Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Teismų praktika ir esminiai reguliavimo pakeitimai 2023 m.: įžvalgos ir rekomendacijos

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 7 ak. val.
    Kaina: 140 – 165€

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei domina mokymai šia tema, susisiekite su mūsų vadybininku

Apie seminarą

2023 m. įsigalioję ir dar įsigaliosiantys viešųjų pirkimų reglamentuojančių teisės aktų pakeitimai liečia daugumą pirkėjų ir smulkių bei vidutinių tiekėjų.

2023-01-01 įsigaliojo Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimai, kuriais be kitų pakeitimų:

 • Nustatoma pareiga perkančiajai organizacijai apibrėžti pirkimų vidaus kontrolės procese dalyvaujančių asmenų, įskaitant asmenį, kuris būtų atsakingas už sutarties vykdymą, funkcijas, atsakomybę ir atskaitomybę;
 • Nustatytas trumpesnis terminas, kurį perkančioji organizacija suteikia tiekėjui, kad jis pagrįstų nurodytą konfidencialią informaciją;
 • Numatyta, jog jeigu viešajame pirkime buvo sudarytas draudžiamas susitarimas tarp konkurentų, kuriuo siekiama riboti konkurenciją, yra preziumuojama, kad pažeidimas sukėlė žalą, kurios dydis 10 procentų nuo sudarytos pirkimo sutarties vertės. 

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad 2022 – 2023 m. gausūs LAT sprendimų, kurie keičia iki šiol nusistovėjusį viešųjų pirkimų įstatymo praktinį taikymą.  Seminaro metu lektorius aptars esminius viešųjų pirkimų teisinio reguliavimo pakeitimus, įsigaliojusius šiais metais. Taip pat bus apžvelgti ir pakomentuoti naujausi Lietuvos ir ES teismų nagrinėtų bylų precedentai.

Temos

 1. Pagrindiniai viešųjų pirkimų teisinio reguliavimo pakeitimai (naujienos) ir jų komentaras.
 2. Reikšmingų pastarojo metu teismų precedentų apžvalga:
  • Pokyčiai dėl konfidencialios informacijos apimties ir perkančiosios organizacijos pareigos saugoti konfidencialią informaciją.
  • Įtraukimo į nepatikimų tiekėjų sąrašą taisyklės ir proporcingumo principo taikymas bendros jungtinės veiklos partnerių atžvilgiu.
  • Ką reikia vertinti sprendžiant dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo viešųjų pirkimų bylose?
  • Atsisakymas sudaryti sutartį, kaip tiekėjų teisių gynimo priemonė viešajame pirkime.
  • Pirkimo kainos tikslinimas, perkančiajai organizacijai sutarties vykdymo metu nusprendus sumažinti perkamų darbų apimtį.
  • Perkančiųjų organizacijų pareiga pašalinti ekonominės veiklos vykdytojus iš pirkimo procedūrų, kurie sudaro susitarimus, siekiant iškreipti konkurenciją.
  • Perkančiosios organizacijos pareiga tikrinti ar pasiūlyta kaina yra neįprastai maža, net ir tais atvejais, kai nekyla įtarimų dėl pasiūlymo.

ŽINIOMIS DALINASI

dr. Deividas Soloveičik

Dr. Deividas Soloveičik yra advokatų kontoros COBALT partneris ir Viešųjų pirkimų praktikos grupės vadovas. D. Soloveičik yra Vilniaus universiteto docentas, komercinės teisės tyrinėtojas, teisės publicistas, nuolat palaikantis glaudų bendradarbiavimą su pasaulinį pripažinimą pelniusiais viešųjų pirkimų akademinės bendruomenės nariais. Nuo 2011 m. jis yra Tarptautinio Arbitrų instituto (angl. Chartered Institute of Arbitrators), o nuo 2016 m. – taip pat Europos Komisijos (EK) iniciatyva kuriamo Inovatyvių viešųjų pirkimų (angl. European Assistance for Innovation Procurement – eafip initiative) ekspertų tinklo narys bei rekomenduojamas Vilniaus komercinio arbitražo teismo (VKAT) arbitras.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

Organizuokite šiuos mokymus tik savo organizacijai

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

10:00-16:30 Seminaro trukmė
9:00-10:00 Registracija
12:00-13:00 Pietų pertrauka
14:30-14:45 Kavos pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna el. seminaro medžiagą

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei domina mokymai šia tema, susisiekite su mūsų vadybininku

Informacija dalyviams, dalyvaujantiems auditoriniuose seminaruose

 

 • Jeigu mokymų dieną Jums pasireikš karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), ūmūs viršutinių kvėpavimo takų ligų požymiai (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) prašome nevykti į mokymų vietą ir juose dalyvauti nuotoliniu būdu.

 • Užtikrinsime, kad aptarnaujantis personalas būtų sveikas ir visada pasiruošęs Jums padėti.

  Tęsti mokymų paiešką: