į Lietuvą?
 7. Kokias sąlygas turi atitikti investuotojas, kad jam būtų išduotas leidimas gyventi?
 8. Kaip IT specialistui gauti startuolio vizą ir kiek ji galios?
 9. Kuriais atvejais reikia pirmiausia kreiptis į Užimtumo tarnybą, o kada tiesiai į Migracijos tarnybą?

Auditorė Jurgita Navikienė (14:45-15:30)

 1. Užsieniečių darbuotojų darbo sutarties ypatumai. Papildomų naudų ir išlaidų – dokumentų tvarkymo, apgyvendinimo, maitinimo apmokestinimas ir priskyrimas leidžiamiems atskaitymams. Su darbo santykiais susiję mokesčiai – kam ir kokie tarifai yra taikomi?
 2. Komandiruotės į Lietuvą. Dienpinigiai. Kada dienpinigiai apmokestinami Lietuvoje? Kada Lietuvoje reikia mokėti su darbo santykiais susijusius mokesčius.
 3. Lietuvoje įdarbinto užsieniečio komandiruotė į kitas šalis – ES ir ne ES. Darbo santykių apmokestinimo problematika.
 4. Apmokėjimas už darbą lauko sąlygomis ir kilnojamojo pobūdžio darbą. Kompensacijos darbuotojams.

ŽINIOMIS DALINASI

Emilė Kazlauskaitė

Nuo 2008 m. specializuojasi darbo teisės ir migracijos teisės srityse. Atstovaudama finansų, gamybos, statybų, informacinių technologijų ir kituose sektoriuose veikiančioms įmonėms Emilė Kazlauskaitė daugiau nei 10 metų padeda darbdaviams ir trečiųjų šalių piliečiams pateikti prašymus dėl nacionalinių vizų, leidimų dirbti ir leidimų gyventi įvairiais Lietuvos Respublikos užsieniečių teisinės padėties įstatyme įtvirtintais pagrindais – įdarbinant pagal darbo sutartį, komandiravimo, investavimo į verslą, šeimos susijungimo ir kitais atvejais. Tad seminaro metu lektorė atskleis praktinius aspektus, remdamasi savo teisinio darbo patirtimi.

Jurgita Navikienė

Auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

 

Susisiekti 

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

10:00-15:30 Seminaro trukmė
09:00-10:00 Nuotolinė registracija
12:00-12:45 Pietų pertrauka
14:30-14:45 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna el. seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden