Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Tarnybiniai ginčai: naujausi teisminės praktikos pavyzdžiai ir valstybės tarnybos teisės aktų pakeitimai

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 6 ak. val.
    Kaina: 110€

Laikas ir vieta

2024-03-27,  Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
110€
Tarnybiniai ginčai: naujausi teisminės praktikos pavyzdžiai ir valstybės tarnybos reformos įtaka (tiesioginė seminaro transliacija)
110
2024-03-27,  Vilnius
Countline mokymų auditorija

Parkavimo informacija: ? Countline mokymų patalpos yra Vilniaus m. geltonojoje automobilių stovėjimo zonoje. Parkavimo įkainiai: 0,60 Eur/val.

110€
Tarnybiniai ginčai: naujausi teisminės praktikos pavyzdžiai ir valstybės tarnybos reformos įtaka
su pietumis
110

Apie seminarą

2024 m. sausio 1 d. įsigaliojusioje naujoje Valstybės tarnybos įstatymo redakcijoje ginčo sąvoka vartojama tik  nurodant, kad ginčai dėl valstybės tarnautojų atleidimo iš pareigų nagrinėjami Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka. Palyginimui, Darbo kodekse darbo ginčams reglamentuoti skirta visa šio kodekso IV dalis, įgyvendinant šias nuostatas yra įsteigtos specialios darbo ginčų komisijos. Ar tai reiškia, kad Valstybės tarnybos įstatymo nuostatos po daugiau nei 20 metų nuo jo priėmimo tapo pakankamai aiškios, o jų reglamentuoti valstybės tarnybos santykiai savo esme yra mažiau sudėtingi, nei Darbo kodeksas ir jo reglamentuoti darbo santykiai? Ar valstybės tarnautojas galėtų turėti lygias teises kartu su pagal darbo sutartį dirbančiu darbuotoju savo pažeistas teises dėl kasmetinių atostogų suteikimo ar apmokėjimo už darbą poilsio ir švenčių dienomis, nakties ir viršvalandinį darbą, budėjimą ginti darbo ginčų komisijose, jei kilusio tarnybinio ginčo klausimai ir valstybės tarnautojų atžvilgiu reglamentuoti tik Darbo kodekso nuostatomis?

Aktualios teismų praktikos analizė rodo, kad tarnybinių ginčų prevencijai ir efektyvių sprendimų jiems išspręsti nesikreipiant į teismą paieškai neužtenka vien tik labai gero Valstybės tarnybos įstatymo ir jį įgyvendinančių teisės aktų žinojimo. Valstybės tarnybos įstatymo reglamentuojami santykiai nėra visiškai izoliuoti nuo visos valstybės teisinės sistemos, o savo teises norintys apginti valstybės tarnautojai yra gerai susipažinę su galiojančiais teisės aktais ir jų taikymo praktika.

Praėjo jau 10 metų nuo Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo praktikos, nagrinėjant bylas dėl tarnybinių ginčų, apibendrinimo paskelbimo – seminaro metu bus įvertinta, ar šių dviejų dalių apibendrinimų nuostatos vis dar aktualios, ar juose aptartų išspręstų bylų pamokos jau išmoktos bei ar visi praktikoje kylantys Valstybės tarnybos įstatymo neaiškumai naujausioje šio įstatymo redakcijoje jau išspręsti.

Viešojo valdymo agentūros interneto svetainėje dažniausiai užduodamų klausimų srityje daugiausiai klausimų ir atsakymų į juos pateikiama dėl tarnybinės veiklos vertinimo srities – seminaro metu aptarsime, ar naujos Valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos ir biudžetinių įstaigų darbuotojų veiklos vertinimo tvarkos aprašo nuostatos iš esmės sumažins šios srities klausimų ir galimų su tuo susijusių tarnybinių ginčų skaičių, o šis kasmetinis procesas nuo šiol bus ne tik sklandesnis, bet ir atneš daugiau naudos efektyvinant valstybės tarnautojų ir tuo pačiu visų valstybės valdžios institucijų veiklą.

Seminaro metu bus siūlomi sprendimai, kaip išvengti teismų vis dar konstatuojamų dažnai tų pačių besikartojančių klaidų nusprendus taikyti tarnybinę atsakomybę, skiriant tarnybines nuobaudas. Taip pat bus aptariama naujausia teismų praktika dėl atleidimo iš valstybės tarnybos tarnybinių ginčų, nurodant į ką reikia atkreipti didžiausią dėmesį, kad atleidimo metu padaryti materialinių ar procesinių teisės normų pažeidimai, dėl kurių teismai atleidimą iš tarnybos pripažįsta neteisėtu, nesukeltų ne tik finansinės žalos įstaigai, bet ir nepadarytų neigiamų reputacinių pasekmių.

 

Temos

Gintautas Vilkelis (10:00-14:30)

 1. Tarnybinių ginčų valstybės tarnyboje samprata, požymiai ir proceso ypatumai po valstybės tarnybos reformos;
 2. Aktualūs tarnybiniai ginčai:
  • Priėmimas į valstybės tarnybą;
  • Tarnybinė atsakomybė ir tarnybinės nuobaudos;
  • Ginčai dėl socialinių ir kitų garantijų taikymo;
  • Atleidimo iš valstybės tarnybos ginčai;
  • Kiti tarnybiniai ginčai.
 3. Tarnybinių ginčų teisminės praktikos pavyzdžiai ir apibendrinimai.
 4. Naujausi Valstybės tarnybos įstatymo pakeitimai ir projektai. Tarnybinių ginčų reglamentavimo pokyčiai.

Gediminas Kibilda (14:30-15:15)

 1. Vastybės tarnautojų materialinės atsakomybė: teismų praktikos pavyzdžiai.

ŽINIOMIS DALINASI

Dr. Gintautas Vilkelis

Dr. Gintautas Vilkelis yra MRU Viešosios teisės instituto lektorius. mokslinių tyrimų kryptys – valstybės tarnybos teisė, valstybės informacinių išteklių teisė, viešasis administravimas. Dėsto administracinės teisės magistrantūros studentams tematika –  “Valstybės tarnybos teisinio reguliavimo problemos”. G.Vilkelis turi didelę praktinio darbo patirtį viešojo administravimo srityje, yra paskelbęs keliasdešimt  straipsnių valstybės  tarnybos teisės  ir administracinės teisės tematika.

Gediminas Kibilda

Lektorius sukaupęs beveik 25 metų įvairaus praktinio darbo viešajame sektoriuje, įskaitant valstybės tarnybos bei statutinės vidaus tarnybos patirtį, teisininkas konsultuoja aktualiais viešojo sektoriaus institucijų veiklos tobulinimo klausimais.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

10:00-15:15 Seminaro trukmė
09:00-10:00 Registracija
12:00-13:00 Pietų pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

2024-03-27,  Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
110€
Tarnybiniai ginčai: naujausi teisminės praktikos pavyzdžiai ir valstybės tarnybos reformos įtaka (tiesioginė seminaro transliacija)
110
2024-03-27,  Vilnius
Countline mokymų auditorija

Parkavimo informacija: ? Countline mokymų patalpos yra Vilniaus m. geltonojoje automobilių stovėjimo zonoje. Parkavimo įkainiai: 0,60 Eur/val.

110€
Tarnybiniai ginčai: naujausi teisminės praktikos pavyzdžiai ir valstybės tarnybos reformos įtaka
su pietumis
110

Tęsti mokymų paiešką: