Countline Law Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Statybų sektoriaus reguliavimo naujovės nuo 2021-11-01 ir 2022-01-01: darbo teisė, mokesčiai ir apskaita

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 8 ak. val.
    Kaina: 90€ (+ PVM)

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Apie seminarą

2021 – 2022 metus galima vadinti statybų sektoriaus veiklos teisinio reguliavimo reformų metais. Iš esmės keičiamas statybos darbų vykdymo reglamentavimas:

2021-11-01 įsigalios Darbo kodekso pakeitimai, kuriais yra numatyta subsidiari rangovo atsakomybė darbuotojui, kuris dirba darbus, numatytus Statybos įstatyme. Atkreiptinas dėmesys, kad rangovui numatoma atsakomybė ne tik už darbo užmokesčio savalaikį išmokėjimą darbuotojui, tačiau ir už kitus su darbo užmokesčiu susijusius mokėjimus, tokius kaip viršvalandinis darbas, darbas šventinėmis dienomis, naktį ar poilsio dieną. Statybos įmonėms ir rangovams svarbu aptarti šias atsakomybes rangos sutartyje, tinkamai jas įforminti, kad būtų išvengta ginčų dėl atsakomybės darbuotojams.

Taip pat nuo 2021-08-01 įsigaliojo pakeistas informacijos apie komandiruotus darbuotojus ir motyvuoto pranešimo dėl Lietuvos Respublikos darbo kodekso 108 straipsnio 4 dalyje numatyto laikotarpio pratęsimo teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo įsakymas, kuriame keičiami reikalavimai užsienio darbdaviams, kurie komandiruoja savo darbuotojus į LT.

Nuo 2022-01-01 pagal Darbo kodekso pataisas darbo užmokestis ir kitos su darbo santykiais susijusios išmokos, taip pat dienpinigiai ir komandiruotės išlaidų kompensacijos privalės būti mokamos pavedimu į nurodytą darbuotojo mokėjimo sąskaitą.

Viena iš daugiausiai klausimų keliančių naujovių – statybininkų identifikavimo sistema, kuria siekiama skaidrinti šio sektoriaus veiklą.

2022-01-01 įsigalioja Užimtumo įstatymo pakeitimai – startuoja statybininkų identifikacijos sistema, kuria planuojama kontroliuoti ir tvarkyti statybos darbus vykdančio asmens darbo laiko apskaitą bei kitus susijusius duomenis, todėl šie asmenys privalės turėti statybininko saugos tapatybės identifikavimo kortelę (SID).

Taip pat 2022-01-01 įsigalioja valstybinio socialinio draudimo įstatymo pakeitimai, kuriuose reglamentuojama skaidriai dirbančiojo asmens tapatybės identifikavimo kodas, jo suformavimo atvejai, galiojimo panaikinimas, užšifruojamų duomenų sąrašas bei užšifruotos informacijos patikrinimas.

2022-01-01 įsigalioja ir Lietuvos Respublikos statybos įstatymo pakeitimai, kuriuose numatoma, kad statytojas ir rangovas yra atsakingi už statybvietėje dirbančius asmenis (įskaitant ir komandiruotus darbuotojus), turės užtikrinti, kad statybos darbus atliktų tik turintys skaidriai dirbančiojo tapatybės identifikavimo kodą, taip pat privalės registruoti asmenų, kurie statybvietėje neatlieka statybos darbų, buvimo statybvietėje pradžios ir pabaigos laiką bei priežastis. Ar asmuo, dirbantis pas keletą darbdavių ir (ar) savarankiškai dirbantis, privalės turėti atskirus kodus?

MAĮ projektu siūloma numatyti, kad jeigu darbdavys netinkamai vykdo skaidriai dirbančiojo asmens tapatybės identifikavimo pareigas, o rangovas ar statytojas (užsakovas) – Statybos įstatymo pakeitimus, jie gali būti įtraukti į Neatitinkančių minimalius patikimo mokesčių mokėtojo kriterijų sąrašą.

Temos

Rugsėjo 30 d. Lektorė Jurgita Venckutė – Darbo teisės aktualijos statybų sektoriuje nuo 2021-11-01

 1. Darbo kodekso naujovės nuo 2021-08-01 ir 2021-11-01.
 2. Statybininko identifikacijos sistema nuo 2022-01-01.
 3. COVID-19 teisinės aktualijos.
 4. Nelegalus darbas ir kitos teisinės rangovų rizikos. Darbo Kodekso naujovės.
 5. Užsieniečių įdarbinimo klausimai.
 6. Darbuotojų komandiravimas į užsienį.
 7. Nelaimingi atsitikimai darbe ir profesinės ligos.
 8. Darbuotojo turtinės atsakomybės klausimai.
 9. Darbo sutarties nutraukimo procedūros.

Spalio 7 d. Auditorė Jurgita Navikienė – Statybos įmonių mokesčių ir apskaitos ypatumai: praktiniai patarimai

 1. Finansinė apskaita statybų veiklą vykdančiose įmonėse pagal VAS. Apskaitos politikos pasirinkimo galimybės, peržiūra ir keitimas.
 2. Pajamų ir sąnaudų pripažinimo problematika pagal 25-ąjį VAS „Statybos ir kitos ilgalaikės sutartys“. Pajamų ir sąnaudų apskaitos sąskaitų korespondencijos. Apskaitos efektyvumo didinimo galimybės.
 3. Turto, įsipareigojimų apskaitos problemos.
 4. Veiklos finansavimo alternatyvos ir šaltiniai. Padidintas mokesčių administratoriaus dėmesys finansavimo sandoriams. Pelno paskirstymas – kokioms sąlygoms esant pelną skirstyti draudžiama.
 5. Prievolės dėl iMAS – i-SAF, i-VAZ, SAF-T. Pranešimai mokesčių administratoriui apie sandorius su fiziniais ir juridiniais asmenimis.
 6. Nepatikimi mokesčių mokėtojai: kaip juo netapti?
 7. Mokesčių apskaičiavimo ypatumai statybos įmonėse:
  • Pelno mokestis: 2021 m. naujienos ir probleminių situacijų apžvalga statybų veiklą vykdančiose įmonėse;
  • Pridėtinės vertės mokestis. Atvirkštinio PVM mechanizmo taikymo problemos;
  • Gyventojų pajamų mokestis. Kitų išmokų gyventojams apmokestinimo ypatumai. 2021 m. mokesčių pakeitimų įtaka gyventojų pajamų apmokestinimui. Progresiniai mokesčiai: kas žinotina darbdaviui ir mokesčius išskaičiuojančiam asmeniui?
  • Kiti mokesčiai:
   –          nekilnojamojo turto mokestis;
   –          aplinkos teršimo mokestis – prievolės dėl GPAIS.
 8. Mokesčių lengvatos statybos įmonėse.
 9. Mokesčių deklaracijų pildymas ir atspindėjimas finansinėje apskaitoje.
 10. Darbo apmokėjimo sistemos nauda: dažniausiai daromos klaidos ir probleminiai klausimai.
 11. Darbo užmokesčio įforminimas darbo sutartyje. Priedų, priemokų, premijų apskaitos problematika.
 12. Vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimo ypatumai.
 13. Suminė darbo laiko apskaita, lankstus darbo grafikas: kurį režimą patogiau taikyti statybų sektoriuje? Darbo laiko žymėjimo griežtėjimas.
 14. Statybininkų identifikavimo sistema, kuria siekiama skaidrinti šio sektoriaus veiklą.
 15. Finansinės apskaitos ir ataskaitų sudarymo kūrybiniai aspektai.

ŽINIOMIS DALINASI

Jurgita Navikienė

Auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje.

Jurgita Venckutė

Advokatė Jurgita Venckutė konsultuoja įmonių valdymo ir personalo politikos klausimais, atstovauja klientus teismuose ir valstybės institucijose, teikia kasdieninę teisinę pagalbą. Jurgita yra darbo teisės ekspertė, turi vertingos patirties įtemptose situacijose, susijusiose su personalo pokyčiais, darbo kokybės valdymu bei nelaimingais atsitikimais darbe. Prieš pradėdama savarankišką profesinę veiklą, Jurgita vadovavo vienos didžiausių Pabaltijo advokatų kontorų regioninei darbo teisės praktikai. Tarptautinis žinynas The Legal 500 EMEA 2017 advokatų kontorai Venckutė ir Karnickas skyrė aukščiausią Tier 1 poziciją darbo teisės srityje, o Jurgitai Venckutei suteikė išskirtinį „Naujosios kartos teisininko“ įvertinimą. Tarptautinis žinynas Chambers Europe rekomenduoja Jurgitą kaip vieną iš penkių geriausių darbo teisės advokatų Lietuvoje ir pažymi: „Jurgita Venckutė yra itin vertinama dėl kompetencijos darbo ginčuose ir darbo sutarčių klausimais. Klientai apibūdina ją kaip „labai ambicingą ir kūrybingą“ ir „visada pasiekiamą, kai reikia patarimo.“

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti

SEMINARO INFORMACIJA

PROGRAMA

09:00-12:15 Seminaro trukmė
8:30-09:00 Registracija
10:30-10:45 Pertrauka

PAPILDOMA INFORMACIJA

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro el. medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.