Countline Finance
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Sveikatos priežiūros įstaigų darbo užmokesčio apskaičiavimas ir apmokestinimas 2022 m. Suminė darbo laiko apskaita sveikatos priežiūros įstaigose

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 6 ak. val.
    Kaina: 110€

Laikas ir vieta

2022-12-14, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
110€
Sveikatos priežiūros įstaigų darbo užmokesčio apskaičiavimas ir apmokestinimas 2022 m. Suminė darbo laiko apskaita sveikatos priežiūros įstaigose (tiesioginė seminaro transliacia)
110
2022-12-14, Vilnius
Countline mokymų klasė
110€
Sveikatos priežiūros įstaigų darbo užmokesčio apskaičiavimas ir apmokestinimas 2022 m. Suminė darbo laiko apskaita sveikatos priežiūros įstaigose
Su pietumis. Rinkitės patogų mokymosi būdą – jei nebegalėsite atvykti į vietą, visada galėsime perkelti Jūsų mokymąsi į nuotolinį formatą.
110

Apie seminarą

Sveikatos priežiūros įstaigos ypatingos dėl keleto priežasčių – pavaldumo ir darbo santykių specifikos bei jų reguliavimo nuolatinių pokyčių.
Seminaro metu bus pateikta informacija, kaip atsirinkti, kokie darbo santykius reglamentuojantys teisės aktai yra aktualūs Jūsų įstaigai. Ir, susiaurėjus paieškos laukui, gilinsimės į praktines situacijas – suminę darbo laiko apskaitą, darbo apmokėjimo sistemą/nuostatus, darbo laiko apskaitą ir atlyginimų skaičiavimą atsižvelgdami į įsigaliojusias ar įsigaliosiančias aktualijas:

 • 2022-07-01 įsigaliojo nutarimo „Dėl dienpinigių ir kitų komandiruočių išlaidų apmokėjimo“ pakeitimai, įtvirtinantys galimybę apskaičiuoti mažesnius dienpinigius, jeigu mažesni konkretūs dydžiai, diferencijuoti pagal objektyvius kriterijus.
 • 2022-08-01 įsigaliojo Darbo kodekso pakeitimai, susiję su vaiko priežiūros atostogomis, nemokamomis atostogomis, nemokamu laisvu laiku darbuotojui.
 • 2022-10-01 įsigalioja Darbo kodekso pakeitimai, detaliau reglamentuojantys prastovų paskelbimo ir atšaukimo tvarką ir terminus bei dalinės prastovos apmokėjimą. Nuo minėtos datos įsigalioja ir naujas įsakymas Nr. EV-212, reglamentuojantis pranešimų apie paskelbtas (atšauktas) prastovas pateikimą VDI bei darbdavio pateiktos informacijos apsikeitimą tarp institucijų.
 • 2023-01-01 įsigalioja Darbo kodekso 112 straipsnio pakeitimas, įtvirtinantis sutrumpintą 32 valandų per savaitę darbo normą taikomą vienam iš tėvų ar globėjų iki vaikui sukanka treji metai.
 • 2023-01-01 įsigalioja Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimai, kuriais sudaromos galimybės pasirinkti vaiko priežiūros trukmę 18 mėn. arba 24 mėn. bei gauti neribojamo dydžio pajamas iš individualios veiklos, o taip pat įtvirtinamos neperleidžiamos 2 mėnesių vaiko priežiūros atostogos abiem tėvams.
 • 2023-01-01 turėtų įsigalioti Medicinos praktikos įstatymo pakeitimo projektas, kuriuo siūloma panaikinti jaunesniojo ir vyresniojo gydytojo rezidento statusą ir nustatyti rezidentūros studijų metų bazinio (tarifinio) darbo užmokesčio koeficientą.
 • Kaip paskatinti arba premijuoti darbuotoją? Iš kur gauti lėšų? Ar premijos apmokestinamos ir ar traukti jas į vidutinio darbo užmokesčio (VDU) skaičiavimą?

Šis seminaras naudingas ne tik mažiau patirties turintiems kolegoms, bet ir jau ilgą laiką besidarbuojantiems – juk nuolat būtina pasitikrinti, ar viskas tinkamai reglamentuota ir taikoma.

Temos

1 dalis. Auditorė – Jurgita Navikienė (10:00-14:00 val.)

 1. Sveikatos priežiūros įstaigų darbo santykių ypatumai – vien bendrų taisyklių nepakanka.
 2. Kolektyvinė sutartis.
 3. Lokaliniai darbo santykių reglamentai. Praktiniai patarimai sveikatos priežiūros įstaigoms.
 4. VDI rekomendacijos ir naujausi išaiškinimai darbo santykiuose.
 5. Darbo sutartis, jos sudarymo ypatumai.
 6. Darbo laiko režimai:
  • Darbo laikas;
  • Įprastas darbo laikas;
  • Sutrumpintas darbo laikas ir ne visas darbo laikas.
 7. Darbo apmokėjimo ypatumai dirbant viršvalandžius, naktį, poilsio ir švenčių dienomis.
 8. Suminė darbo laiko apskaita:
  • Grafikų sudarymas;
  • Galimybė pasirinkti darbo užmokesčio skaičiavimo metodiką;
  • Padidinto darbo užmokesčio apskaičiavimas;
  • Praktiniai suminės darbo laiko apskaitos ypatumai.
 9. Garantijos ir kompensacijos.
 10. Vidutinio darbo užmokesčio apskaičiavimo tvarka ir taikymo atvejai. Specifinės nuostatos, taikomos sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams dėl kasmetinių atostogų trukmės.
 11. Atostoginių kaupinių sudarymas, nurašymo dilema ir atspindėjimas finansinėse ataskaitose.
 12. Darbuotojų mokymosi ar kvalifikacijos tobulinimo išlaidos.
 13. Darbo sutarties nutraukimas. Išeitinė išmoka. Kompensacijos už nepanaudotas atostogas.
 14. Išskaitos iš darbo užmokesčio.
 15. Kompensacijos tarnybinių komandiruočių metu. Dienpinigių apmokestinimo ypatumai.
 16. Pajamų, gautų natūra, pripažinimas ir įvertinimo tvarkos aprašas.

2 dalis. Lektorė- Natalja Kobzevienė (14:00-15:45 val.)

 1. Gydytojų rezidentų darbo apmokėjimas.
 2. Viešųjų įstaigų vadovų ir jų pavaduotojų darbo apmokėjimas.
 3. Sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų darbo užmokesčio fondo didinimas.
 4. Sveikatos priežiūros specialistų, vykstančių į Ukrainą humanitarinei pagalbai teikti, patirtų išlaidų kompensavimas.
 5. Sveikatos priežiūros specialistų veiklos vertinimo pakeitimai.

ŽINIOMIS DALINASI

Jurgita Navikienė

Auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje bei didžiuosiuose šalies žiniasklaidos portaluose. Jurgita Navikienė nuolat ir pati kelia kvalifikaciją. Pastaraisiais metais dalyvavo mokymuose Austrijoje Antikorupcijos akademijoje ir Baltijos šalyse gilinosi į valdybų gerąją praktiką.
J. Navikienė prisideda prie verslumo Lietuvoje skatinimo – aktyviai dalyvauja „Verslios Lietuvos“ projektuose, yra Nacionalinio mentorių tinklo profesionalė ir padeda jauniems verslininkams suteikdama jėgų judėti pirmyn. Kaip Jurgita teigia, „mentoriaus vaidmuo pradedančiojo verslininko kelyje yra daugialypis – tai ne vien dalijimasis profesine patirtimi, dalykinėmis žiniomis, bet ir mokinio asmeninių savybių vertinimas bei pasiūlymas jam lygiagrečiai tobulinti tam tikras mažiau išreikštas asmenines kompetencijas“.

Natalja Kobzevienė

Lektorė praktikė, ekonomikos ir viešojo administravimo mokslų magistrė. Nuo 2008 metų veda mokymus ir seminarus apskaitos pagal VSAFAS ir VAS, mokesčių bei finansų valdymo temomis. Mokymų metu temos pristatomos remiantis ne teoriniais, o praktiniais pavyzdžiais, todėl sulaukia palankaus dalyvių įvertinimo. Natalja Kobzevienė yra 3 knygų autorė: „Pajamų apskaita pagal VSAFAS“, „Sąnaudų apskaita pagal VSAFAS“ ir „Darbo užmokesčio apskaita, taikant suminę darbo laiko apskaitą“.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti

Seminaro informacija

PROGRAMA

10:00-15:45 Seminaro trukmė
09:30-10:00 Nuotolinė registracija
12:00-13:00 Pietų pertrauka
14:30-14:45 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

2022-12-14, Nuotoliniai mokymai
Dalyvio namuose arba darbo vietoje
110€
Sveikatos priežiūros įstaigų darbo užmokesčio apskaičiavimas ir apmokestinimas 2022 m. Suminė darbo laiko apskaita sveikatos priežiūros įstaigose (tiesioginė seminaro transliacia)
110
2022-12-14, Vilnius
Countline mokymų klasė
110€
Sveikatos priežiūros įstaigų darbo užmokesčio apskaičiavimas ir apmokestinimas 2022 m. Suminė darbo laiko apskaita sveikatos priežiūros įstaigose
Su pietumis. Rinkitės patogų mokymosi būdą – jei nebegalėsite atvykti į vietą, visada galėsime perkelti Jūsų mokymąsi į nuotolinį formatą.
110

Informacija dalyviams, dalyvaujantiems auditoriniuose seminaruose

 

 1. Veido apsaugos priemonės yra rekomenduojamos.
 2. Jeigu mokymų dieną Jums pasireikš karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), ūmūs viršutinių kvėpavimo takų ligų požymiai (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) prašome nevykti į mokymų vietą ir juose dalyvauti nuotoliniu būdu.

Užtikrinsime, kad aptarnaujantis personalas būtų sveikas ir visada pasiruošęs Jums padėti.

Tęsti mokymų paiešką: