Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Nuotolinis seminaras.

Religinių bendruomenių mokesčiai ir apskaita

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 6 ak. val.
    Kaina: 100€

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei domina mokymai šia tema, susisiekite su mūsų vadybininku

Apie seminarą

Seminare susipažinsite su religinių bendruomenių bei bendrijų apskaitos tvarkymo ypatumais, reglamentuojančių veiklą norminių aktų pakeitimais, pagerinsite praktinius įgūdžius rengiant deklaracijas ir finansines ataskaitas.

Seminare bus aptarti aptarnaujančiojo ir patarnaujančiojo religinių apeigų personalo atlygio apmokestinimo ypatumai bei kaip apmokestinamos religinių bendruomenių darbuotojų pajamos. Sužinosite, kurios pajamos priskiriamos nedeklaruojamoms neapmokestinamosioms pajamos bei VMI poziciją, susijusią su religine bendruomene kaip paramos gavėja.

Svarbu paminėti, kad yra parengtas Religinių bendruomenių ir bendrijų įstatymo pakeitimo projektas, parengtas BAĮ projektas, kuriuo numatoma, kad didžioji dalis religinių bendrijų apskaitą turės tvarkyti darydamos dvejybinį įrašą, nes didžiąją religinių bendrijų gaunamų lėšų dalį sudaro aukos, kurios apskaitoje priskiriamos finansavimo sumoms.

Taip pat numatoma, kad religinės bendrijos, kurių pajamos iš ūkinės komercinės veiklos per praėjusius finansinius metus neviršijo 15 000 eurų,  apskaitą gali tvarkyti darydamos paprastąjį įrašą. Supaprastintą apskaitą religinės bendrijos galės tvarkyti vadovaudamosi arba LFAS, skirtu pelno nesiekiančių subjektų apskaitos tvarkymui, arba savo vidaus tvarkomis.

Temos

 1. Religinių bendruomenių bei bendrijų lėšų veiklai vykdyti apskaita.
 2. Religinių bendruomenių bei bendrijų darbuotojų ir paslaugas teikiančių asmenų pajamų apskaita ir apmokestinimas.
 3. Švietimo, labdaros ir gailestingumo, ūkinė ir leidybos veiklų apskaita. Turto apskaita.
 4. Darbuotojų socialinis aprūpinimas ir socialinis draudimas.
 5. Religinių bendruomenių apmokestinimas pelno, žemės ir valstybinės žemės nuomos, nekilnojamojo turto, gyventojų pajamų mokesčiais, pridėtinės vertės mokesčiu ir akcizais.
 6. Gauta parama ir jos deklaravimas.
 7. Religinei bendruomenei priklausančio turto nuoma kitiems subjektams.
 8. Finansinė atskaitomybė.

ŽINIOMIS DALINASI

Natalja Kobzevienė

lektorė praktikė, ekonomikos ir viešojo administravimo mokslų magistrė. Nuo 2008 metų veda mokymus ir seminarus apskaitos pagal VSAFAS ir VAS, mokesčių bei finansų valdymo temomis. Mokymų metu temos pristatomos remiantis ne teoriniais, o praktiniais pavyzdžiais, todėl sulaukia palankaus dalyvių įvertinimo. Natalja Kobzevienė yra 3 knygų autorė: „Pajamų apskaita pagal VSAFAS“, „Sąnaudų apskaita pagal VSAFAS“ ir „Darbo užmokesčio apskaita, taikant suminę darbo laiko apskaitą“.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti 

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

10:00-15:45 Seminaro trukmė
9:30-10:00 Registracija
12:00-13:00 Pietų pertrauka
14:30-14:45 Pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna el. seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei domina mokymai šia tema, susisiekite su mūsų vadybininku

Tęsti mokymų paiešką: