Countline Finance
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Švietimo įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimas 2022 – 2023 m.

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 4 ak. val.
    Kaina: 90€

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

Darbo santykiai švietimo įstaigose pasižymi specifika dėl nuolat besikeičiančių sąlygų.

2023-01-01 įsigaliojo Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymo pakeitimai, kuriais:

 • Padidinti minimalūs ir maksimalūs pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientai, mokytojams, mokyklų vadovams, švietimo pagalbos specialistams, auklėtojams, koncertmeisterių ir kitų pagalbos mokiniui specialistams.
 • 2 valandomis padidintos pedagoginių darbuotojų darbo laiko normos (netiesioginio darbo valandų skaičių), jei jos nesiekia 36 valandų per savaitę.

Pakeitimai ir aktualūs klausimai 2022-2023 m.:

 • Nuo 2023-01-01 padidėjo MMA ir MVA, turintys įtakos nekvalifikuotų darbuotojų atlyginimams, taip pat neapmokestinamų GPM dienpinigių, vykstant į užsienį, dydžiams.
 • 2023-01-01 įsigaliojo GPMĮ pakeitimai, kuriais padidintas mėnesio NPD tiems asmenims, kurių mėnesio pajamos neviršija 1926 Eur bei neįgaliesiems bei riboto darbingumo asmenims taikytinas fiksuotas NPD.
 • 2023-01-01 įsigaliojo nutarimų 679 ir Nr. 832 pakeitimai, kuriais padidintas vidutinis sąlyginis mokytojo pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas (R).
 • Įsigaliojo Darbo kodekso 112 straipsnio pakeitimas, susijęs su valstybės ar savivaldybės įstaigų darbuotojais, įtvirtinantis sutrumpintą 32 valandų per savaitę darbo normą taikomą vienam iš tėvų ar globėjų iki vaikui sukanka treji metai.
 • Įsigaliojo Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimai, kuriais sudarytos galimybės pasirinkti vaiko priežiūros trukmę 18 mėn. arba 24 mėn. bei gauti neribojamo dydžio pajamas iš individualios veiklos, o taip pat įtvirtintos neperleidžiamos 2 mėnesių vaiko priežiūros atostogos abiem tėvams.
 • 2022-11-25 įsigaliojo įsakymas Nr. A1-780, reglamentuojantis mėnesinės kompensacijos atlyginimui švietimo teikėjui už vaiko, ugdomo pagal ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo programas, išlaikymą apmokėti, skiriamų užsieniečiams, kuriems suteikta laikinoji apsauga.
 • 2022-10-10 atnaujinta Nacionalinė kolektyvinė sutartis 2023 m. Susitarta  suteikti papildomų garantijų – papildomų kasmetinių atostogų saviugdai arba savanorystei, atostogų mokymuisi, dienų sveikatingumo gerinimui.
 • 2022-09-01 įsigaliojo Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymo pakeitimai, kuriais karjeros specialistams, dirbantiems švietimo įstaigose, nustatyti pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientai, tokie patys, kokie yra taikomi mokytojams, švietimo pagalbos specialistams. Taip pat 2022-09-01 įsigaliojo nutarimo Nr. 496 pakeitimai, kuriais karjeros specialistams nustatyta ne didesnė kaip 36 valandų darbo laiko norma per savaitę. Kaip skaičiuojami atostoginiai, kai karjeros specialistai dirba sutrumpintu darbo laiku?

Švietimo įstaigose pasitaiko ir nestandartinių situacijų, kurios neaptartos teisės aktuose. Tuomet konkretaus klausimo sprendimas dažniausiai įforminamas lokaliuose teisės aktuose. Kaip tokias tvarkas parengti efektyviai? Kaip paskatinti arba premijuoti darbuotoją? Iš kur gauti lėšų? Ar premijos apmokestinamos ir ar traukti jas į vidutinio darbo užmokesčio (VDU) skaičiavimą?

Šiuos ir kitus aktualius klausimus nagrinėsime šiame seminare.

Temos

 1. Kaip nustatomas atlyginimas.
 2. Atlyginimas už darbą projekte.
 3. Kintamoji dalis – kada gali būti mokama pedagogams.
 4. Naujas vaiko priežiūros atostogų ir išmokų reglamentavimas nuo 2023-01-01.
 5. Kaip apmokamas pavadavimas.
 6. Profsąjungos nariai – ko gali tikėtis.
 7. Darbo sudėtingumas – kaip už tai apmokama pedagogams ir kitiems darbuotojams.
 8. Pedagogų padėjėjai – kaip jiems apmokama.
 9. Atostoginių ir atostoginių rezervo apskaita.
 10. Pensijinių atidėjinių apskaita.
 11. Nedarbingumo apmokėjimas
 12. NPD taikymas.
 13. Perkėlimas į kitą įstaigą ir išeitinės išmokos.
 14. Darbo užmokestis komandiruotėje ar kvalifikacijos kėlime.

ŽINIOMIS DALINASI

Natalja Kobzevienė

Lektorė praktikė, ekonomikos ir viešojo administravimo mokslų magistrė. Nuo 2008 metų veda mokymus ir seminarus apskaitos pagal VSAFAS ir VAS, mokesčių bei finansų valdymo temomis. Mokymų metu temos pristatomos remiantis ne teoriniais, o praktiniais pavyzdžiais, todėl sulaukia palankaus dalyvių įvertinimo. Natalja Kobzevienė yra 3 knygų autorė: „Pajamų apskaita pagal VSAFAS“, „Sąnaudų apskaita pagal VSAFAS“ ir „Darbo užmokesčio apskaita, taikant suminę darbo laiko apskaitą“.

 

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

09:00-12:15 Seminaro trukmė
08:30-09:00 Nuotolinė registracija
10:30-10:45 Pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden