Countline Finance
Mokymai skirti: Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Religinių bendruomenių mokesčiai bei apskaita

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 5 ak. val.
    Kaina: 110€

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei domina mokymai šia tema, susisiekite su mūsų vadybininku

Apie seminarą

2022-05-01 įsigaliojęs naujos redakcijos Finansinės apskaitos įstatymas įtvirtino, jog religinės bendrijos, kurių pajamos iš ūkinės komercinės veiklos per praėjusius finansinius metus neviršijo 15 000 eurų, apskaitą gali tvarkyti darydamos paprastąjį įrašą. Supaprastintą apskaitą religinės bendrijos gali tvarkyti vadovaujantis arba VAS, skirtu pelno nesiekiančių subjektų apskaitos tvarkymui, arba savo vidaus tvarkomis, tačiau privalu laikytis tam tikrų nuostatų, įtvirtintų FAĮ.

2022-12-08 įsigaliojo įsakymo Nr. 1K-372 pakeitimai, kuriais įtvirtinta pareiga aiškinamajame rašte pateikti informaciją apie savanorių skaičių ir savanoriškos veiklos valandų skaičių per ataskaitinį laikotarpį. Pakeitimai taikomi rengiant 2022-01-01 ir vėliau prasidedančių ataskaitinių laikotarpių metinių finansinių ataskaitų rinkinius ir metines ataskaitas.

2022-11-01 įsigaliojo Atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimo įstatymo pakeitimai, pagal kuriuos sandorio suma grynaisiais pinigais negali viršyti 5 000 eurų.  ANK įtvirtinta atsakomybė už atsiskaitymų grynaisiais pažeidimus. VMI parengė formą PRC915, kurioje pateikiama informacija apie atsiskaitymą grynaisiais pinigais, kai nėra galimybės atsiskaityti pavedimu.

Nuo 2023-01-01 padidėjo MMA ir MVA, turintys įtakos tiek darbuotojų atlyginimams, tiek mėnesio NPD bei metinio NPD apskaičiavimui, tiek neapmokestinamų GPM dienpinigių vykstant į užsienį dydžiams. Taip pat 2023-01-01 įsigaliojo GPMĮ pakeitimai, kuriais padidintas mėnesio NPD tiems asmenims, kurių mėnesio pajamos neviršija 1926 Eur bei neįgaliesiems bei riboto darbingumo asmenims taikytinas fiksuotas NPD.

Seminaro metu:

 • Susipažinsite su religinių bendruomenių bei bendrijų apskaitos tvarkymo ypatumais;
 • Sužinosite religinių bendruomenių veiklą reglamentuojančių norminių aktų pakeitimus;
 • Aptarsime aptarnaujančiojo ir patarnaujančiojo religinių apeigų personalo atlygio apmokestinimo ypatumus;
 • Sužinosite kaip apmokestinamos religinių bendruomenių darbuotojų pajamos;
 • Sužinosite, kokios pajamos priskiriamos nedeklaruojamoms neapmokestinamosioms pajamos bei VMI poziciją, susijusią su religine bendruomene kaip paramos gavėja;

Pagerinsite praktinius įgūdžius rengiant deklaracijas ir finansines ataskaitas.

Temos

 1. Religinių bendruomenių bei bendrijų lėšų veiklai vykdyti apskaita.
 2. Religinių bendruomenių bei bendrijų darbuotojų ir paslaugas teikiančių asmenų pajamų apskaita ir apmokestinimas.
 3. Švietimo, labdaros ir gailestingumo, ūkinė ir leidybos veiklų apskaita. Turto apskaita.
 4. Darbuotojų socialinis aprūpinimas ir socialinis draudimas.
 5. Religinių bendruomenių apmokestinimas pelno, žemės ir valstybinės žemės nuomos, nekilnojamojo turto, gyventojų pajamų mokesčiais, pridėtinės vertės mokesčiu ir akcizais.
 6. Gauta parama ir jos deklaravimas.
 7. Religinei bendruomenei priklausančio turto nuoma kitiems subjektams.
 8. Finansinė atskaitomybė.

SEMINARO PROGRAMA PARUOŠTA PAGAL ŠIUOS TEISĖS AKTUS IR JŲ PAKEITIMUS:

ŽINIOMIS DALINASI

Natalja Kobzevienė

Lektorė praktikė, ekonomikos ir viešojo administravimo mokslų magistrė. Nuo 2008 metų veda mokymus ir seminarus apskaitos pagal VSAFAS ir VAS, mokesčių bei finansų valdymo temomis. Mokymų metu temos pristatomos remiantis ne teoriniais, o praktiniais pavyzdžiais, todėl sulaukia palankaus dalyvių įvertinimo. Natalja Kobzevienė yra 3 knygų autorė: „Pajamų apskaita pagal VSAFAS“, „Sąnaudų apskaita pagal VSAFAS“ ir „Darbo užmokesčio apskaita, taikant suminę darbo laiko apskaitą“.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. (8 5) 263 99 22.

Susisiekti 

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

10:00-14:30 Seminaro trukmė
9:30-10:00 Registracija
12:15-13:00 Pietų pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna seminaro medžiagą.

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei domina mokymai šia tema, susisiekite su mūsų vadybininku

Informacija dalyviams, dalyvaujantiems auditoriniuose seminaruose

 

 • Jeigu mokymų dieną Jums pasireikš karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), ūmūs viršutinių kvėpavimo takų ligų požymiai (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) prašome nevykti į mokymų vietą ir juose dalyvauti nuotoliniu būdu.

 • Užtikrinsime, kad aptarnaujantis personalas būtų sveikas ir visada pasiruošęs Jums padėti.

  Tęsti mokymų paiešką: