Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Religinių bendruomenių mokesčiai bei apskaita

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
  • 5 ak. val.
      Kaina: 110€
  • Specialus pasiūlymas!

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Investicijos į žinias atsiperka! Dalyvaukite mokymuose su kolegomis ir gaukite nuolaidą:

  • Dalyvaujant 2-3 dalyviams taikoma 10 % nuolaida
  • Dalyvaujant 4-5 dalyviams taikoma 15 % nuolaida

Domina mokymai didesnei dalyvių grupei? Susisiekite ilma.macaitiene@countline.lt arba telefonu +370 5 205 3292

Apie seminarą

Nors Lietuvos įstatymų leidėjas tiesiogiai neįtvirtina pareigos religinėms bendruomenėms rengti finansines ataskaitas, tai daryti reikia dėl kelių priežasčių.

Finansinę atskaitomybę sudaranti informacija atspindi itin svarbius subjekto veiklos aspektus: veiklos rezultatus, įsipareigojimus, turtą. Šie duomenys reikalingi ne tik sklandžiai pačio subjekto veiklai užtikrinti, tačiau ir skaidrumui bendruomenėje didinti. Taip pat svarbu tinkamai apskaityti ir darbuotojų indėlį religinėje bendruomenėje – darbas ar suteiktas turtas bendrijos naudai turi būti apskaitomas, o prireikus, apmokestinamas. Finansinės apskaitos tvarkymas aktualus ir siekiant palyginti dabartinę bendruomenės finansinę situaciją su ankstesniais metais.

Tai – ne vienintelės prielaidos, liudijančios apie poreikį tvarkyti finansinę apskaitą religinėse bendruomenėse. Vis dėlto pats procesas gali kelti daug klausimų.

Seminaro metu:

  • Susipažinsite su religinių bendruomenių bei bendrijų apskaitos tvarkymo ypatumais;
  • Sužinosite religinių bendruomenių veiklą reglamentuojančių norminių aktų pakeitimus;
  • Aptarsime aptarnaujančiojo ir patarnaujančiojo religinių apeigų personalo atlygio apmokestinimo ypatumus;
  • Sužinosite kaip apmokestinamos religinių bendruomenių darbuotojų pajamos;
  • Sužinosite, kokios pajamos priskiriamos nedeklaruojamoms neapmokestinamosioms pajamos bei VMI poziciją, susijusią su religine bendruomene kaip paramos gavėja;
  • Pagerinsite praktinius įgūdžius rengiant deklaracijas ir finansines ataskaitas.

Temos

  1. Religinių bendruomenių bei bendrijų lėšų veiklai vykdyti apskaita.
  2. Religinių bendruomenių bei bendrijų darbuotojų ir paslaugas teikiančių asmenų pajamų apskaita ir apmokestinimas.
  3. Švietimo, labdaros ir gailestingumo, ūkinė ir leidybos veiklų apskaita. Turto apskaita.
  4. Darbuotojų socialinis aprūpinimas ir socialinis draudimas.
  5. Religinių bendruomenių apmokestinimas pelno, žemės ir valstybinės žemės nuomos, nekilnojamojo turto, gyventojų pajamų mokesčiais, pridėtinės vertės mokesčiu ir akcizais.
  6. Gauta parama ir jos deklaravimas.
  7. Religinei bendruomenei priklausančio turto nuoma kitiems subjektams.
  8. Finansinė atskaitomybė.

ŽINIOMIS DALINASI

Natalja Kobzevienė

Lektorė praktikė, ekonomikos ir viešojo administravimo mokslų magistrė. Nuo 2008 metų veda mokymus ir seminarus apskaitos pagal VSAFAS ir VAS, mokesčių bei finansų valdymo temomis. Mokymų metu temos pristatomos remiantis ne teoriniais, o praktiniais pavyzdžiais, todėl sulaukia palankaus dalyvių įvertinimo. Natalja Kobzevienė yra 3 knygų autorė: „Pajamų apskaita pagal VSAFAS“, „Sąnaudų apskaita pagal VSAFAS“ ir „Darbo užmokesčio apskaita, taikant suminę darbo laiko apskaitą“.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti 

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

10:00-14:30 Seminaro trukmė
9:30-10:00 Registracija
12:15-13:00 Pietų pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

  • Hidden

Atkreipiame dėmesį, jog įsigaliojus naujam FAĮ, AVNT parengė rekomendacijas, kuriomis turėtų vadovautis įmonių vadovai renkantis naują ar įvertinti esamą apskaitą tvarkantį asmenį. Jose yra akcentuojama tai, jog asmuo, kuris tvarko įmonės finansus, turi nuolat kelti kvalifikaciją įvairiuose seminaruose, kursuose ar profesiniuose mokymuose, kurių baigimą ar išklausymą patvirtina pažymėjimas, diplomas, sertifikatas, ar kitas dokumentas. Apskaitą tvarkantis asmuo turėtų siekti įgyvendinti mokymosi visą gyvenimą principą.

Be to, apskaitą tvarkantys asmenys turėtų ne tik išlaikyti aukštą kompetencijos lygį apskaitos, finansų, ataskaitų rengimo bei mokesčių srityse, bet taip pat būti susipažinę su informacinėmis technologijomis, duomenų analize ir valdymu. Tai yra būtina norint užtikrinti, kad įmonės finansinė ir mokestinė apskaita būtų tvarkoma efektyviai, kokybiškai ir atitiktų visus teisės aktų reikalavimus.

Įmonės vadovams svarbu sukurti palankias sąlygas savo apskaitos specialistams nuolat tobulėti ir gilinti savo žinias. Tai ne tik padeda užtikrinti sklandų ir teisingą apskaitos vedimą, bet ir yra esminė vadovo atsakomybės dalis, užtikrinanti įmonės finansinį stabilumą ir patikimumą.