Countline Law
Mokymai skirti: Viešajam sektoriui, Privačiam sektoriui
Seminaras.
Nuotolinis seminaras.

Pastarojo meto viešųjų pirkimų bylų teismų praktikos apžvalga ir komentaras

Registruotis telefonu
Darbo dienomis: 08:00 – 17:00
Registruotis
 • 6 ak. val.
    Kaina: 140 – 280€

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden

Organizacijos bilietas!

Dalyvaukite mokymuose 3, o mokėkite tik už 2!

Apie seminarą

Karas Ukrainoje ir pandemija sukūrė dvi aktualias viešųjų pirkimų proceso problemas: pirkti greitai ir reaguoti į reikšmingus ekonominius pokyčius pasaulyje, susidariusius dėl minėtų aplinkybių (grobuoniška infliacija, neadekvatus žaliavų pabrangimas ir jų trūkumas, kainų pokytis). Teisiniu požiūriu tai lemia poreikį aiškinti VPĮ normas lanksčiau, prognozuoti labiau ir toliau, atitinkamai ir reglamentuoti procesą kitaip. Nors dėl šių dviejų aspektų teisės normos itin keičiamos, kyla nesusipratimai ir ginčai praktikoje, tačiau kasacinės praktikos ir išaiškinimų dar nėra.

2022 m. vasara buvo gausi ne tik teisės aktų pakeitimų viešųjų pirkimų srityje, bet ir naujai formuojamos teismų praktikos. LAT priėmė ne vieną nutartį, visiškai ar iš dalies keičiančią nusistovėjusią praktiką. Ar galima pirkimo sąlygomis tiekėjui kelti reikalavimą turėti pirkimo vertės daliai lygią apyvartą, jei pirkimo vertė yra neišviešinta viešojo pirkimo sąlygose? Kokie pokyčiai LAT praktikoje dėl pasiūlymų tikslinimo taisyklių? Kada pagal ES viešųjų pirkimų direktyvos nuostatas galima perduoti viešojo pirkimo pagrindu sudarytos sutarties vykdymą naujam tiekėjui? Kaip keisti sutarčių kainas, esant įtemptai geopolitinei situacijai?

Siekiant palaikyti viešųjų pirkimų rinkos dalyvių profesionalumą, bus apžvelgiami esminiai pokyčiai teismų praktikoje, pateikiant jų paaiškinimus ir galimas praktines jų implikacijas.

!DĖMESIO vietų skaičius auditorijoje ribotas.

Viešųjų pirkimų gidas [tik dalyviams]: šio renginio pertraukų metu turėsite galimybę tiesiogiai aptarti savo įmonės ar įstaigos viešųjų pirkimų iššūkius su COBALT Viešųjų pirkimų praktikos grupės teisininkais.

Temos

 1. Demistifikuojant pasiūlymų keitimą ir pildymą:
  • konceptualus teismų praktikos dėl pasiūlymų siaurąją ir plačiąja prasme pakeitimas ir naujos taisyklės, jų komentaras;
  • pasiūlymų dalies dėl kvalifikacijos tikslinimo ypatumai: galimas patikslinimų skaičius ir apimtis. Objektyvios tikrovės kategorija ir jos siauresnė apimtis. Ar šios taisyklės taikomos ir pasiūlymo dalims, susijusioms su techniniais parametrais, kaina ir kt.?
  • galimybė keisti kvalifikacijos pajėgumą pirkimo procedūrų metu.force majeure taikymas tokiais atvejais? Ar viešo pirkimo sutartys šiuo aspektu kitokios nei sutartys, sudarytos tarp privačių asmenų?
 2. Viešojo pirkimo sąlygų ginčijimo ypatumai:
  • tikslumo formuojant ginčo dalyką ir pagrindą ikiteisminėje stadijoje reikalavimai;
  • galimybė teismo prašyti pakeisti viešojo pirkimo sąlygas;
  • galimybė ginčyti pirkėjo nustatytus (sumažintus) įkainius pirkimo sąlygose.
 3. Kitų nacionalinių teismų ir ESTT nagrinėtų viešųjų pirkimų bylų apžvalga.

ŽINIOMIS DALINASI

Deividas Soloveičik

Dr. Deividas Soloveičik yra advokatų kontoros COBALT partneris ir Viešųjų pirkimų praktikos grupės vadovas. D. Soloveičik yra Vilniaus universiteto docentas, komercinės teisės tyrinėtojas, teisės publicistas, nuolat palaikantis glaudų bendradarbiavimą su pasaulinį pripažinimą pelniusiais viešųjų pirkimų akademinės bendruomenės nariais. Nuo 2011 m. jis yra Tarptautinio Arbitrų instituto (angl. Chartered Institute of Arbitrators), o nuo 2016 m. – taip pat Europos Komisijos (EK) iniciatyva kuriamo Inovatyvių viešųjų pirkimų (angl. European Assistance for Innovation Procurement – eafip initiative) ekspertų tinklo narys bei rekomenduojamas Vilniaus komercinio arbitražo teismo (VKAT) arbitras.

Tiesioginė seminaro transliacija

Seminarai transliuojami „ZOOM“ platformoje. Užtenka turėti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį – telefoną ar planšetę (su internetu ir garso sistema). Dalyviai, apmokėję sąskaitą, dieną prieš seminarą el. paštu gauna nuorodą ir prisijungimo instrukciją. Kilus nesklandumams, visuomet galėsite kreiptis į mūsų IT specialistus, kurie padės prisijungti prie seminaro.

VIDINIAI MOKYMAI

Organizuojame ir vedame vidinius mokymus įmonėms ir organizacijoms įvairiomis temomis. Taip pat konsultuojame individualiai. Jei domina mokymai šia ar kita tema Jūsų darbuotojams, prašome susisiekti – aptarsime Jūsų poreikius, suderinsime patogų laiką bei mokymų trukmę ir formą.

Mokymai gali vykti Jums patogioje vietoje ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, Jūsų įmonei paruošime individualią mokymų programą.
Susisiekite užpildydami formą, el. paštu mokymai@countline.lt arba tel. +370 5 263 9922.

Susisiekti

SEMINARO INFORMACIJA

Programa

10:00-15:45 Seminaro trukmė
9:00-10:00 Registracija
12:00-13:00 Pietų pertrauka
14:30-14:45 Kavos pertrauka

Papildoma informacija

Pažymėjimas
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna el. dalyvio pažymėjimą.
Mokymo medžiaga
Kiekvienas dalyvis gauna el. seminaro medžiagą

Laikas ir vieta

Mokymai jau praėjo, tačiau jei norėtumėte nepraleisti informacijos apie naujai paskelbtas datas, rekomenduojame užsisakyti šių mokymų priminimą

;

Užpildykite užklausos formą (Renginys pasibaigęs)

 • Hidden